REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
granty na eurogranty 2024 termin zgłoszeń nabór mśp parp
Granty na eurogranty 2024 - termin zgłoszeń
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Granty na Eurogranty 2024 – 18 kwietnia rozpoczyna się termin zgłoszeń. Dofinansowanie przysługuje przedsiębiorcom z sektora MŚP. Na co można otrzymać dofinansowanie? Jak i gdzie złożyć wniosek?
rozwiń >

Granty na Eurogranty 

REKLAMA

Celem działania jest wzrost innowacyjności i umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorców z sektora MŚP, poprzez zwiększenie ich udziału w programach UE zarządzanych centralnie, tj. przez Komisję Europejską, w szczególności: HORYZONT EUROPA, KREATYWNA EUROPA, DIGITAL „CYFROWA EUROPA”, SINGLE MARKET PROGRAMME, LIFE.

REKLAMA

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty polegające na udziale wnioskodawcy w Programie UE, obejmujące działania polegające na przygotowaniu Eurograntu, w tym podejmowane w związku z poszukiwaniem partnerów Eurograntu, przygotowaniem wniosku/aplikacji o Eurogrant, ewentualną jego korektą i prezentacją w ramach oceny w Programie UE. 

Dla kogo granty na Eurogranty?

Kto może się ubiegać o dofinansowanie? Mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które w ramach jednego z Programów UE będą ubiegać się o dofinansowanie Eurograntu w roli: 

 • samodzielnie aplikującego lub 
 • koordynatora konsorcjum albo lidera work package lub 
 • członka konsorcjum albo partnera. 

Na co można otrzymać granty?

Na co można otrzymać dofinansowanie? Finansowane są działania niezbędne do przygotowania Eurograntu i przeprowadzenia udziału wnioskodawcy w konkretnym naborze w programie UE, tj:

 1. przygotowanie Eurograntu, które obejmuje:
  a.    poszukiwanie partnerów Eurograntu w Rzeczypospolitej Polskiej i poza jej granicami, w tym organizację spotkań związanych z przygotowaniem założeń dla samego Eurograntu i wniosku o Eurogrant,
  b.    przygotowanie wniosku o Eurogrant do wybranego programu UE lub konkursu w wybranym programie UE, w tym tłumaczenie dokumentacji aplikacyjnej, zgodnie z wymaganiami określonymi przez organizatora konkursu w danym programie UE/ konkursie w danym programie UE,
  c.    ewentualną korektę wniosku o Eurogrant,
  d.    prezentację wniosku o Eurogrant przed komisją oceny projektów powołaną przez organizatora konkursu w danym programie UE/konkursie w danym programie UE;
 2. opracowanie analiz specjalistycznych.

Granty na Eurogranty – termin zgłoszeń 2024

Wniosek o dofinansowanie można złożyć od 18 kwietnia 2024 r. do 17 kwietnia 2025 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16.00.) 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Granty na Eurogranty 2024 - wniosek

Jak składać wniosek o dofinansowanie? Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego (link) dostępnego na stronie internetowej PARP. 

Wysokość dofinansowania

Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w naborze to 43 mln zł. Finansowanie Działanie jest finansowane z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

granty na eurogranty 2024 wysokość dofinansowania

 

Wysokość dofinansowania - granty na Eurogranty 2024

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Dofinansowanie – jakie koszty?

Jakie koszty kwalifikują się do dofinansowania? Do kosztów kwalifikowalnych zalicza się koszty: 

 1. podróży służbowych pracowników wnioskodawcy związanych z przygotowaniem Eurograntu w zakresie i według stawek określonych w przepisach w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju , 
 2. usług doradczych związanych z przygotowaniem Eurograntu, 
 3. wynagrodzeń wraz z pozapłacowymi kosztami pracy, w tym składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, osób zatrudnionych przez wnioskodawcę, w części, w jakiej wynagrodzenia te są bezpośrednio związane z przygotowaniem Eurograntu, 
 4. organizacji spotkań związanych z przygotowaniem Eurograntu, 
 5. tłumaczenia dokumentacji aplikacyjnej przedkładanej organizatorowi konkursu w ramach programu UE, 
 6. analiz specjalistycznych niezbędnych do przygotowania Eurograntu. 

Granty na Eurogranty – zasady naboru

Szczegółowe zasady przeprowadzania naboru znajdują się na stronie internetowej PARP w zakładce Dokumentacja, a także:

 • Ogłoszenie o naborze
 • Regulamin wyboru projektów
 • Lista Krajowych Inteligentnych Specjalizacji
  Zał. nr 1 do Regulaminu wyboru projektów
 • Przewodnik kwalifikowalności wydatków
  Zał. nr 2 do Regulaminu wyboru projektów
 • Kryteria wyboru projektów
  Zał. nr 3 do Regulaminu wyboru projektów
 • Słowniczek
  Zał. nr 7 do Regulaminu wyboru projektów

Granty na Eurogranty – dyżury ekspertów PARP

W związku z ogłoszonym naborem wniosków o dofinansowanie projektów polegających na przygotowaniu wniosku/aplikacji o Eurogrant, który zostanie zgłoszony w ramach jednego z Programów UE, eksperci PARP będą odpowiadać na Państwa pytania związane z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie i procedurą naboru.

Dyżury eksperckie odbywają się pod numerem infolinii: 22 574 07 07 lub 801 332 202 w komunikatach IVR prosimy wybrać 5 a następnie 1.

Terminy dyżurów eksperta: Środy w godz. 10:00-12:00

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA