| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Samochód a pracownik > Jak dostać pracę w motoryzacji?

Jak dostać pracę w motoryzacji?

Szukając odpowiedniej dla siebie pracy, chcemy by dawała nam ona satysfakcję, możliwość rozwoju kompetencji oraz odpowiednie zarobki. Jeśli jesteśmy fanami motoryzacji, chętnie szukamy pracy właśnie w tej branży. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Mimo kryzysu w branży motoryzacyjnej, pracodawcy wciąż poszukują nowych pracowników, wykwalifikowanych specjalistów. Niestety, o jedno stanowisko zazwyczaj ubiega się kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kandydatów. Konkurencja jest więc ogromna.

Ogłoszenia o pracę w motoryzacji znajdziemy przede wszystkim w Internecie. Warto szukać na portalach rekrutacyjnych, portalach specjalnie dedykowanych wyłącznie branży motoryzacyjnej oraz bezpośrednio na stronach firm, w których chcielibyśmy pracować. Dobrze przygotowane CV i list motywacyjny są pierwszym krokiem do zdobycia wymarzonej posady. W dokumentach powinniśmy podkreślić właśnie te cechy, które odpowiadają profilowi pracodawcy.

Zobacz: Metody amortyzacji samochodu osobowego w działalności gospodarczej

W branży motoryzacyjnej pasja i zamiłowanie do samochodów lub motocykli mogą nam pomóc w otrzymaniu posady. Hobby nie jest jednak najważniejszym wyznacznikiem. Kandydując na przykład na stanowisko sprzedawcy samochodów, musimy mieć w sobie przede wszystkim żyłkę handlowca.

Klienci niekoniecznie będą skłonni do słuchania o działaniu pompowtryskiwaczy, będą raczej chcieli dowiedzieć się, co mogą otrzymać gratis przy zakupie samochodu. Warto wziąć pod uwagę również to, że sprzedawca musi często sprzedać samochód w niezgodzie z własnym sumieniem i przemilczeć kwestie, które niezbyt dobrze świadczą o wyborze danego modelu.

Na rozmowie rekrutacyjnej pytania o zamiłowanie do motoryzacji mogą być jedynie dodatkowymi pytaniami. Dla pracodawcy najważniejsze będzie to, czy potrafimy zrealizować plan sprzedażowy, czy umiemy radzić sobie z trudnym klientem, jak zamierzamy przyczynić się do wzrostu obrotów w firmie.

Zobacz: Samochód jako środek trwały w działalności gospodarczej

Jeżeli chcemy rozwijać się pracując w branży motoryzacyjnej, warto od początku zdobywać doświadczenie w tym sektorze. Pracując na niższych stanowiskach, możemy starać się o dobrą opinię, odpowiednie referencje pomogą nam w zdobywaniu lepszych posad. Warto również pamiętać, że łatwiej jest znaleźć prace w mniej renomowanej firmie, a po jakimś czasie przenieść się do lepszej, mając doświadczenie w branży.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to pensje w branży motoryzacyjnej regularnie rosną, więc jeśli uda nam się zdobyć zaufanie pracodawcy i wspinać po szczeblach kariery, nawet początkowo niskie wynagrodzenie może znacznie wzrosnąć.

Zobacz: Samochód w firmie

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »