Znak towarowy
REKLAMA
REKLAMA
Warunkiem jest, aby oznaczenie to umożliwiało odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa.
REKLAMA
Znaki towarowe obejmują swym zakresem pojęciowym również znaki usługowe, tj. na usługi.
Wobec powyższego zarówno forma opakowania, słowo, rysunek, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma towaru, ornament, a także melodia lub inny sygnał dźwiękowy może zostać, zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej, znakiem towarowym.
Towar w znaczeniu ustawowym jest to wyrób przemysłowy, rzemieślniczy, płody rolne, a także takie produkty naturalne jak wody, minerały, surowce oraz określone usługi.
REKLAMA
Znakiem towarowym podrobionym jest użyty bez przysługującego ku temu prawa, znak identyczny lub niemogący być odróżniony w przeciętnych, normalnych warunkach obrotu od znaku lub znaków zarejestrowanych, w odniesieniu do towarów objętych prawem ochronnym.
Znakiem towarowym może zostać również takie oznaczenie, które jest przeznaczone do używania przez więcej niż jednego przedsiębiorcę równocześnie, o ile zgłosili je wspólnie i używanie to m.in. nie stoi w sprzeczności z interesem publicznym i nie ma na celu wprowadzania w błąd jego odbiorców (klientów).
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.