REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opłata za wydanie tablic rejestracyjnych w 2015 roku

Redakcja serwisu Biznes
opłaty za tablice rejestracyjne 2015
opłaty za tablice rejestracyjne 2015

REKLAMA

REKLAMA

Za wydanie tablic rejestracyjnych dla pojazdu należy uiścić opłatę. W 2015 roku opłaty nie ulegną zmianie i utrzymają poziom z lat poprzednich. Sprawdź jakie będą opłaty za wydanie tablic rejestracyjnych w 2015 roku?

Wydanie tablic rejestracyjnych w 2015 roku

Kierowca wnioskuje o wydanie tablic rejestracyjnych we właściwym miejscowo powiatowym wydziale komunikacji. Do wniosku właściciel pojazdu powinien dołączyć takie dokumenty jak:  

REKLAMA

  1. dowód rejestracyjny,
  2. karta pojazdu, jeżeli była wydana,
  3. tablica (e) rejestracyjna - podlegająca wymianie w przypadku jej zniszczenia
  4. zaświadczenie z policji potwierdzające fakt zgłoszenia utraty tablic (y) rejestracyjnych, w przypadku kradzieży tych tablic (y),
  5. oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań, w przypadku zagubienia tablic (y) rejestracyjnych przez właściciela, określające okoliczności utraty tablic (y),
  6. dowód tożsamości - w przypadku osób fizycznych, a także zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżli osoba prowadzi taką działalność,
  7. aktualny odpis z KRS i zaświadczenie o nadanym nr REGON - w przypadku podmiotów rejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym,
  8. pełnomocnictwo - w przypadku działania przez przedstawiciela dla osoby załatwiającej sprawę (za wyjątkiem reprezentowania osoby prawnej przez swoje uprawnione organy lub prokurenta),
  9. dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie,
  10. dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Zapisz się na nasz newsletter

Opłaty za badanie techniczne pojazdów w 2015 roku

Zobacz: Jak założyć własną firmę?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Opłata za wydanie tablic rejestracyjnych w 2015 roku

Wydanie tablic rejestracyjnych:

- tablice samochodowe

80,00 zł

- tablice motocyklowe

40,00 zł

- tablice motorowerowe

30,00 zł

- tablice indywidualne

1000,00 zł

- zabytkowe tablice samochodowe

100,00 zł

- zabytkowe tablice motocyklowe

50,00 zł

Wydanie jednej tablicy rejestracyjnej samochodowej, indywidualnej lub zabytkowej tablicy samochodowej - 50% odpowiedniej dla rodzaju opłaty

Za wydanie tablic rejestracyjnych dla motocykla lub motoroweru, o którym mowa w § 25 ust. 1a rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, organ rejestrujący pobiera dwukrotnie zwiększoną opłatę.


Wydanie tablic tymczasowych:

- tymczasowe tablice samochodowe

30,00 zł

- tymczasowe tablice motocyklowe

12,00 zł

- tymczasowe tablice motorowerowe

12,00 zł

Za wydanie jednej tymczasowej tablicy samochodowej organ rejestrujący pobiera 50% opłaty.

Za wydanie tymczasowej tablicy dla motocykla lub motoroweru, o którym mowa w § 25 ust. 1a rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, organ rejestrujący pobiera dwukrotnie zwiększoną opłatę.

Za wydanie na wniosek właściciela tablic tymczasowych, w celu umożliwienia wywozu pojazdu za granicę, organ rejestrujący pobiera opłaty takie jak dla wydania tablic rejestracyjnych.

Za wydanie wtórnika tablic indywidualnych organ rejestrujący pobiera opłatę w wysokości określonej dla wydania rejestracyjnej tablicy samochodowej albo motocyklowej. Za wydanie jednego wtórnika tablicy indywidualnej pobiera się 50% opłaty.

Korzystanie z samochodów służbowych po zmianach w VAT

Odliczenie 100% VAT od samochodu – kompendium wiedzy

Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego i tablic (tablicy) rejestracyjnych pojazdów (Dz.U. Nr 230, poz. 2302 z późn. zm.).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

REKLAMA

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA