Miesiąc na złożenie wniosku na GSM 1800
REKLAMA
"Natomiast jeśli do czasu przygotowania decyzji nie będzie innego chętnego to Netia dostanie wszystkie 99 kanałów i zapłaci tyle samo, ile wynosiła minimalna cena w przetargu" - dodał.
Minimalna cena w pierwszym przetargu na GSM 1800 wynosiła 3,96 mln zł, Netia Mobile deklarowała wówczas, że zapłaci 1 mln zł ponad wymagane minimum. Strzałkowski poinformował, że w przypadku gdyby zgłosili się inni chętni to przygotowanie przetargu zajęłoby około 1-2 miesięcy, a następnie powtórzona byłaby cała procedura przetargowa.
Obejmuje ona przeprowadzenie 30-dniowych konsultacji, po których zakończeniu prezes URTiP jest zobowiązany w ciągu 21 dni ogłosić przetarg na rezerwację częstotliwości. Następnie zainteresowani częstotliwościami operatorzy mają minimum 45 dni na złożenie swoich ofert. Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości. Termin przeprowadzenia przetargu nie może być dłuższy niż 8 miesięcy od dnia złożenia pierwszego wniosku o dokonanie rezerwacji.
"W drugim przetargu kryteria będą łagodniejsze niż w pierwszym, być może częstotliwości będą podzielone na mniejsze grupy" - powiedział Strzałkowski.
Netia Mobile, zależna spółka giełdowej Netii, złożyła w czwartek wniosek do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty o dokonanie rezerwacji częstotliwości z zakresu GSM 1800 MHz. Netia złożyła ten wniosek po tym, jak niedawny przetarg na GSM 1800 MHz zakończył się bez rozstrzygnięcia.
Wcześniej Netia wygrała przetarg na UMTS, jednak prezes spółki poinformował, że otrzymanie licencji wyłącznie na UMTS bez GSM, stawia pod znakiem zapytania uruchomienie usługi UMTS przez Netię.
URTiP informował wcześniej, że w najbliższym czasie może zostać rozpisany nowy przetarg na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej w paśmie GSM 1800 MHz, ale tylko w przypadku, gdy zainteresowani będą wnioskowali o większą niż dostępna liczba kanałów (99) w tym paśmie.
REKLAMA
REKLAMA