REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja Swiss Learning, czyli jak zadbać o karierę twojego dziecka?

Swiss Learning logo
Swiss Learning logo
Swiss Learning

REKLAMA

REKLAMA

Na zglobalizowanym rynku pracy walka o zdobycie najlepszych posad nie toczy się w obrębie jednego miasta, czy kraju. Pracodawcy mogą wybierać spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie. Warto mieć to na uwadze wybierając szkołę dla dziecka. W tym roku z ofertą szkół szwajcarskich zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Przed dylematem wyboru odpowiedniego gimnazjum, szkoły średniej, czy uczelni dla dziecka staje każdego roku coraz więcej rodziców.

REKLAMA

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. z jednej strony sprzyja napływowi inwestycji zagranicznych do Polski, z drugiej otworzyło Polakom możliwości realizacji kariery zawodowej także na zagranicznych rynkach, gdzie konkurencja jest niezwykle wymagająca.

Międzynarodowe korporacje oferujące atrakcyjne warunki zatrudnienia wybierają spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie i zatrudniają ich także na polskim rynku.

Wiedzą o tym przedstawiciele szwajcarskiego stowarzyszenia Swiss Learning, skupiającego najlepsze szwajcarski szkoły, począwszy od podstawowych aż po uczelnie wyższe.

Od wieków szwajcarska edukacja cieszy się zasłużonym uznaniem na świecie. Najwybitniejsi założyciele tamtejszej tradycji nauczania – Rousseau, Pestalozzi, Piaget – podróżowali po najdalszych zakątkach globu by propagować, postępową i innowacyjną jak na tamte czasy, teorię kształcenia. Opartą na mocnych fundamentach, czyli wszechstronnej wiedzy, otwartości na nowe doświadczenia, stanowczości i dyscyplinie, rozwoju osobistym i intelektualnym jednostki. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czytelnicy Infor.pl, zainteresowani wydarzeniem proszeni są o kontakt e-mailowy, na adres: tomasz.korniejew@infor.pl, w tytule wiadomości prosimy o wpisanie Spotkanie Swiss Learning.

REKLAMA

Tradycja ta jest pieczołowicie kontynuowana do dziś w najlepszych ośrodkach edukacyjnych z internatem w Szwajcarii, które oferują uczniom i studentom wielokulturowe środowisko oraz miejsce w którym są traktowani z szacunkiem i zrozumieniem. Najwyższa jakość na wszystkich poziomach kształcenia oraz fakt, że Szwajcaria jest liderem w globalnym rankingu WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej) sprawia, że absolwenci tamtejszych szkół są przygotowywani by sprostać dzisiejszym wyzwaniom i oczekiwaniom. Warto podkreślić, że jednym z głównych celów ośrodków edukacyjnych w tym kraju jest wychowanie absolwentów, którzy nie będą powielać osiągnięć poprzednich pokoleń, lecz samodzielnie kreować nowe idee i rzeczy.

Przebywający w szkołach młodzi ludzie zdobywają nie tylko podstawową wiedzę akademicką, ale uczą się także jak funkcjonować w „globalnej wiosce” gdzie różnorodność etniczna, językowa, religijna, kulturowa jest codziennością. Wiedzą przy tym, że nie istnieją już żadne podziały, a najważniejsza jest przyjaźń, bez względu na miejsce pochodzenia.  Połączenie tych wszystkich elementów w spójną całość sprawia, że każdy absolwent staje się obywatelem świata.

Zobacz też: Samochodem do Szwajcarii

Swiss Learning International Platform

- Wielu rodziców postrzega Szwajcarię jako oazę oraz idealne miejsce kształcenia dzieci

w warunkach gwarantujących spokój i bezpieczeństwo – z dumą podkreśla Christophe X.Clivaz, Dyrektor Swiss Learning.

REKLAMA

Międzynarodowa platforma edukacyjna Swiss Learning propaguje ideę szwajcarskiego kształcenia na całym świecie. Projekt powstał w 2006 r. z inicjatywy grupy właścicieli szkół z internatem. Celem organizacji jest zaprezentowanie ośrodków oświatowych na poziomie średnim, uniwersyteckim oraz zawodowym, które gwarantują doskonałą szwajcarską edukację. Ważnym elementem kształcenia jest także dbanie o to, by wychowankowie szkół nie tracili kontaktu nie tylko między sobą ale z samą Szwajcarią.

Od samego początku projekt cieszył się poparciem władz Szwajcarii. Ówczesny Minister Oświaty, Pascal Couchepin, stwierdził że to doskonała inicjatywa, dzięki której kraj zyskuje na międzynarodowej arenie.

Zobacz też: IV Forum Informatyki w Bankowości Spółdzielczej - 31 marca 2015 r.

Zalety szwajcarskiego systemu edukacyjnego

Prywatne szkoły dzienne oraz szkoły z internatem w Szwajcarii przyjmują obecnie uczniów od zerówki do 12 klasy. Większość tych szkół oferuje intensywną naukę języka angielskiego, francuskiego, włoskiego lub niemieckiego jako drugiego języka, by wszyscy uczniowie zostali jak najszybciej objęci podstawowym programem nauczania. Wiele z nich umożliwia również naukę w systemie dwujęzycznym. Oferowane programy kończą się egzaminami uznawanymi na całym świecie, takimi jak IGCSE, egzaminy kwalifikacyjne na poziomie zaawansowanym (Advanced Placement, AP), międzynarodowa matura (International Baccalaureate, IB), egzaminy A-Levels, szwajcarski federalny egzamin dojrzałości (Swiss Federal Maturity) lub matura francuska (French Baccalaureate) lub niemiecka (Abitur). Świadectwa z tych egzaminów są uznawane przez uniwersytety w Szwajcarii oraz uniwersytety w innych krajach zgodnie z ich indywidualnymi zasadami rekrutacji.

W tym roku z ofertą szkół zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Spotkanie uświetni Jego Ekscelencja Ambasador Szwajcarii w Polsce - Lukas Beglinger wraz z Dyrektorem Swiss Learning - Christophem X. Clivazem. Wydarzenie uatrakcyjni występ Marcina „Maskow” Kowalczyka, rekordzisty świata w układaniu kostki Rubika z zamkniętymi oczami.

Czytelnicy Infor.pl, zainteresowani wydarzeniem proszeni są o kontakt e-mailowy, na adres: tomasz.korniejew@infor.pl, w tytule wiadomości prosimy o wpisanie Spotkanie Swiss Learning.

Swiss learning, czyli jak zadbać o karierę Twojego dziecka?
Swiss Learning
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA