| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Konferencja Swiss Learning, czyli jak zadbać o karierę twojego dziecka?

Konferencja Swiss Learning, czyli jak zadbać o karierę twojego dziecka?

Na zglobalizowanym rynku pracy walka o zdobycie najlepszych posad nie toczy się w obrębie jednego miasta, czy kraju. Pracodawcy mogą wybierać spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie. Warto mieć to na uwadze wybierając szkołę dla dziecka. W tym roku z ofertą szkół szwajcarskich zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Przed dylematem wyboru odpowiedniego gimnazjum, szkoły średniej, czy uczelni dla dziecka staje każdego roku coraz więcej rodziców.

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. z jednej strony sprzyja napływowi inwestycji zagranicznych do Polski, z drugiej otworzyło Polakom możliwości realizacji kariery zawodowej także na zagranicznych rynkach, gdzie konkurencja jest niezwykle wymagająca.

Międzynarodowe korporacje oferujące atrakcyjne warunki zatrudnienia wybierają spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie i zatrudniają ich także na polskim rynku.

Wiedzą o tym przedstawiciele szwajcarskiego stowarzyszenia Swiss Learning, skupiającego najlepsze szwajcarski szkoły, począwszy od podstawowych aż po uczelnie wyższe.

Od wieków szwajcarska edukacja cieszy się zasłużonym uznaniem na świecie. Najwybitniejsi założyciele tamtejszej tradycji nauczania – Rousseau, Pestalozzi, Piaget – podróżowali po najdalszych zakątkach globu by propagować, postępową i innowacyjną jak na tamte czasy, teorię kształcenia. Opartą na mocnych fundamentach, czyli wszechstronnej wiedzy, otwartości na nowe doświadczenia, stanowczości i dyscyplinie, rozwoju osobistym i intelektualnym jednostki. 

Czytelnicy Infor.pl, zainteresowani wydarzeniem proszeni są o kontakt e-mailowy, na adres: tomasz.korniejew@infor.pl, w tytule wiadomości prosimy o wpisanie Spotkanie Swiss Learning.

Tradycja ta jest pieczołowicie kontynuowana do dziś w najlepszych ośrodkach edukacyjnych z internatem w Szwajcarii, które oferują uczniom i studentom wielokulturowe środowisko oraz miejsce w którym są traktowani z szacunkiem i zrozumieniem. Najwyższa jakość na wszystkich poziomach kształcenia oraz fakt, że Szwajcaria jest liderem w globalnym rankingu WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej) sprawia, że absolwenci tamtejszych szkół są przygotowywani by sprostać dzisiejszym wyzwaniom i oczekiwaniom. Warto podkreślić, że jednym z głównych celów ośrodków edukacyjnych w tym kraju jest wychowanie absolwentów, którzy nie będą powielać osiągnięć poprzednich pokoleń, lecz samodzielnie kreować nowe idee i rzeczy.

Przebywający w szkołach młodzi ludzie zdobywają nie tylko podstawową wiedzę akademicką, ale uczą się także jak funkcjonować w „globalnej wiosce” gdzie różnorodność etniczna, językowa, religijna, kulturowa jest codziennością. Wiedzą przy tym, że nie istnieją już żadne podziały, a najważniejsza jest przyjaźń, bez względu na miejsce pochodzenia.  Połączenie tych wszystkich elementów w spójną całość sprawia, że każdy absolwent staje się obywatelem świata.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK