reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > E-learning > E-Learning – to (nie) dla mnie!

E-Learning – to (nie) dla mnie!

Peter F. Drucker powiedział: „Jedyne co jest pewne to zmiany”. Obecnie dużo zmian dokonuje się w dziedzinie IT. I chociaż e-learning obecny jest od kilku lat, wciąż pozostaje obszarem nieco tajemniczym.

Słowa Petera F. Druckera w doskonały sposób oddają charakter naszych czasów. Nauczyliśmy się przesyłać listy za pośrednictwem poczty elektronicznej bez konieczności naklejania znaczków pocztowych, zakładać konta w bankach wirtualnych bez konieczności stania w kolejkach, ubezpieczać swoich bliskich oraz swój majątek bez konieczności odwiedzania siedzib towarzystw ubezpieczeniowych, robić zakupy bez konieczności wychodzenia z domu, prowadzić rozmowy bez konieczności używania tradycyjnych aparatów telefonicznych, pracować bez konieczności przebywania w biurze, prowadzić firmy, które nie maja siedzib w szklanych biurowcach, ale których działalność przynosi jak najprawdziwsze pieniądze.

Zawdzięczamy to wszystko rozwojowi nowoczesnych technologii internetowych oraz wzrostowi świadomości społecznej i pokonaniu bariery strachu, że to co nienamacalne to nieistniejące. Kolejny krok, który należy do nas to zdobywanie wykształcenia lub podnoszenie kwalifikacji przez częściową lub całkowitą zamianę sali szkoleniowej lub wykładowej na platformę e-learningową. (Platforma e-learningowa to specjalny system do nauczania zdalnego. Aby korzystać z zasobów platformy e-learningowej nie jest konieczne instalowanie dodatkowego oprogramowania na komputerach osobistych. Dostęp do platformy uzyskujemy z poziomu przeglądarki internetowej). I chociaż e-learning obecny jest od kilku lat, wciąż pozostaje obszarem nieco tajemniczym.

Dzisiaj, rynek edukacyjno-szkoleniowy dysponuje bardzo bogatą ofertą e-learningową. W przypadku szkoleń ogólnych lub specjalistycznych istnieje możliwość dokształcania się całkowicie za pośrednictwem Internetu. Natomiast, w przypadku studiów wyższych spotykamy się z określeniem bleneded-learning, co oznacza studia tradycyjne wspomagane metodami i technikami nauczania na odległość.

Zazwyczaj, podjęcie decyzji o trybie, w którym preferujemy uczyć się, poprzedzamy przeprowadzeniem złożonej analizy. Jednym z elementów analizy jest odpowiedzenie sobie na pytanie: czy jest to dobre dla mnie? I w tym momencie natrafiamy na hasła zachęcające do e-learningu: możliwość dostosowania czasu nauki do swoich potrzeb, komfortowe pogodzenie nauki z pracą zawodową, redukcja kosztów związanych z dojazdami do miejsca szkoleń lub na studia, dostęp do materiałów dydaktycznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok, wygodny kontakt z trenerem lub wykładowcą! Wyjaśnijmy, co kryje się pod powyższymi hasłami.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dzisiaj, rynek edukacyjno-szkoleniowy dysponuje bardzo bogatą ofertą e-learningową.
Dzisiaj, rynek edukacyjno-szkoleniowy dysponuje bardzo bogatą ofertą e-learningową.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Meritum

Meritum jest nowoczesnym biurem rachunkowym, które zawsze stara się wyjść naprzeciw potrzebom klienta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama