reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Internet - nowe pole walki

Internet - nowe pole walki

Rozwój Internetu spowodował wyraźną emigrację do niego wszelkiego życia społecznego. Procesowi temu towarzyszyło powstawanie coraz to nowych narządzi internetowych, będących miejscem wirtualnych spotkań. Fakt ten szybko dostrzegli pracownicy branży z reklamowej. Upowszechnienie Internetu, oraz jego nieograniczone możliwości, sprawiły, że ich nowym polem walki o klienta stał się właśnie Internet.

Prowadzenie działań związanym z marketingiem w Internecie określa się e-marketingiem. Zasadne wydaje się zatem pytanie, czy można tutaj mówić o nowej jakości, czy tylko o zastosowaniu starych narzędzi w nowym otoczeniu. Jeśli nawet specjaliści od komunikowania wskazują, że Internet jest takim samym medium służącym do komunikowania jak telefon, to w przypadku marketingu w Internecie rzeczywiście można mówić o nowej jakości. Oczywiście istotą marketingu nadal pozostaje promocja produktu, marki i firmy.

Nowe otoczenie i możliwości

Panuje powszechna opinia, że Internet zmienił diametralnie nasze życie. Ta nieco mało odkrywcza refleksja, jednak doskonale obrazuje rzeczywistość. Internet to nowe otoczenie dla firm i ich produktów oraz nowe możliwości ich promocji.

Internet cały czas uwodzi, czyli przyciąga wciąż nowych i spragnionych informacji i rozrywki użytkowników. W przeciwieństwie do innych mediów, takich jak prasa czy TV, które straciły nieco swój urok. Najsilniej odbiło się to na prasie, która obecnie w budżetach reklamowych jest prawie na samym końcu.

Internet to nowe możliwości prowadzenia działań marketingowych w Internecie. Internet to możliwości wysyłania zindywidualizowanych komunikatów. Marketingowcy w Internecie mogą tak zaprojektować kampanię, że właściwe komunikaty będą szybko docierały do odpowiednich grup docelowych. Marketing w Internecie to także względnie tania promocja.

Internet - zagrożenie dla marki i firmy

Oczywiście Internet to także pole walki, które niesie z sobą pewne zagrożenia dla firm czy ich produktów. Wszelkie negatywne opnie o produkcie w Internecie rozchodzą się nieomal z szybkością światła, a znane przypadki bojkotów pewnych marek, uświadomiły marketingowcom, jaka siła drzemie w wirtualnej społeczności.

Internet - reklama traci na znaczeniu

W dobie Internetu, klasyczne narzędzia marketingowe tracą nieco na znaczeniu, niektóre zaś zaczynają żyć nowym życiem. Oczywiście szeroko rozumianą reklamę znajdziemy jeszcze w budżetach marketingowców w Internecie, ale nie będzie ona już priorytetem. Podobnie ma się sprawa z artykułami reklamowymi, które straciły na znaczeniu.

Marketing szeptany w nowej odsłonie

Z kolei inne narzędzia, które wydawało by się, że były coraz bardziej zapominane, w Internecie stanowią jedną z najważniejszych broni marketingowych. Mowa oczywiście o marketingu szeptanym, przez marketingowców z branży określanym wirusowym. Działania marketingowe przy wykorzystaniu tego instrumentu prowadzone są obecnie na szeroką skalą właściwie w każdym miejscu w Internecie. Do tego stopnia są powszechne, że powoli stają się równie znienawidzone przez internautów, jak wyskakujące zewsząd reklamy.
Internet - nowe narzędzia marketingowe

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tense.pl
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Tołwiński

Radca Prawny z kancelarii BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama