REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Strona WWW podstawową formą promocji firmy w sieci

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Antoni Bielewicz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Strona WWW ułatwia klientom zapoznanie się z ofertą firmy. Bez wychodzenia z domu mogą wybrać produkt, zapoznać się z jego specyfikacją, skontaktować się z dostawcą i złożyć zamówienie.

Statystyki prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny (www.stat.gov.pl) pokazują, że ponad 50 proc. polskich przedsiębiorstw ma stronę WWW prezentującą ich ofertę. Brak strony WWW jest równoznaczny z oddaniem części klientów konkurencji, która posiada swoją witrynę w Sieci. Koszt przygotowania serwisu internetowego może być obecnie niewielki, a zysk możliwy do osiągnięcia za jej pośrednictwem wysoki.

REKLAMA

Wygląd strony WWW

REKLAMA

Strona WWW to oferta firmy dostępna dla wszystkich użytkowników Internetu na całym świecie przez 24 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Atrakcyjnie przygotowana strona, na której klienci mogą znaleźć wszystkie informacje na temat prowadzonej działalności, stanowi niewątpliwy atut firmy. Wygląd strony powinien być dopasowany zarówno do branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo, jak i do aktualnych trendów panujących w Internecie. Ważne też jest, by strona WWW zgodna była z identyfikacją wizualną firmy oraz odpowiadała wizerunkowi kreowanemu za pośrednictwem innych form przekazu. Przykładowo, jeśli logo znajdujące się na stronie WWW jest odmienne od logo stosowanego w pozostałych materiałach promocyjnych, warto zwrócić uwagę, by oba stosowane znaki graficzne były podobne wizualnie, by ich forma była spójna.

Standardowo na stronie WWW firmy powinna znaleźć się jej oferta, prezentacja produktów, dane identyfikacyjne oraz kontaktowe przedsiębiorstwa. Jednak to, jaką formę przyjmie prezentacja firmy zależy tylko od kreatywności twórców strony oraz od potrzeb przedsiębiorstwa. Przykładowo, gdy firma zajmuje się kreacją artystyczną najważniejsza będzie strona wizualna strony, znajdujące się na niej animacje, a także oryginalny sposób prezentacji portfolio. Natomiast dla firm, które swoim klientom pragną zaoferować wysoko wyspecjalizowany sprzęt medyczny - najważniejsza będzie klarowna prezentacja specyfikacji produktu, w której będą podkreślone najważniejsze cechy sprzętu, a także zdjęcia produktów oraz informacje na temat ich eksploatacji.

Strona WWW a klient

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Z punktu widzenia klienta, ważny jest oczywiście aspekt wizualny serwisu internetowego, najważniejsze jest jednak, by wszystkie informacje można było uzyskać w łatwy i szybki sposób. Jeśli na stronie WWW znajduje się bardzo interesująca prezentacja oferty (np. w technologii Flash), działa ona jednak zbyt wolno i nie jest funkcjonalna, to mimo atrakcyjnej formy część osób może zrezygnować z korzystania z serwisu. Ważne też by wszystkie elementy, które znajdują się na stronie funkcjonowały prawidłowo, a informacje na niej zawarte były prawdziwe i aktualne.

Kolejnym elementem, na który zwracają uwagę klienci podczas korzystania z witryny internetowej, są formy kontaktu z firmą za jej pośrednictwem. Najbardziej powszechnym sposobem komunikacji między klientami a firmą jest poczta elektroniczna. Na stronach zawsze znajduje się też formularz kontaktowy, a część firm pozwala na kontakt za pośrednictwem czatu lub komunikatorów internetowych (skype, tlen, gadu-gadu).

Tworzenie strony WWW

Stworzenie strony WWW tylko z pozoru wydaje się być proste. Aby samodzielnie wykonać profesjonalny serwis internetowy, konieczna jest jednak znajomość języków programowania oraz co najmniej podstaw grafiki komputerowej, konieczna jest także umiejętność tworzenia i wykorzystywania baz danych. Zwykle zdarza się także, iż samodzielne wykonanie wydłuża całkowity czas przygotowania. Niewątpliwym plusem samodzielnego projektowania strony jest wpływ na jej ostateczny kształt, możliwość wprowadzania zmian na stronie samodzielnie, a także doskonała znajomość witryny.

Innym sposobem jest zlecenie przygotowania strony WWW agencji interaktywnej. Są to firmy wyspecjalizowane w tworzeniu aplikacji oraz stron internetowych. Serwis przygotowany przez agencję na pewno będzie profesjonalny, lecz często jego cena jest bardzo wysoka. Problem może także stanowić późniejsze administrowanie stroną WWW, jej aktualizacje lub modyfikacje treści.

Często firmy chcąc zaoszczędzić zlecają przygotowanie strony WWW studentom kierunków informatycznych. Jest to pozorna oszczędność. Serwis przygotowany przez studenta zwykle jest nieprofesjonalny. Wykorzystuje zdjęcia i grafiki, do których nie ma praw autorskich, a strona wykonana jest często za pomocą nielegalnego oprogramowania. Usługi wykonywane przez studentów są wątpliwe pod względem prawnym. Jedynym plusem strony WWW przygotowanej przez studenta jest jej niska cena.

Strona na abonament

Kolejnym sposobem na stworzenie firmowej strony WWW jest zakup gotowego projektu. Jest to szybki i sprawny sposób wykonania strony internetowej. Wystarczy zakupiony projekt graficzny uzupełnić o własne treści, zdjęcia, grafiki i dane. W ramach gotowych stron często dostępne są profesjonalnie przygotowane formularze kontaktowe, proste animacje czy galerie zdjęć.

Niektóre firmy (np. serwis nazwa.pl) oferują sprzedaż projektów stron internetowych w modelu abonamentowym. Koszt takiej strony jest niewielki, jest to określona kwota płatna raz w roku. Serwis można wybrać z wielu dostępnych, profesjonalnie przygotowanych projektów i dostosować go do własnych potrzeb. Administracja stroną odbywa się za pomocą specjalnie do tego celu stworzonego systemu CMS i nie wymaga wiedzy z zakresu programowania. Jest to najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla firm, które chcą w szybki i łatwy sposób stworzyć profesjonalną stronę WWW. Niska cena odgrywa zdecydowanie rolę w przypadku firm, które dopiero zaczynają swoją działalność w Sieci, a strona WWW jest jedną z ich pierwszych inwestycji. Płatność określonej kwoty raz w roku jest dla nich wygodniejsza od jednorazowego wysokiego wydatku. Model abonamentowy zakupu strony WWW sprawdza się także, gdy firmy chcą w sposób szybki stworzyć firmowy serwis internetowy (np. na potrzeby właśnie prowadzonej akcji marketingowej).

Zwróć uwagę

Ważne aspekty, na które warto zwrócić uwagę to: czy w cenę zakupionego serwisu internetowego wliczony jest serwer oraz czy w ramach strony znajduje się system do zarządzania jej treścią, czyli tzw. CMS. Serwer to przestrzeń, na której utrzymywana jest strona WWW. To z niego przeglądarki pobierają wszystkie pliki, które składają się na stronę. Natomiast dzięki systemowi CMS, można w łatwy sposób zmieniać i aktualizować stronę internetową.

Bardzo ważna jest także kwestia zgodności zakupionych materiałów z prawem. Wszystkie materiały (zdjęcia, grafiki itp.) znajdujące się na stronie powinny być własnością firmy, która sprzedaje projekt strony WWW. Wraz z zakupem projektu, prawa powinny zostać przeniesione na przedsiębiorstwo, które dokonuje zakupu.

Strona WWW dla firmy

Obojętnie czy strona WWW, zakupiona została w modelu abonamentowym, w agencji interaktywnej, czy też wykonana samodzielnie, stanowi formę promocji firmy. Ważne, by prezentowała ją w odpowiedni sposób, by znajdujące się w niej informacje skłaniały klientów do korzystania z serwisu, a co za tym idzie do korzystania z usług firmy. Profesjonalizm czy też jego brak w wykonaniu strony, wpływa na wizerunek firmy w oczach klientów. Dlatego bardzo ważny jest wybór sposobu wykonania serwisu, dobór zdjęć, grafik oraz tekstów, które się w nim znajdą. Tworzenie firmowej strony WWW to inwestycja, której koszt nie musi być wysoki, natomiast zysk jest gwarantowany.

ANTONI BIELEWICZ

gp@infor.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

REKLAMA

Family Business Future Summit - podsumowanie po konferencji

Pod koniec kwietnia niniejszego roku, odbyła się druga edycja wydarzenia Family Business Future Summit, które dedykowane jest przedsiębiorczości rodzinnej. Stolica Warmii i Mazur przez dwa dni gościła firmy rodzinne z całej Polski, aby esencjonalnie, inspirująco i innowacyjne opowiadać i rozmawiać o sukcesach oraz wyzwaniach stojących przed pionierami polskiej przedsiębiorczości.

Fundacja rodzinna po dwóch latach – jak zmienia się myślenie o sukcesji?

Jeszcze kilka lat temu o sukcesji w firmach mówiło się niewiele. Przedsiębiorcy odsuwali tę kwestię na później, często z uwagi na brak gotowości, aby się z nią zmierzyć. Mówienie o śmierci właściciela, przekazaniu firmy i zabezpieczeniu rodziny wciąż należało do tematów „na później”.

Potencjał 33 GW z wiatraków na polskim morzu. To 57% zapotrzebowania kraju na energię. Co dalej z farmami wiatrowymi w 2026 i 2027 r.

Polski potencjał na wytwarzanie energii elektrycznej z wiatraków na morzu (offshore) wynosi 33 GW. To aż 57% rocznego zapotrzebowania kraju na energię. W 2026 i 2027 r. powstaną nowe farmy wiatrowe Baltic Power i Baltica 2. Jak zmieniają się przepisy? Co dalej?

Jak zwiększyć rentowność biura rachunkowego bez dodatkowych wydatków?

Branża księgowa to jedna z dziedzin, w których wynagrodzenie za świadczone usługi często jest mocno niedoszacowane, mimo tego, że błędy w księgowości mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorców. W związku z tak doniosłą rolą biur rachunkowych powinny one dbać o poziom rentowności, który pozwoli właścicielom skupić się na podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz większego spokoju, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na dobrostan właścicieli biur oraz ich pracowników.

REKLAMA

Samozatrudnieni i małe firmy w odwrocie? wzrasta liczba likwidowanych i zawieszanych działalności gospodarczych, co się dzieje

Według znawców tematu, czynniki decydujące ostatnio o likwidacji takich firm nie różnią się od tych sprzed roku. Znaczenie mają m.in. koszty prowadzenia biznesu, w tym składki zusowskie, a także oczekiwania finansowe pracowników.

Szybki wzrost e-commerce mocno zależny od rozwoju nowych technologii: co pozwoli na zwiększenie zainteresowania zakupami online ze strony klientów

E-commerce czyli zakupy internetowe przestają być jedynie wygodną alternatywą dla handlu tradycyjnego – stają się doświadczeniem, którego jakość wyznaczają nie tylko oferta i cena, lecz także szybkość, elastyczność i przewidywalność dostawy oraz prostota ewentualnego zwrotu.

REKLAMA