| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

1 proc. CIT na polską naukę

Aktualizacja: 19.02.2013

1 proc. CIT już w 2014 roku może trafić do naukowców. Do konsultacji społecznych trafił projekt zmian w prawie, umożliwiający przedsiębiorcom przekazanie 1 procenta podatku dochodowego na dowolny wydział dowolnej uczelni lub na rzecz instytutu badawczego. »

Fiskus chce wzrostu podatków dla spółek

Aktualizacja: 18.02.2013

Ministerstwo finansów chce ograniczyć preferencje podatkowe dla spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych. Wprowadzenie proponowanych zmian może spowodować spadek liczby aktywnych przedsiębiorców. »

Inflacja w styczniu spadła do 1,7 proc.

Aktualizacja: 18.02.2013

W styczniu 2013 roku inflacja wyniosła 1,7 proc. Dane takie podał Główny Urząd Statystyczny. »

Coraz mniej firmowych pieniędzy w bankach

Aktualizacja: 15.02.2013

Firmy coraz rzadziej decydują się na trzymanie swoich pieniędzy na depozytach bankowych. W styczniu 2013 r. wartość depozytów przedsiębiorstw w bankach zmniejszyła się o 6,1 proc., kredytów wzrosła o 0,2 proc. - podał NBP. »

Wsparcie dla innowacyjnych produktów polskich firm

Aktualizacja: 15.02.2013

Będzie więcej pieniędzy na wsparcie innowacyjnych projektów naukowych, które mają szanse na rynkowy sukces. Sfinansuje je Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz prywatne fundusze kapitałowe. »

Rząd zadba o podwykonawców

Aktualizacja: 13.02.2013

Rząd zadba o płatności dla podwykonawców w zamówieniach publicznych. W tym celu znowelizował prawo zamówień publicznych. »

Małe i średnie firmy potrzebują zmian w podatkach

Aktualizacja: 13.02.2013

Wprowadzenie metody kasowej dla osób fizycznych, ewidencyjnych dla podatników czy ułatwienia w płaceniu zaliczek podatkowych w ciągu roku – to niektóre propozycje zmian w prawie, przygotowane przez Radę Podatkową PKPP Lewiatan dla małych i średnich przedsiębiorstw. Mają one uprościć zakładanie nowych firm i ułatwić rozwój już istniejącym, bez zmniejszania wpływów do budżetu państwa. »

Kredyt dla przedsiębiorców od BGK

Aktualizacja: 14.02.2013

 Bank Gospodarstwa Krajowego juz za kilka tygodni zacznie udzielać gwarancji na kredyty oferowane przez banki komercyjne małym i średnim przedsiębiorstwom. Przedsiębiorca będzie mógł dzięki temu wziać kredyt w wysokości nawet 6 mln zł. »

Jeszcze przez rok nie odliczysz VAT-u od zakupu paliwa

Aktualizacja: 12.02.2013

Przedsiębiorca który nie potrzebuje w swojej działalności samochodu ciężarowego lub np. specjalnego nie może w żadnej części odliczyć VAT-u od zakupu paliwa. Są szanse, że w tym zakresie sytuacja się poprawi ale dopiero od przyszłego roku. »

Firmy mogą stracić dostęp do leasingu

Aktualizacja: 12.02.2013

Nowe przepisy o podatkach dochodowych, nad którymi pracuje parlament, mogą ograniczyć firmom dostęp do finansowania inwestycji – oceniają przedstawiciele branży leasingowej. Prognozują, że propozycje Ministerstwa Finansów, które mają uszczelnić system podatkowy, będą skutkować spadkiem inwestycji, nawet o 15 mld zł rocznie. »

Firmy będą mogły przekazać 1 % CIT na rzecz jednostek naukowych

Aktualizacja: 13.02.2013

Ministerstwo Finansów wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego opracowały zmiany w ustawie z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych. Zmiany te umożliwą przedsiębiorcom przekazywanie 1% podatku CIT na rzecz wybranych przez podatników jednostek naukowych. »

Przekazywanie katalogów reklamowych może zostać opodatkowane

Aktualizacja: 11.02.2013

Przekazywanie ulotek, czy katalogów produktów jest wyłączone spod opodatkowania podatkiem VAT. Od 1 kwietnia podatników czeka jednak istotna zmiana. »

Krótsze terminy zapłaty zlikwidują zatory płatnicze?

Aktualizacja: 11.02.2013

Sejm uchwalił nową ustawę o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Projekt stanowi kontynuację działań Ministra Gospodarki, których celem jest ograniczenie zatorów płatniczych oraz zwiększenie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. »

Coraz więcej podatników stara się o odroczenie podatków

Aktualizacja: 08.02.2013

Blisko 667 milionów złotych wynosi kwota zobowiązań podatkowych, które urzędy skarbowe rozłożyły w ubiegłym roku podatnikom na raty. Z roku na rok liczba podatników starających się o taką pomoc rośnie a najwięcej wniosków - jak zauważa naczelnik Urzędu Skarbowego w Siedlcach Patryk Hanisch - trafia do urzędów właśnie na początku roku. »

Poprawiają się nastroje przedsiębiorców

Aktualizacja: 07.02.2013

Mimo pogorszenia się oceny koniunktury w Polsce, nastroje przedsiębiorców nieznacznie się poprawiają. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »