REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpłatne webinarium ,,Rozliczenie produkcji kluczowym wyzwaniem producentów w branży spożywczej” - 5 grudnia 2014 r.

 decyzje-IT.pl
decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT, stanowiący centrum wiedzy na temat rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw i organizacji.
webinarium ,,Rozliczenie produkcji kluczowym wyzwaniem producentów w branży spożywczej” - 5 grudnia 2014 r. / Fot. Fotolia
webinarium ,,Rozliczenie produkcji kluczowym wyzwaniem producentów w branży spożywczej” - 5 grudnia 2014 r. / Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Serwis decyzje - IT.pl zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnym webinarium ,,Rozliczenie produkcji kluczowym wyzwaniem producentów w branży spożywczej”, które odbędzie się 5 grudnia 2014 r. o godz. 10.00. Patronat medialny nad webinarium objął portal Infor.pl

Webinarium organizowane w ramach cyklu spotkań on-line poświęconych wyzwaniom biznesowym, stawianym przez przedsiębiorstwa produkcyjne z branży spożywczej.

REKLAMA

W trakcie webinariów poruszymy zagadnienia istotne dla branży spożywczej z perspektywy procesów biznesowych (zaprezentowanych poniżej) realizowanych przez różne komórki organizacyjne.

http://decyzje-it.pl/pub/uploadimages/proces-pcc_3_520x200.png

W trakcie pierwszego webinarium omówimy kwestie związane z rozliczaniem produkcji i poruszymy następujące zagadnienia:

  • Obsługa receptur zwykłych i odwróconych (typu rozbiór).
  • Ewidencja i rozliczenie ilości zużytych surowców i czasu pracowników i urządzeń.
  • Ewidencja i rozliczenie strat, odpadów i produktów ubocznych.
  • Ewidencja i rozliczenie kosztów produkcji.
  • Prezentacja i analiza odchyleń od danych normatywnych (receptur i technologii)
  • Mierzenie wydajności procesów.
  • Rozliczenie zmiennych parametrów produktów (np. zawartość tłuszczu lub białka).
  • Ewidencja i rozliczenie strat, odpadów i produktów ubocznych.


Webinarium kierowane jest do:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Dyrektorów/ Kierowników Produkcji
  • Dyrektorów Finansowych i Kontrolerów Finansowych,
  • Dyrektorów/Kierowników Działu IT.

Agenda:

  • Receptury zwykłe i odwrócone oraz modele kosztowe
  • Ewidencja kosztów produkcji z uwzględnieniem:

• ilości zużytych surowców,
• czasu pracowników i urządzeń,
• braków i odpadów z uwzględnieniem powtórnego przerobu,
• produktów ubocznych i ko-produktów.

  • Rozliczenie kosztów i analiza odchyleń od danych normatywnych.
  • Rozliczenie ilościowe produkcji:

• zmienne parametry surowców i produktów 
• wydajność/ uzysk/ ubytki procesu.


Termin:

5 grudnia 2014 roku o godz. 10.00 – zakończenie o godz. 10.45 (po zakończeniu webinarium, jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącym).


Uczestnictwo:

Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.


Prowadzący:

Jacek Jakubik Konsultant biznesowy w firmie PCC. Posiada ponad 20 lat doświadczeń w dziedzinie systemów ERP w charakterze konsultanta wdrażającego, lidera projektów wdrożeniowych oraz architekta rozwiązań.                                               


Organizatorzy:

http://decyzje-it.pl/pub/uploadimages/pcc.pngPolish Consulting Company

jest firmą konsultingową, świadczącą usługi w zakresie usprawniania organizacji biznesu naszych klientów z wykorzystaniem systemów informatycznych.

Nasz zespół to doświadczeni konsultanci o ponad 10 letniej praktyce w biznesie i wdrożeniach systemów zarządzania w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych.

http://decyzje-it.pl/pub/uploadimages/decyzje_logo_220.png

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT stanowiący centrum wiedzy na temat oprogramowania dla biznesu (m.in. systemów klasy BI i Controlling, BPM, CRM, ERP, Finanse i księgowość, MES, SCM, PLM). Celem serwisu jest kompleksowe wsparcie menedżerów w wyborze integrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Serwis skierowany jest do kadry zarządzającej i specjalistów przedsiębiorstw różnych branż planujących, nadzorujących lub realizujących inwestycje IT.


Kontakt z organizatorem: Portal decyzje-it.pl, redakcja@decyzje-it.pl, tel. +48 618653515

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA

Prawdziwa rewolucja w prawie i ulga dla przedsiębiorców: Maksymalnie 6 dni w roku na kontrole w firmach

To ma być prawdziwa rewolucja w prawie gospodarczym, ale nie tylko. Deregulacja obejmująca uproszczenie działalności gospodarczej i prowadzenie firmy w Polsce ma objąć całe otoczenie prawne biznesu. Na początek zmiany w kontrolach, które w obecnym kształcie dezorganizują funkcjonowanie firm, pochłaniają czas i koszty a dodatkowo stresują właścicieli i pracowników.

Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Lokalnych biznesów nie znajdziesz w sieci [Raport]

Tylko 25% firm lokalnych posiada strony internetowe, mimo że 68% Polaków szuka w internecie opinii o firmach przed dokonaniem zakupu. 27% użytkowników internetu regularnie czyta recenzje, a 41% robi to często. Najwięcej recenzji przeglądają mieszkańcy województw lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego, a także osoby z niższym wykształceniem i dochodami.

W jaki sposób założyć spółkę z o.o. – przez S24 czy z udziałem notariusza?

Rejestracja nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać dokonana na dwa sposoby: poprzez system S24 lub przy udziale notariusza z umową w formie aktu notarialnego. W obu tych przypadkach wniosek o rejestrację spółki składany jest przez Internet, odpowiednio w S24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

REKLAMA

Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

REKLAMA