REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie ubezpieczenie dla pracownika wybrać?

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze ubezpieczenia dla pracownika?
Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze ubezpieczenia dla pracownika?

REKLAMA

REKLAMA

Ubezpieczenie pracownika to dla przedsiębiorcy nie lada wyzwanie. Szereg ofert dostępnych na rynku utrudnia wybór właściwej. Jakimi kryteriami się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę?

Elastyczność

REKLAMA

Ubezpieczenie grupowe na życie powinno być elastyczne i mieć możliwość modyfikowania zakresu ochrony w zależności od sytuacji w jakiej aktualnie znajduje się firma. Punkt ciężkości jeśli chodzi o najważniejsze aspekty ubezpieczenia na życie, jest różny w zależności od charakteru pracy danej osoby. W przypadku polisy dla pracowników wykonujących pracę biurową, istotna jest możliwość objęcia ubezpieczeniem rodziny – dzieci, małżonka czy partnera. Natomiast w przypadku pracowników, wykonujących pracę fizyczną, zwłaszcza jeśli wiąże się ona z potencjalnymi zagrożeniami zdrowia lub życia, ważniejsze jest ubezpieczenie obejmujące wszelkiego rodzaju nieszczęśliwe wypadki. Dzięki elastycznej polisie, w ramach jednej umowy, pracodawca możne ubezpieczyć wszystkich pracowników posiadających różne potrzeby.

Kompleksowość

REKLAMA

Właściciele małych i średnich firm wybierając ubezpieczenie dla swoich pracowników powinni szukać rozwiązań, które zapewniają kompleksową ochronę. Wybierając polisę grupową na życie, właściciel firmy powinien upewnić się, czy zabezpiecza ona finansowo członków rodziny w przypadku śmierci pracownika, przy jednoczesnym zwolnieniu pracodawcy z obowiązku wypłaty odprawy pośmiertnej. Pozwala to na zapewnienie rodzinie pracownika wypłaty świadczenia, bez narażania firmy na dodatkowe, często bardzo wysokie koszty.

Warto także sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje przypadek wystąpienia trwałego inwalidztwa. W takiej sytuacji oprócz wypłacenia po zdarzeniu wysokiego odszkodowania, ubezpieczyciel płacił również pracownikowi świadczenie miesięczne przez okres pięciu lat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Jak zmieniły się składki ZUS w 2011 roku? - krok po kroku

Jakość obsługi

Równie ważna, jak zakres ubezpieczenia i elastyczność oferty, jest jakość serwisu świadczonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Proces określenia ryzyka oraz wdrożenia kompleksowego systemu ubezpieczeniowego powinien przebiegać sprawnie oraz szybko. Istotny jest również czas reakcji towarzystwa na pojawiające się zdarzenia. W sytuacji gdy wystąpił wypadek, szybka realizacja i wypłata świadczenia jest priorytetem zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika oraz jego rodziny. Wybierając grupowa plisę na życie warto zwrócić uwagę również na ten aspekt.

Finansowanie

Decydując się na grupowe ubezpieczenia na życie właściciel firmy powinien przeanalizować kwestię płatności za usługę. To czy pracodawca zamierza całkowicie finansować ubezpieczenia swoim pracownikom jest uzależnione od wewnętrznej polityki danego przedsiębiorstwa. Jeśli pracodawca traktuje tego typu świadczenie, jako narzędzie motywacyjne, to tym samym decyduje się na regulowanie należności za składki swoich pracowników. Bardzo często jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż podwyżka.

W przypadku grup o zróżnicowanym zakresie ubezpieczenia, stosowana jest czasem praktyka, która polega na pokryciu przez pracownika różnicy stawki ubezpieczenia.

Polecamy: Jakie są zasady opłacania składek ZUS?

Również w przypadku zakończenia umowy grupowej każdy pracownik ma możliwość samodzielnego kontynuowania ubezpieczenia.

Polecamy: Czy pracodawca może przerwać urlop pracownika?

Źródło: ING

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

REKLAMA

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

REKLAMA

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA