reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Jak przeżyć pierwszy dzień w pracy?

Jak przeżyć pierwszy dzień w pracy?

Dostałeś informację o przyjęciu do nowej pracy. Przed tobą pierwszy dzień w nowej firmie. Jak sprawić aby pierwszy dzień nie był początkiem porażki, a stał się startem w sukces. Niewątpliwie należy zadbać o kilka podstawowych kwestii. Pamiętaj, że w pierwsze dni będziesz bacznie obserwowany przez nowego przełożonego i przez współpracowników. Na podstawie tych obserwacji część osób zbuduje sobie obraz ciebie jako pracownika.

Zwłaszcza w pierwsze dni pracy zadbaj o kilka spraw:

  • Dowiedz się jakie dokumenty musisz dostarczyć nowemu pracodawcy. Może to być m.in. aktualna legitymacja studencka.

Postaraj się uzupełnić wszystkie braki jak najszybciej. Nie będzie dobrze widziane gdy będziesz brał wolny dzień aby załatwić to co mogłeś zrobić przed podjęciem pracy.
Jeżeli nowy pracodawca nic nie mówi, to sam zapytaj czy są takie dokumenty. Nie czekaj. Jeżeli sam o to zapytasz to będzie odczytane na twoją korzyść. Pokażesz się jako osoba przewidująca. 

Dowiedz się także: Szukasz pracy? - unikaj takich błędów

  • Pierwszy dzień pracy – dowiedz się od swojego przełożonego wszystkiego co powinieneś wiedzieć. Zapytaj jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości. Pytaj o zakres obowiązków, z czego będziesz rozliczany, kogo możesz prosić o pomoc i w jakim zakresie, w jaki sposób będzie oceniana twoja praca, jakie zasady w firmie obowiązują. Nawet jeżeli otrzymasz materiały ze wszystkimi informacjami to dopytaj czy jest coś jeszcze co nie zostało uwzględnione, bo zmieniło się ostatnio.
  • Z pewnością będziesz wypytywany przez nowych kolegów i koleżanki o poprzednie miejsce pracy. Nie mów źle o poprzednim pracodawcy, bo obecny może dojść do wniosku, że o nim też tak będziesz mówił. Nie wychwalaj również poprzedniego miejsca zatrudnienia, bo to będzie sugerowało, że obecna praca nie sprawia tobie satysfakcji.
  • Miej na uwadze również to, że nowi koledzy i koleżanki zechcą przekazać tobie wiele informacji o firmie. Pamiętaj, że część z tych opinii wynika z subiektywnej oceny. Nie powtarzaj tego co usłyszałeś. Obserwuj aby zorientować się na ile pokrywa się to z rzeczywistością.

Polecamy serwis Manager

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Skuteczne cv

Przygotowujemy do zmiany pracy

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nie będzie dobrze widziane gdy będziesz brał wolny dzień aby załatwić to co mogłeś zrobić przed podjęciem pracy.
Nie będzie dobrze widziane gdy będziesz brał wolny dzień aby załatwić to co mogłeś zrobić przed podjęciem pracy.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maria Sieńko

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama