reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Wygaśnięcie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji

Wygaśnięcie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji

Zgodę na przeprowadzenie koncentracji, w następstwie której konkurencja na rynku nie zostanie istotnie ograniczona, wydaje Prezes Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes UOKIK wydaje w drodze decyzji zgodę, aby dokonać można było koncentracji, w sytuacji gdy konkurencja na danym rynku nie zostanie w dużym stopniu ograniczona (ustawa używa terminu „istotnie”). Koncentracja nie może w szczególności doprowadzić do powstania lub umocnienia pozycji dominującej.

Wygaśnięcie decyzji nastąpi, jeżeli w ciągu 2 lat od dnia jej wydania koncentracja nie zostanie dokonana. Na wniosek przedsiębiorcy uczestniczącego w procesie koncentracji Prezes UOKIK może dokonać przedłużenia terminu o rok, gdy przedsiębiorca wykaże, że nie nastąpiła zmiana okoliczności.

Polecamy: Jakie są koszty uzyskania przychodu przy faktoringu?

W jej wyniku koncentracja może doprowadzić do istotnych ograniczeń konkurencji na rynku. Przedłużenie to następuje w drodze postanowienia.

Przed wydaniem przez wskazany organ postanowienia w przedmiocie terminu, może on (Prezes UOKIK) przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. W sytuacji, w której zostanie wydane postanowienia o odmowie przedłużenia terminu, dokonanie koncentracji jego upływie podlega obowiązkowi zgłoszenia zamiaru koncentracji. Niezbędne będzie wówczas uzyskanie zgody na jej przeprowadzenie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wygaśnięcie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji
Wygaśnięcie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama