REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja Swiss Learning, czyli jak zadbać o karierę twojego dziecka?

Subskrybuj nas na Youtube
Swiss Learning logo
Swiss Learning logo
Swiss Learning

REKLAMA

REKLAMA

Na zglobalizowanym rynku pracy walka o zdobycie najlepszych posad nie toczy się w obrębie jednego miasta, czy kraju. Pracodawcy mogą wybierać spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie. Warto mieć to na uwadze wybierając szkołę dla dziecka. W tym roku z ofertą szkół szwajcarskich zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Przed dylematem wyboru odpowiedniego gimnazjum, szkoły średniej, czy uczelni dla dziecka staje każdego roku coraz więcej rodziców.

REKLAMA

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. z jednej strony sprzyja napływowi inwestycji zagranicznych do Polski, z drugiej otworzyło Polakom możliwości realizacji kariery zawodowej także na zagranicznych rynkach, gdzie konkurencja jest niezwykle wymagająca.

Międzynarodowe korporacje oferujące atrakcyjne warunki zatrudnienia wybierają spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie i zatrudniają ich także na polskim rynku.

Wiedzą o tym przedstawiciele szwajcarskiego stowarzyszenia Swiss Learning, skupiającego najlepsze szwajcarski szkoły, począwszy od podstawowych aż po uczelnie wyższe.

Od wieków szwajcarska edukacja cieszy się zasłużonym uznaniem na świecie. Najwybitniejsi założyciele tamtejszej tradycji nauczania – Rousseau, Pestalozzi, Piaget – podróżowali po najdalszych zakątkach globu by propagować, postępową i innowacyjną jak na tamte czasy, teorię kształcenia. Opartą na mocnych fundamentach, czyli wszechstronnej wiedzy, otwartości na nowe doświadczenia, stanowczości i dyscyplinie, rozwoju osobistym i intelektualnym jednostki. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czytelnicy Infor.pl, zainteresowani wydarzeniem proszeni są o kontakt e-mailowy, na adres: tomasz.korniejew@infor.pl, w tytule wiadomości prosimy o wpisanie Spotkanie Swiss Learning.

REKLAMA

Tradycja ta jest pieczołowicie kontynuowana do dziś w najlepszych ośrodkach edukacyjnych z internatem w Szwajcarii, które oferują uczniom i studentom wielokulturowe środowisko oraz miejsce w którym są traktowani z szacunkiem i zrozumieniem. Najwyższa jakość na wszystkich poziomach kształcenia oraz fakt, że Szwajcaria jest liderem w globalnym rankingu WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej) sprawia, że absolwenci tamtejszych szkół są przygotowywani by sprostać dzisiejszym wyzwaniom i oczekiwaniom. Warto podkreślić, że jednym z głównych celów ośrodków edukacyjnych w tym kraju jest wychowanie absolwentów, którzy nie będą powielać osiągnięć poprzednich pokoleń, lecz samodzielnie kreować nowe idee i rzeczy.

Przebywający w szkołach młodzi ludzie zdobywają nie tylko podstawową wiedzę akademicką, ale uczą się także jak funkcjonować w „globalnej wiosce” gdzie różnorodność etniczna, językowa, religijna, kulturowa jest codziennością. Wiedzą przy tym, że nie istnieją już żadne podziały, a najważniejsza jest przyjaźń, bez względu na miejsce pochodzenia.  Połączenie tych wszystkich elementów w spójną całość sprawia, że każdy absolwent staje się obywatelem świata.

Zobacz też: Samochodem do Szwajcarii

Swiss Learning International Platform

- Wielu rodziców postrzega Szwajcarię jako oazę oraz idealne miejsce kształcenia dzieci

w warunkach gwarantujących spokój i bezpieczeństwo – z dumą podkreśla Christophe X.Clivaz, Dyrektor Swiss Learning.

REKLAMA

Międzynarodowa platforma edukacyjna Swiss Learning propaguje ideę szwajcarskiego kształcenia na całym świecie. Projekt powstał w 2006 r. z inicjatywy grupy właścicieli szkół z internatem. Celem organizacji jest zaprezentowanie ośrodków oświatowych na poziomie średnim, uniwersyteckim oraz zawodowym, które gwarantują doskonałą szwajcarską edukację. Ważnym elementem kształcenia jest także dbanie o to, by wychowankowie szkół nie tracili kontaktu nie tylko między sobą ale z samą Szwajcarią.

Od samego początku projekt cieszył się poparciem władz Szwajcarii. Ówczesny Minister Oświaty, Pascal Couchepin, stwierdził że to doskonała inicjatywa, dzięki której kraj zyskuje na międzynarodowej arenie.

Zobacz też: IV Forum Informatyki w Bankowości Spółdzielczej - 31 marca 2015 r.

Zalety szwajcarskiego systemu edukacyjnego

Prywatne szkoły dzienne oraz szkoły z internatem w Szwajcarii przyjmują obecnie uczniów od zerówki do 12 klasy. Większość tych szkół oferuje intensywną naukę języka angielskiego, francuskiego, włoskiego lub niemieckiego jako drugiego języka, by wszyscy uczniowie zostali jak najszybciej objęci podstawowym programem nauczania. Wiele z nich umożliwia również naukę w systemie dwujęzycznym. Oferowane programy kończą się egzaminami uznawanymi na całym świecie, takimi jak IGCSE, egzaminy kwalifikacyjne na poziomie zaawansowanym (Advanced Placement, AP), międzynarodowa matura (International Baccalaureate, IB), egzaminy A-Levels, szwajcarski federalny egzamin dojrzałości (Swiss Federal Maturity) lub matura francuska (French Baccalaureate) lub niemiecka (Abitur). Świadectwa z tych egzaminów są uznawane przez uniwersytety w Szwajcarii oraz uniwersytety w innych krajach zgodnie z ich indywidualnymi zasadami rekrutacji.

W tym roku z ofertą szkół zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Spotkanie uświetni Jego Ekscelencja Ambasador Szwajcarii w Polsce - Lukas Beglinger wraz z Dyrektorem Swiss Learning - Christophem X. Clivazem. Wydarzenie uatrakcyjni występ Marcina „Maskow” Kowalczyka, rekordzisty świata w układaniu kostki Rubika z zamkniętymi oczami.

Czytelnicy Infor.pl, zainteresowani wydarzeniem proszeni są o kontakt e-mailowy, na adres: tomasz.korniejew@infor.pl, w tytule wiadomości prosimy o wpisanie Spotkanie Swiss Learning.

Swiss learning, czyli jak zadbać o karierę Twojego dziecka?
Swiss Learning
Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

Family Business Future Summit - podsumowanie po konferencji

Pod koniec kwietnia niniejszego roku, odbyła się druga edycja wydarzenia Family Business Future Summit, które dedykowane jest przedsiębiorczości rodzinnej. Stolica Warmii i Mazur przez dwa dni gościła firmy rodzinne z całej Polski, aby esencjonalnie, inspirująco i innowacyjne opowiadać i rozmawiać o sukcesach oraz wyzwaniach stojących przed pionierami polskiej przedsiębiorczości.

Fundacja rodzinna po dwóch latach – jak zmienia się myślenie o sukcesji?

Jeszcze kilka lat temu o sukcesji w firmach mówiło się niewiele. Przedsiębiorcy odsuwali tę kwestię na później, często z uwagi na brak gotowości, aby się z nią zmierzyć. Mówienie o śmierci właściciela, przekazaniu firmy i zabezpieczeniu rodziny wciąż należało do tematów „na później”.

REKLAMA

Potencjał 33 GW z wiatraków na polskim morzu. To 57% zapotrzebowania kraju na energię. Co dalej z farmami wiatrowymi w 2026 i 2027 r.

Polski potencjał na wytwarzanie energii elektrycznej z wiatraków na morzu (offshore) wynosi 33 GW. To aż 57% rocznego zapotrzebowania kraju na energię. W 2026 i 2027 r. powstaną nowe farmy wiatrowe Baltic Power i Baltica 2. Jak zmieniają się przepisy? Co dalej?

Jak zwiększyć rentowność biura rachunkowego bez dodatkowych wydatków?

Branża księgowa to jedna z dziedzin, w których wynagrodzenie za świadczone usługi często jest mocno niedoszacowane, mimo tego, że błędy w księgowości mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorców. W związku z tak doniosłą rolą biur rachunkowych powinny one dbać o poziom rentowności, który pozwoli właścicielom skupić się na podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz większego spokoju, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na dobrostan właścicieli biur oraz ich pracowników.

Samozatrudnieni i małe firmy w odwrocie? wzrasta liczba likwidowanych i zawieszanych działalności gospodarczych, co się dzieje

Według znawców tematu, czynniki decydujące ostatnio o likwidacji takich firm nie różnią się od tych sprzed roku. Znaczenie mają m.in. koszty prowadzenia biznesu, w tym składki zusowskie, a także oczekiwania finansowe pracowników.

Szybki wzrost e-commerce mocno zależny od rozwoju nowych technologii: co pozwoli na zwiększenie zainteresowania zakupami online ze strony klientów

E-commerce czyli zakupy internetowe przestają być jedynie wygodną alternatywą dla handlu tradycyjnego – stają się doświadczeniem, którego jakość wyznaczają nie tylko oferta i cena, lecz także szybkość, elastyczność i przewidywalność dostawy oraz prostota ewentualnego zwrotu.

REKLAMA

Przedsiębiorczość w Polsce ma się dobrze, mikroprzedsiębiorstwa minimalizując ryzyko działalności gospodarczej coraz częściej zaczynają od franczyzy

Najliczniejszą grupę firm zarejestrowanych w Polsce stanowią mikroprzedsiębiorstwa, a wśród nich ponad 87 tys. to podmioty działające w modelu franczyzowym. Jak zwracają uwagę ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, Polska jest liderem franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rewolucyjne zmiany w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), co oznacza, że już od 1 stycznia 2026 r. zmieni się sposób ich prowadzenia.

REKLAMA