REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja Swiss Learning, czyli jak zadbać o karierę twojego dziecka?

Swiss Learning logo
Swiss Learning logo
Swiss Learning

REKLAMA

REKLAMA

Na zglobalizowanym rynku pracy walka o zdobycie najlepszych posad nie toczy się w obrębie jednego miasta, czy kraju. Pracodawcy mogą wybierać spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie. Warto mieć to na uwadze wybierając szkołę dla dziecka. W tym roku z ofertą szkół szwajcarskich zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Przed dylematem wyboru odpowiedniego gimnazjum, szkoły średniej, czy uczelni dla dziecka staje każdego roku coraz więcej rodziców.

REKLAMA

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. z jednej strony sprzyja napływowi inwestycji zagranicznych do Polski, z drugiej otworzyło Polakom możliwości realizacji kariery zawodowej także na zagranicznych rynkach, gdzie konkurencja jest niezwykle wymagająca.

Międzynarodowe korporacje oferujące atrakcyjne warunki zatrudnienia wybierają spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie i zatrudniają ich także na polskim rynku.

Wiedzą o tym przedstawiciele szwajcarskiego stowarzyszenia Swiss Learning, skupiającego najlepsze szwajcarski szkoły, począwszy od podstawowych aż po uczelnie wyższe.

Od wieków szwajcarska edukacja cieszy się zasłużonym uznaniem na świecie. Najwybitniejsi założyciele tamtejszej tradycji nauczania – Rousseau, Pestalozzi, Piaget – podróżowali po najdalszych zakątkach globu by propagować, postępową i innowacyjną jak na tamte czasy, teorię kształcenia. Opartą na mocnych fundamentach, czyli wszechstronnej wiedzy, otwartości na nowe doświadczenia, stanowczości i dyscyplinie, rozwoju osobistym i intelektualnym jednostki. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czytelnicy Infor.pl, zainteresowani wydarzeniem proszeni są o kontakt e-mailowy, na adres: tomasz.korniejew@infor.pl, w tytule wiadomości prosimy o wpisanie Spotkanie Swiss Learning.

REKLAMA

Tradycja ta jest pieczołowicie kontynuowana do dziś w najlepszych ośrodkach edukacyjnych z internatem w Szwajcarii, które oferują uczniom i studentom wielokulturowe środowisko oraz miejsce w którym są traktowani z szacunkiem i zrozumieniem. Najwyższa jakość na wszystkich poziomach kształcenia oraz fakt, że Szwajcaria jest liderem w globalnym rankingu WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej) sprawia, że absolwenci tamtejszych szkół są przygotowywani by sprostać dzisiejszym wyzwaniom i oczekiwaniom. Warto podkreślić, że jednym z głównych celów ośrodków edukacyjnych w tym kraju jest wychowanie absolwentów, którzy nie będą powielać osiągnięć poprzednich pokoleń, lecz samodzielnie kreować nowe idee i rzeczy.

Przebywający w szkołach młodzi ludzie zdobywają nie tylko podstawową wiedzę akademicką, ale uczą się także jak funkcjonować w „globalnej wiosce” gdzie różnorodność etniczna, językowa, religijna, kulturowa jest codziennością. Wiedzą przy tym, że nie istnieją już żadne podziały, a najważniejsza jest przyjaźń, bez względu na miejsce pochodzenia.  Połączenie tych wszystkich elementów w spójną całość sprawia, że każdy absolwent staje się obywatelem świata.

Zobacz też: Samochodem do Szwajcarii

Swiss Learning International Platform

- Wielu rodziców postrzega Szwajcarię jako oazę oraz idealne miejsce kształcenia dzieci

w warunkach gwarantujących spokój i bezpieczeństwo – z dumą podkreśla Christophe X.Clivaz, Dyrektor Swiss Learning.

REKLAMA

Międzynarodowa platforma edukacyjna Swiss Learning propaguje ideę szwajcarskiego kształcenia na całym świecie. Projekt powstał w 2006 r. z inicjatywy grupy właścicieli szkół z internatem. Celem organizacji jest zaprezentowanie ośrodków oświatowych na poziomie średnim, uniwersyteckim oraz zawodowym, które gwarantują doskonałą szwajcarską edukację. Ważnym elementem kształcenia jest także dbanie o to, by wychowankowie szkół nie tracili kontaktu nie tylko między sobą ale z samą Szwajcarią.

Od samego początku projekt cieszył się poparciem władz Szwajcarii. Ówczesny Minister Oświaty, Pascal Couchepin, stwierdził że to doskonała inicjatywa, dzięki której kraj zyskuje na międzynarodowej arenie.

Zobacz też: IV Forum Informatyki w Bankowości Spółdzielczej - 31 marca 2015 r.

Zalety szwajcarskiego systemu edukacyjnego

Prywatne szkoły dzienne oraz szkoły z internatem w Szwajcarii przyjmują obecnie uczniów od zerówki do 12 klasy. Większość tych szkół oferuje intensywną naukę języka angielskiego, francuskiego, włoskiego lub niemieckiego jako drugiego języka, by wszyscy uczniowie zostali jak najszybciej objęci podstawowym programem nauczania. Wiele z nich umożliwia również naukę w systemie dwujęzycznym. Oferowane programy kończą się egzaminami uznawanymi na całym świecie, takimi jak IGCSE, egzaminy kwalifikacyjne na poziomie zaawansowanym (Advanced Placement, AP), międzynarodowa matura (International Baccalaureate, IB), egzaminy A-Levels, szwajcarski federalny egzamin dojrzałości (Swiss Federal Maturity) lub matura francuska (French Baccalaureate) lub niemiecka (Abitur). Świadectwa z tych egzaminów są uznawane przez uniwersytety w Szwajcarii oraz uniwersytety w innych krajach zgodnie z ich indywidualnymi zasadami rekrutacji.

W tym roku z ofertą szkół zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Spotkanie uświetni Jego Ekscelencja Ambasador Szwajcarii w Polsce - Lukas Beglinger wraz z Dyrektorem Swiss Learning - Christophem X. Clivazem. Wydarzenie uatrakcyjni występ Marcina „Maskow” Kowalczyka, rekordzisty świata w układaniu kostki Rubika z zamkniętymi oczami.

Czytelnicy Infor.pl, zainteresowani wydarzeniem proszeni są o kontakt e-mailowy, na adres: tomasz.korniejew@infor.pl, w tytule wiadomości prosimy o wpisanie Spotkanie Swiss Learning.

Swiss learning, czyli jak zadbać o karierę Twojego dziecka?
Swiss Learning
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA