reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Idealna praca - jak odpowiedzieć na to pytanie?

Idealna praca - jak odpowiedzieć na to pytanie?

Aby poznać kandydata i zdiagnozować jego motywację oraz potrzeby, rekruterzy zadają szereg rozmaitych pytań. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak reagować na pytania dotyczące wymarzonej pracy.

TWOJA WYMARZONA PRACA

Zastanów się, ile razy w swoim życiu myślałeś o tym, jaka praca dawałaby Ci najwięcej satysfakcji a tym samym byłaby spełnieniem Twoich pragnień. Wbrew pozorom jest do dość trudne pytanie - wszak w pracy (na którą poświęcamy co najmniej 8 godzin w ciągu dnia) spędzamy 1/3 swojego życia. Warto poważnie zastanowić się nad tym i zacząć z głową planować ścieżkę swojej kariery zawodowej. Aby świadomie zaplanować swoją karierę, należy zacząć od zastanowienia się, jakiej pracy tak naprawdę szukasz oraz gdzie, z kim i co chciałbyś w niej robić.

Z pewnością zgodzisz się ze mną, że ludzkie oczekiwania, potrzeby i plany z biegiem czasu oraz wraz ze zmianami zachodzącymi w życiu każdej jednostki, ulegają pewnym modyfikacjom. Warto, zatem, abyś i Ty przyjrzał się swojej aktualnej sytuacji i pragnieniom w celu dokonania ewentualnej korekty dotychczasowych planów zawodowych.

Niektórzy z nas świadomie planują swoją karierę, wiedzą, czego chcą, mają sprecyzowany plan rozwoju zawodowego i zmierzają w kierunku jego osiągnięcia. Niestety równie często zdarza się, że człowiek, idąc za ciosem pierwszego wyboru, realizuje zadania zupełnie mu nieodpowiadające lub kręci się wokół własnej osi, nie wiedząc, jaka praca mu odpowiada, w jakiej sprawdziłby się w 100%. Są też i tacy (i może Ty właśnie do nich należysz), którzy dokładnie wiedzą, czego nie chcą, ale spore problemy sprawia im, jasne określenie obszarów, które dawałyby im radość i zawodową satysfakcję.

Mam dla Ciebie zadanie:

Spróbuj w wolnej chwili przyjrzeć się sobie, swoim zainteresowaniom, mocnym i słabym stronom, dotychczasowym osiągnięciom i porażkom, swoim pragnieniom i celom życiowym i na ich kanwie spróbuj określić wymarzoną pracę, jaką chciałbyś wykonywać.

„Mam pracę, o której myślę w weekend i nie mogę doczekać się poniedziałku” – w jakim stopniu owo stwierdzenie pasuje do Ciebie?

Realistycznie rzecz ujmując, idealna praca nie istnieje, ale jej wyobrażenie z pewnością pomoże Ci, kształtować ścieżkę kariery, która m.in. polega na sztuce kompromisu. Określenie idealnej pracy pomoże Ci jednak w stworzeniu pewnego punktu odniesienia, do którego raz za razem możesz dostosowywać swoje plany, działania i drogę rozwoju zawodowego.

Zobacz: Jak odpowiadać na pytanie o powody zmiany pracy?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

NGL Legal (NGL Wiater sp.k)

Nowoczesne doradztwo prawno-podatkowe dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama