REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

XVII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów

Subskrybuj nas na Youtube
XVII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów
XVII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 28-29 marca 2017 roku w hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się XVII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów organizowane przez MM Conferences S.A. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W ostatnich latach jesteśmy świadkami dynamicznego postępu technologicznego w sektorze telekomunikacji i mediów. To za jego sprawą realizowane są procesy usprawnień w życiu społecznym i gospodarczym. Postęp technologiczny, jaki obecnie obserwujemy, wynika przede wszystkim z kształtowania się społeczeństwa informacyjnego, którego oczekiwania ciągle wzrastają.

REKLAMA

Uczestnicy XVII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów, które odbędzie się 28-29 marca 2017 roku w hotelu Sheraton w Warszawie, będą mieli okazję podjąć debatę na temat głównych wyzwań przed którymi stoi branża.

Przez 17 lat Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów na stałe wpisało się w kalendarz sektora jako kluczowe spotkanie integrujące przedstawicieli administracji centralnej, regulatora, organizacji pozarządowych oraz kluczowych przedstawicieli top managementu. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświeca cel poruszenia wątków związanych nie tylko z rozwojem rynku telekomunikacyjnego i mediów, lecz także poruszenia kwestii bezpośrednio na niego wpływających, takich jak e-commerce, nowoczesne technologie oraz gaming.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Konferencja stanowi istotny punkt na mapie branżowych wydarzeń. Spotkanie to umożliwia wymianę informacji w gronie decydentów branży. Możemy być świadkami ścierania się różnych poglądów z różnych perspektyw. Możemy również wypracować wspólną wizję, w jakim kierunku nasz rynek będzie się poruszał, co jest bardzo wartościowe dla całego sektora. W tym miejscu spotyka się wiele kluczowych podmiotów, z którymi na sali podczas paneli dyskusyjnych czy w kuluarach można wymienić się opiniami i przede wszystkim zainspirować, także uważam, że jest to bardzo ciekawe wydarzenie.” - Michał Kozicki, Prezes Zarządu, HBO Polska

Zakres tematyczny konferencji współtworzony jest przez specjalnie powołaną Radę Programową, której pracom przewodzi Pan Jerzy Kalinowski, Partner, szef grupy doradczej w sektorze nowych technologii, telekomunikacji i mediów w KPMG w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Rada gromadzi kluczowych przedstawicieli środowiska, co jest gwarantem wysokiego poziomu merytorycznego.

Podczas XVII edycji Sympozjum głównymi punktami programowymi będą:

  • Polska hubem innowacji w obszarze nowych mediów i telekomunikacji w regionie CEE. Czy Polskie firmy telekomunikacyjne i mediowe mają szansę na ekspansję międzynarodową? Strategia ekspansji regionalnej polskich firm - ocena szans i zagrożeń.
  • Oczekiwania klienta cyfrowego
  • Cyfryzacja biznesu – szanse i zagrożenia
  • Technologie przyszłości w komunikacji i mediach. Jak AI, VR i AR wpłyną na kształt telekomunikacji i mediów?
  • 5G – wyzwania regulacyjne i szanse dla rozwoju nowych modeli biznesowych IoT
  • Regulacje świata telekomunikacji i mediów
  • Przyszłość rynku reklamy w Polsce

Wśród grona Gospodarzy Bloków tematycznych wydarzenia znajdują się m.in:

  • Jerzy Kalinowski, Partner, szef grupy doradczej w sektorze nowych technologii, telekomunikacji i mediów w KPMG w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej
  • Artur Waliszewski, Regional Business Director CEE, Google
  • Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu, Virgin Mobile Polska
  • Piotr Muszyński, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Transformacji, Orange
  • Jakub Turowski, Head of Public Policy for Poland, Facebook
  • Dariusz Dąbski, Prezes Zarządu, TV Puls
  • Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu, IAB Polska
  • Bartosz Skwarczek, CEO, G2A

Zwieńczeniem pierwszego dnia XVII edycji Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów będzie XIX Wielka Gala Złotych Anten Świata Telekomunikacji oraz VIII Wielka Gala Kryształowych Anten Świata Mediów. Podczas jej trwania zostaną wyróżnione osoby, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju polskiej myśli technicznej rynku telekomunikacji i mediów w Polsce. Laureaci Konkursu wyłonieni zostaną przez niezależną Kapitułę, w skład której wchodzą osoby będące autorytetami obu branż. Statuetki zostaną przyznane w następujących kategoriach:

XIX Wielka Gala Złotych Anten Świata Telekomunikacji:

  • Człowiek Roku
  • Firma Roku
  • Dostawca Rozwiązań dla Sektora Telekomunikacyjnego
  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

VIII Wielka Gala Kryształowych Anten Świata Mediów:

  • Człowiek Roku
  • Firma Roku
  • Program Informacyjny Roku*
  • Lider Nowych Mediów – YouTuber Roku*
  • Lider Nowych Mediów – Bloger Roku*

* Wyboru Laureatów dokonają internauci

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia foto– i wideorelacji z poprzedniej edycji.
Zapraszamy również do odwiedzenia Facebooka i Twittera wydarzenia.
Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie: www.telekomunikacjaimedia.pl

Kontakt:

Patrycja Tauer
Senior Assistant
Dział Produkcji Projektów Strategicznych
T: +48 22 379 29 64

e-mail: p.tauer@mmcpolska.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

Family Business Future Summit - podsumowanie po konferencji

Pod koniec kwietnia niniejszego roku, odbyła się druga edycja wydarzenia Family Business Future Summit, które dedykowane jest przedsiębiorczości rodzinnej. Stolica Warmii i Mazur przez dwa dni gościła firmy rodzinne z całej Polski, aby esencjonalnie, inspirująco i innowacyjne opowiadać i rozmawiać o sukcesach oraz wyzwaniach stojących przed pionierami polskiej przedsiębiorczości.

REKLAMA

Fundacja rodzinna po dwóch latach – jak zmienia się myślenie o sukcesji?

Jeszcze kilka lat temu o sukcesji w firmach mówiło się niewiele. Przedsiębiorcy odsuwali tę kwestię na później, często z uwagi na brak gotowości, aby się z nią zmierzyć. Mówienie o śmierci właściciela, przekazaniu firmy i zabezpieczeniu rodziny wciąż należało do tematów „na później”.

Potencjał 33 GW z wiatraków na polskim morzu. To 57% zapotrzebowania kraju na energię. Co dalej z farmami wiatrowymi w 2026 i 2027 r.

Polski potencjał na wytwarzanie energii elektrycznej z wiatraków na morzu (offshore) wynosi 33 GW. To aż 57% rocznego zapotrzebowania kraju na energię. W 2026 i 2027 r. powstaną nowe farmy wiatrowe Baltic Power i Baltica 2. Jak zmieniają się przepisy? Co dalej?

Jak zwiększyć rentowność biura rachunkowego bez dodatkowych wydatków?

Branża księgowa to jedna z dziedzin, w których wynagrodzenie za świadczone usługi często jest mocno niedoszacowane, mimo tego, że błędy w księgowości mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorców. W związku z tak doniosłą rolą biur rachunkowych powinny one dbać o poziom rentowności, który pozwoli właścicielom skupić się na podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz większego spokoju, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na dobrostan właścicieli biur oraz ich pracowników.

Samozatrudnieni i małe firmy w odwrocie? wzrasta liczba likwidowanych i zawieszanych działalności gospodarczych, co się dzieje

Według znawców tematu, czynniki decydujące ostatnio o likwidacji takich firm nie różnią się od tych sprzed roku. Znaczenie mają m.in. koszty prowadzenia biznesu, w tym składki zusowskie, a także oczekiwania finansowe pracowników.

REKLAMA

Szybki wzrost e-commerce mocno zależny od rozwoju nowych technologii: co pozwoli na zwiększenie zainteresowania zakupami online ze strony klientów

E-commerce czyli zakupy internetowe przestają być jedynie wygodną alternatywą dla handlu tradycyjnego – stają się doświadczeniem, którego jakość wyznaczają nie tylko oferta i cena, lecz także szybkość, elastyczność i przewidywalność dostawy oraz prostota ewentualnego zwrotu.

Przedsiębiorczość w Polsce ma się dobrze, mikroprzedsiębiorstwa minimalizując ryzyko działalności gospodarczej coraz częściej zaczynają od franczyzy

Najliczniejszą grupę firm zarejestrowanych w Polsce stanowią mikroprzedsiębiorstwa, a wśród nich ponad 87 tys. to podmioty działające w modelu franczyzowym. Jak zwracają uwagę ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, Polska jest liderem franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA