| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Samochód a pracownik > Jak dostać pracę w motoryzacji?

Jak dostać pracę w motoryzacji?

Szukając odpowiedniej dla siebie pracy, chcemy by dawała nam ona satysfakcję, możliwość rozwoju kompetencji oraz odpowiednie zarobki. Jeśli jesteśmy fanami motoryzacji, chętnie szukamy pracy właśnie w tej branży. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Mimo kryzysu w branży motoryzacyjnej, pracodawcy wciąż poszukują nowych pracowników, wykwalifikowanych specjalistów. Niestety, o jedno stanowisko zazwyczaj ubiega się kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kandydatów. Konkurencja jest więc ogromna.

Ogłoszenia o pracę w motoryzacji znajdziemy przede wszystkim w Internecie. Warto szukać na portalach rekrutacyjnych, portalach specjalnie dedykowanych wyłącznie branży motoryzacyjnej oraz bezpośrednio na stronach firm, w których chcielibyśmy pracować. Dobrze przygotowane CV i list motywacyjny są pierwszym krokiem do zdobycia wymarzonej posady. W dokumentach powinniśmy podkreślić właśnie te cechy, które odpowiadają profilowi pracodawcy.

Zobacz: Metody amortyzacji samochodu osobowego w działalności gospodarczej

W branży motoryzacyjnej pasja i zamiłowanie do samochodów lub motocykli mogą nam pomóc w otrzymaniu posady. Hobby nie jest jednak najważniejszym wyznacznikiem. Kandydując na przykład na stanowisko sprzedawcy samochodów, musimy mieć w sobie przede wszystkim żyłkę handlowca.

Klienci niekoniecznie będą skłonni do słuchania o działaniu pompowtryskiwaczy, będą raczej chcieli dowiedzieć się, co mogą otrzymać gratis przy zakupie samochodu. Warto wziąć pod uwagę również to, że sprzedawca musi często sprzedać samochód w niezgodzie z własnym sumieniem i przemilczeć kwestie, które niezbyt dobrze świadczą o wyborze danego modelu.

Na rozmowie rekrutacyjnej pytania o zamiłowanie do motoryzacji mogą być jedynie dodatkowymi pytaniami. Dla pracodawcy najważniejsze będzie to, czy potrafimy zrealizować plan sprzedażowy, czy umiemy radzić sobie z trudnym klientem, jak zamierzamy przyczynić się do wzrostu obrotów w firmie.

Zobacz: Samochód jako środek trwały w działalności gospodarczej

Jeżeli chcemy rozwijać się pracując w branży motoryzacyjnej, warto od początku zdobywać doświadczenie w tym sektorze. Pracując na niższych stanowiskach, możemy starać się o dobrą opinię, odpowiednie referencje pomogą nam w zdobywaniu lepszych posad. Warto również pamiętać, że łatwiej jest znaleźć prace w mniej renomowanej firmie, a po jakimś czasie przenieść się do lepszej, mając doświadczenie w branży.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to pensje w branży motoryzacyjnej regularnie rosną, więc jeśli uda nam się zdobyć zaufanie pracodawcy i wspinać po szczeblach kariery, nawet początkowo niskie wynagrodzenie może znacznie wzrosnąć.

Zobacz: Samochód w firmie

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kadromierz

Nowoczesne rozwiązanie do organizacji i kontroli czasu pracy personelu dla małych i średnich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »