REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pozycjonowanie - strategia przetrwania firmy

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

"Pozycjonuj się, albo giń” – tak brzmi dzisiaj główne hasło doradców biznesowych kierowane do wszystkich firm. I nie chodzi tutaj o zwykłe pozycjonowanie produktu, które do nie dawna było standardowo stosowane przez specjalistów od reklamy, a pozycjonowanie witryny internetowej naszej firmy w Internecie. Obecnie pozycjonowanie prowadzone jest głównie przez informatyków i specjalistów z branży marketingu internetowego.

Pozycjonowanie - co to takiego?

REKLAMA

 

Pozycjonowanie mówiąc ogólnie, polega na szeregu działań, mających doprowadzić do wypromowania danej firmy czy marki w Internecie. Trzeba pamiętać, że dzisiaj do osiągnięcia biznesowego sukcesu sama obecność w sieci już nie wystarczy. W chwili obecnej, gdzie praktycznie już każda firma posiada własną stronę internetową (abstrahując od jej stopnia profesjonalizmu), konieczne stają się działania, aby to nasza firma była tą pierwszą. Sukces skutecznego pozycjonowania będzie polegał na doprowadzeniu do stanu, w którym strona naszej firmy będzie pojawiała się na pierwszych pozycjach po wpisaniu określonej frazy kluczowej (słowa kluczowego) w pole zapytań wyszukiwarki internetowej przez potencjalnego klienta.  Generalizując, pozycjonowanie w głównej mierze polega na „przekonaniu” wyszukiwarki, że dana firma jest godna zaufania, a przez to warta uwzględnienia, jeśli nie na pierwszej, to na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Wyżej wymieniony efekt uzyskuje się przez stworzenie sieci powiązań z innymi stronami, innymi słowy można powiedzieć, że czym więcej witryn linkuje do danej strony internetowej, tym jej pozycja w wyszukiwarce jest wyższa.

 

Pozycjonowanie - „zrób to sam”?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pozycjonowanie to szereg działań, od tych najprostszych do tych bardzo skomplikowanych. Marketingowcy w firmach często zastanawiają się, czy pozycjonować stronę firmową we własnym zakresie, czy zlecić tę usługę profesjonalnej firmie. Prawda jest taka, że nieprawidłowe, dorywcze i amatorskie pozycjonowanie w większości przypadków prowadzi do odwrotnych skutków niż zamierzone. Często efektem takich działań jest zepchnięcie naszej witryny na daleką pozycję w wynikach wyszukiwań wyszukiwarki, a to już tylko krok od bankructwa, jeśli firma bazuje na klientach pozyskiwanych w Internecie.

 

Oczywiście jeśli ktoś ma dużo chęci i wolnego czasu, a także ograniczony budżet, można spróbować pozycjonować stronę we własnym zakresie. Warto jednak wcześniej zapoznać się z różnorodnymi materiałami dostępnymi w Internecie, pozwoli to na wypracowanie prawidłowej koncepcji i strategii promocji danej witryny. Zgodnie z tym, co zostało wspomniane wcześniej, pozycjonowanie bazuje na ilości powiązań z innymi stronami - poniżej opisane zostały najpopularniejsze sposoby pozyskiwania odsyłaczy z innych witryn:

1.    dodawanie stron do internetowych katalogów branżowych,

2.    tworzenie artykułów tematycznych, zawierających w treści linki, i dodawanie ich na specjalne portale zwane Presell Pages,

3.    proponowanie wymiany linków stronom o pokrewnej tematyce.

 

Pozycjonowanie - czy warto?

Pozycjonowanie strony internetowej to obecnie jeden z ważniejszych instrumentów marketingowych, którego nie sposób pominąć, w żadnej, profesjonalnie prowadzonej kampanii reklamowej. Zakładając nową firmę warto więc zadbać o stworzenie firmowej strony internetowej, a także jej dalszą promocję w wyszukiwarkach. Warto nie tylko dlatego, że jest to relatywnie niedrogi sposób na dotarcie do klientów, ale przede wszystkim dlatego, że Internet pozwala na budowę pozytywnego wizerunku oraz rywalizację nawet z największymi graczami na danym rynku - prestiż, zysk, wzrost świadomości marki - warto?

 

Mariusz Łukasik
Kierownik Działu Copywritingu
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Tense.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe stawki opłaty rocznej i rejestrowej BDO w 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. wzrosły stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej. Ile obecnie wynoszą? Kto uiszcza opłaty BDO i w jakim terminie?

Zostało kilka dni na rozliczenie z ZUS wakacji składkowych w grudniu 2024. Uwaga na nowe formularze

W styczniu przedsiębiorcy rozliczą pierwsze wakacje składkowe ZUS. Dla przypomnienia, przekazanie deklaracji i zapłata składek ZUS powinno nastąpić w przypadku mikroprzedsiębiorców do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, którego dotyczy rozliczenie

Aż 25 proc. mężczyzn i jedynie 3 proc. kobiet chciałoby prowadzić firmę w branży IT

Aż 44 proc. polskich przedsiębiorczyń korzysta lub chce zacząć korzystać ze sztucznej inteligencji – AI w codziennej pracy. Generalnie jednak do prowadzenia firm w branży IT jest chętnych zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn.

Zgodność z prawem i standardami. Przykłady dobrych praktyk w compliance

Compliance stało się nieodłącznym elementem zarządzania każdą odpowiedzialną organizacją. Choć pojęcie to bywa różnie używane, jego istota jest jasna: chodzi o zapewnienie, że firma działa zgodnie z przepisami prawa, regulacjami branżowymi oraz wewnętrznymi zasadami i procedurami. Compliance jest więc fundamentem odpowiedzialności prawnej i etycznej w biznesie, ale jego zastosowanie może się różnić w zależności od branży, regionu, a także charakteru działalności firmy.

REKLAMA

Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

By uciec przed komornikiem, płacą pod stołem. Ale czy tylko dlatego. Gdzie najczęściej pracuje się na czarno, czym to grozi

Wypłacanie wynagrodzenia pod stołem,  w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Jednak praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają przepisy prawa pracy, podatkowego i karnego, a także zagrażają reputacji i stabilności firmy. Jakie są skutki prawne i biznesowe, potencjalne zagrożenia tego typu działań.

REKLAMA

Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

REKLAMA