REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Coraz więcej milionerów

REKLAMA

Liczba milionerów w USA wzrosła w zeszłym roku do rekordowego poziomu, do czego w znacznym stopniu przyczyniły się zyski z akcji oraz inwestycji na globalnych rynkach finansowych.

W Ameryce jest obecnie co najmniej 7,5 mln gospodarstw domowych, których majątek – nie licząc wartości samego domu – osiąga lub przekracza kwotę 1 mln dolarów. W ciągu 2004 r. zastęp bogatych Amerykanów powiększył się aż o 21 proc., dzięki czemu pobity został rekord z 1999 r., wskazujący na 7,1 mln milionerów. Jak pisze dziennik „Wall Street Journal Europe”, dane te pochodzą z sondażu Spectrum Group, amerykańskiej firmy wyspecjalizowanej w badaniach majątków zasobnych obywateli USA.

REKLAMA

REKLAMA

Na pocieszenie dla Europejczyków „WSJE” podaje, że na naszym kontynencie także nieustannie rośnie liczba bogatych domostw i milionerów. Na przykład w Niemczech liczba gospodarstw domowych, które mogą zainwestować ponad 20 mln dol., zwiększyła się w zeszłym roku o okrągły tysiąc, podczas gdy w Ameryce tych „tłustszych” milionerów przybyło 3 tysiące, mimo że Niemcy mają trzykrotnie mniej ludności niż USA.

Odrębne studium przeprowadzone przez Boston Group potwierdza, że Ameryka przoduje na świecie pod względem liczby nowo upieczonych milionerów. I tak liczba gospodarstw domowych z płynnymi aktywami o wartości co najmniej 20 mln dol.

powiększa się w USA w tempie 3000 rocznie. Badania te sugerują, że mimo sporej gwałtowności rynków, nie najlepszej sytuacji gospodarczej oraz znikomego bądź ujemnego wzrostu dochodów narodowych, fortuna nie opuszcza ludzi będących na samym szczycie. W przeciwieństwie do większości zatrudnionych pobierających wynagrodzenia za pracę, bogaci powiększają swoje majątki głównie dzięki inwestycjom finansowym. oni też lokują kapitały w najbardziej ryzykowne przedsięwzięcia przynoszące potencjalnie największe zyski, jak fundusze hedgingowe (spekulacyjne), prywatne fundusze inwestycyjne czy instrumenty dłużne.

Podobne wnioski przynosi sondaż Spectrum Group. Gospodarstwa domowe o wolnych aktywach wartości 3 mln dol. i powyżej – nie licząc samej nieruchomości – uzyskały 34 proc. swego majątku właśnie z wpływów z tytułu inwestycji.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA