REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszył Kongres Profesjonalistów Public Relations 2015

REKLAMA

23 kwietnia w Rzeszowie rozpoczęło się wydarzenie o najdłuższej tradycji w branży – Kongres Profesjonalistów Public Relations. W konferencji bierze udział blisko 300 uczestników – praktyków biznesu i naukowców. W tym roku dyskusje skoncentrowane są na temacie relacji z mediami, dlatego wśród zaproszonych gości znaleźli się również dziennikarze znani z telewizji, prasy oraz serwisów internetowych. Jest to już 15 konferencja z cyklu branżowych spotkań.

Eksperci branży public relations, znane osoby ze świata mediów oraz merytoryka na najwyższym poziomie – tak prezentuje się tegoroczna edycja Kongresu Profesjonalistów Public Relations, który dzisiaj rozpoczął się w Rzeszowie. Uczestnicy spotkania przez dwa dni dyskutować będą o najlepszych kampaniach, trendach i wyzwaniach oraz o tym, co wymaga poprawy w praktyce polskiego PR-u. – Relacje z mediami mogą być skutecznym sposobem na budowanie wizerunku firmy. Jednak tylko wtedy, gdy są rozsądnie prowadzone i według zasad, którymi kierują się dziennikarze. Chociaż media ewoluują w ekspresowym tempie i pojawiają się nowe technologie usprawniające prace piarowców, to pewne standardy działania pozostają niezmienne – wyjaśnia dr Dariusz Tworzydło, prezes Exacto Sp. z o.o. Które praktyki stosować w relacjach z dziennikarzami, a czego należy się wystrzegać? Jak sprawić, aby współpraca była satysfakcjonująca dla obu stron? Prawdopodobnie odpowiedzi na te pytania padną podczas spotkania w Rzeszowie.

REKLAMA

Dialog na linii piarowiec-dziennikarz

Media relations to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi budowania wizerunku. Niestety te działania przysparzają praktykom PR-u wielu trudności. Słabo oceniają je również dziennikarze, którzy skarżą się między innymi na słabą jakość materiałów, częste telefony i wysyłanie informacji na oślep. Nie zawsze zadowoleni z efektów są także klienci. Podczas Kongresu Grzegorz Miecugow, dziennikarz i wydawca TVN24, Maciej Orłoś, dziennikarz TVP oraz Tomasz Machała, redaktor naczelny i dyrektor zarządzający naTemat.pl podpowiedzą, jak współpracować z mediami, jak tworzyć dobry content, a także co zrobić, aby dobrze zaprezentować się podczas wystąpień przed kamerami. – Spróbujemy skonfrontować opinię na temat postrzegania pracy piarowców przez przedstawicieli mediów, a jedocześnie zweryfikować je z oczekiwaniami klientów – dodaje dr Dariusz Tworzydło.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Teoria poparta praktyką

Rozwój social media, pojawienie się rozwiązań technologicznych wspierających kontakty z dziennikarzami to zagadnienia, do których z pewnością nawiązywać będą zaproszeni goście – najpierw podczas kilku bloków prelekcji, a drugiego dnia w trakcie praktycznych warsztatów. Lista prelegentów to 30 nazwisk, wśród których są przedstawiciele agencji piarowych i interaktywnych, instytucji naukowych i badawczych oraz oczywiście mediów. Podczas Kongresu wystąpią m.in.: Marcin BOCHENEK, Dyrektor Projektów Strategicznych NASK, Arkadiusz MIERZWA, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Relations nc+, Joanna MALINOWSKA-PARZYDŁO, CEO Personal Brand Institute, Adam ŁASZYN, Pezes Zarządu Alert Media Communications, Aleksandra ZARYCHTA-KUZALSKA, Brand PR Manager Kompani Piwowarskiej, Paweł TROCHIMIUK, Prezes Zarządu Partner of Promotion, Bohdan PAWŁOWICZ, Właściciel PBS Solutions, dr Krystian DUDEK, Prezes Zarządu PSPR, Właściciel Instytutu PUBLICO. Pierwszego dnia wybrane prelekcje będą transmitowane online na portalu Newsline.pl.

Organizatorami Kongresu są firmy Newsline  Sp. z o.o. oraz Ideo Sp. z o.o., zaś głównymi partnerami Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów, Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka, Polskie Stowarzyszenie Public Relations, a także Związek Firm Public Relations. Sponsorem głównym jest firma PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.kongresprofesjonalistow.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu wydarzenia na portalu Facebook.

Kontakt dla mediów

dr Dariusz Tworzydło, Współorganizator Kongresu

e-mail: dariusz {.at} tworzydlo.pl, tel.: 602 44 55 96

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA