Kategorie

Mobilna rewolucja w bankowości dla firm

Otwarcie własnego biznesu to trudny proces. Wymaga nieszablonowych rozwiązań, oszczędzających czas i pieniądze, przy jednoczesnym znalezieniu niszy na rynku. Pomocną w tym zakresie ofertę, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu jednoosobowych firm i przedstawicieli wolnych zawodów przedstawił jeden z liderów bankowości dla firm PKO Bank Polski.

Bez nowoczesnych narzędzi nie da się prowadzić biznesu

„Dziś lepszy nie zjada gorszego, ale szybszy zjada wolniejszego” – te słowa jak mantrę powtarzają specjaliści od nowoczesnych rozwiązań na rynku. Dlatego taż ważny jest szybki rozwój firmy, wykorzystanie innowacyjnych narzędzi w biznesie i pełen dostęp do wszelkich funkcjonalności w dowolnym momencie. Nie ulega wątpliwości, że wszystko, co pozwala ograniczać koszty, zwiększać zysk i nie tracić czasu – powinno być priorytetem dla osób decydujących się na prowadzenie działalności gospodarczej. Rachunki bankowe oparte na innowacyjnych rozwiązaniach to idealny pomysł dla firm oczekujących kompleksowego i nowoczesnego zarządzania finansami. Dzięki nim, skorzystają z produktów bankowych w każdej chwili za pośrednictwem aplikacji na smartfona.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, PKO Bank Polski uruchomił „Pakiet MOBILNY DLA FIRM” – ofertę, która została stworzona specjalnie z myślą o aktywnych i mobilnych przedsiębiorcach, ceniących całodobowy dostęp do wachlarza usług bankowych w telefonie. Pakiet ten umożliwia praktycznie bezkosztowe korzystanie z rachunku bankowego.

Bankowość mobilna to nieodwracalny trend na rynku. Praktycznie każdy nowo sprzedawany telefon jest smartfonem, a w taryfach operatorów telekomunikacyjnych standardem jest również pakiet danych w ramach abonamentu.  Pozwoliło to na zamianę zachowań i sposobów wykorzystania telefonu, nie tylko do standardowych rozmów czy SMS, ale do korzystania z wielu udogodnień, jakie dostarczają aplikacje mobilne – uważa Dariusz Dzwonnik z PKO Banku Polskiego.

Co znajduje się w pakiecie?

Pakiet „MOBILNY DLA FIRM” przeznaczony jest wyłącznie dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz wykonujących wolne zawody.

W skład pakietu wchodzą:

 • prowadzenie rachunku bieżącego,
 • przelewy w kanale mobilnym (IKO) na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim oraz w innych bankach krajowych,
 • przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO) z rachunku bieżącego,
 • przelewy na numer telefonu w kanale mobilnym (IKO/BLIK),
 • wypłaty gotówki za pośrednictwem kanału mobilnego (IKO/BLIK) z bankomatów PKO Banku Polskiego,
 • przyjmowanie przelewów zleconych w ramach kanału mobilnego (IKO/BLIK),
 • przyjmowanie płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla firm (IKO/BLIK),
 • wydanie karty debetowej,
 • dostęp do rachunku przez Internet w ramach iPKO

Dzięki aplikacji mobilnej klient może bezpłatnie wykonywać przelewy krajowe, wypłacić gotówkę z bankomatów oraz skorzystać z funkcjonalności płatnościowych IKO takich jak płatność w sklepach internetowych, wykonanie przelewu na numer telefonu (również klienta, który nie posiada konta w PKO). Ciekawą funkcją jest również  przekazanie  gotówki na odległość za pośrednictwem dowolnego bankomatu PKO Banku Polskiego z wykorzystaniem funkcji czeków. Takie rozwiązanie może być wykorzystane w sytuacji konieczności wyposażenia pracownika w gotówkę lub przekazania kontrahentowi np. zaliczki - dodaje Dariusz Dzwonnik z PKO BP.

Warto dodać, że pakiet oferowany jest zarówno dla nowych jak i dotychczasowych klientów Banku.

Pakiet oparty jest na wykorzystaniu aplikacji IKO. Dzięki temu umożliwia za pośrednictwem tejże aplikacji na  m.in.:

 • zlecanie przelewów, sprawdzanie salda i historii operacji,
 • przyjmowanie płatności na numer telefonu,
 • wypłatę gotówki w bankomatach,
 • przekazywanie środków za pośrednictwem elektronicznych czeków realizowanych w bankomatach

Słowo o kosztach

Nową ofertę PKO Banku Polskiego charakteryzuje szereg funkcjonalności, za które klienci nie muszą płacić. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku to 0 zł, pod warunkiem wykonania w danym miesiącu przelewu do ZUS i dokonania operacji kartą debetową do rachunku na sumę co najmniej 700 złotych. W przypadku nie spełnienia tych warunków opłata miesięczna za pakiet wyniesie 15 zł.

Ponadto za 0 zł udostępniane są przelewy w kanale mobilnym (IKO) na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim oraz w innych bankach krajowych, a także przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO). Klienci nie płacą także dodatkowo, za przelewy na numer telefonu w kanale mobilnym (IKO) oraz za wypłaty gotówki za pośrednictwem kanału mobilnego (IKO) z bankomatów PKO Banku Polskiego.

W ramach pakietu bezkosztowe jest również przyjmowanie przelewów zleconych w ramach kanału mobilnego (IKO), przyjmowanie płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla firm (IKO), wydanie karty debetowej, dostęp do rachunku przez Internet, wyciąg elektroniczny, wpłaty we wpłatomatach (w kwocie pojedynczej wpłaty do 5 tys. zł), a także korzystanie z platformy do prowadzenia księgowości przez okres 6 miesięcy.

Ważna jest również możliwość skorzystania z dodatkowych środków od chwili rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz otwarcia rachunku w Banku. PKO umożliwia nowym firmom skorzystanie z usługi dopuszczalnego salda debetowego bez konieczności przedstawienia dokumentów finansowych. Limit waha się od 1 tys. zł (dostępny już od dnia otwarcia rachunku) do 20 tys.

Oczywiście rachunek, który opiera się na mobilnych rozwiązaniach ma swoje mankamenty. Korzystanie z usług standardowych poprzez oddział bankowy będzie generowało wyższe opłaty, niż przy pozostałych pozycjach w ofercie PKO Banku Polskiego. Decydując się na skorzystanie z pakietu „Mobilnego dla firm” lepiej zatem korzystać ze wszystkich funkcjonalności online, niż kierować swoje kroki do banku. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z naprawdę konkurencyjnej oferty na rynku, gdzie większość operacji wykonamy bezpłatnie. Ale to nie wszystko…

Bonusy

Co ważne, dzięki pakietowi, klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z dodatkowych usług jak szybkafaktura.pl, bezpłatnie przez okres 6 miesięcySzybkafaktura.pl to platforma księgowości online, dzięki której można wystawić fakturę lub każdy inny dokument przychodowy, skontrolować finanse swojej firmy i automatycznie rozliczyć podatki

Pakiet mobilny dla firm można uruchomić w oddziale lub zdalnie na dwa sposoby (składając wniosek online możemy zdecydować czy umowę ma dostarczyć kurier, czy wolimy ją podpisać w oddziale).

Artykuł powstał przy współpracy z PKO Bankiem Polskim

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  21 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Jak Zafira z Zafirą, czyli porównanie generacji A i B

  Zafira A i B przypominają ojca i syna. Swoje odpracowali, następców się dorobili, więc czas posiedzieć i pogadać. Jak ojcu i synowi na emeryturze?

  Proekologiczne rozwiązania w nowych osiedlach

  Ekologiczne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym. Jakie rozwiązania służące ekologii wdrażają deweloperzy w realizowanych osiedlach mieszkaniowych?

  Wartość nieruchomości mieszkaniowych w 2020 r. wyniosła 4,9 bln zł

  Szacowana wartość majątku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na koniec 2020 r. wyniosła ok. 4,9 bln zł w stosunku do 4,3 bln zł w 2019 r. – poinformował NBP w raporcie. Nieruchomości mieszkaniowe odpowiadały ok. 211 proc., a komercyjne ok. 13 proc. PKB.

  Kredyty mieszkaniowe (wrzesień 2021 r.) - mniej wniosków kredytowych

  Kredyty mieszkaniowe (hipoteczne). Po kilku miesiącach ponadprzeciętnie wysokiego popytu na kredyty mieszkaniowe (hipoteczne) sytuacja wraca do normy – sugerują napływające we wrześniu 2021 r. dane. Fala nowych wniosków normalizuje się, a banki utrzymują relatywnie stałą ofertę hipoteczną. Do banków trafia wciąż spora liczba wniosków kredytowych. W przeliczeniu na dzień roboczy są to w ostatnim czasie około 2 tysiące nowych aplikacji. Dla porównaniu w maju, kiedy mieliśmy apogeum popytu na hipoteki, do banków trafiało co dzień po 2,5 tys. wniosków kredytowych.

  Rozwój sztucznej inteligencji w Polsce - nabór wniosków

  Celem konkursu ARTIQ jest wzmocnienie potencjału Polski w obszarze badań nad sztuczną inteligencją i wykorzystaniem ich wyników w praktyce poprzez utworzenie trzech Centrów Doskonałości AI (CD AI), w których zespoły naukowców będą realizować projekty obejmujące badania podstawowe, przemysłowe, prace rozwojowe lub przedwdrożeniowe w dziedzinie sztucznej inteligencji, prowadzące do wprowadzenia nowego rozwiązania na rynek.

  Pracownicy nie chcą wracać do biur

  Ponad 70% pracowników zdalnych i 60% pracowników hybrydowych zadeklarowało, że nie czuje się gotowych na powrót do pracy w biurze. Jednak aż 70% zapytanych firm planuje powrót do pracy stacjonarnej jeszcze w 2021 roku. Czym pracodawcy chcą zachęcić do powrotów? Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

  Czy paragon w formie faktury uproszczonej tylko z NIP nabywcy jest dowodem księgowym

  Jesteśmy jednostką budżetową (szkoła podstawowa). Czy mogę przyjąć paragon w formie faktury uproszczonej w kwocie 409 zł, gdzie nie ma nabywcy ani odbiorcy, jest tylko NIP nabywcy? Czy pracownik może zapłacić za fakturę vat swoją osobistą kartą płatniczą?

  Czy można dyscyplinarnie zwolnić pracownika palącego papierosy w niedozwolonym miejscu

  Czy pracodawca może zwolnić dyscyplinarnie pracownika, który nie przestrzega regulaminu pracy poprzez palenie papierosów w niedozwolonym miejscu, pomimo iż zostało wyznaczone specjalne miejsce w firmie przeznaczone do tego celu?

  Mieszkania kupowane za gotówkę (bez kredytu)

  Mieszkania kupowane za gotówkę (bez kredytu). W I kwartale 2021 r. Narodowy Bank Polski spytał około 300 pośredników nieruchomości o sytuację panującą na rynku wtórnym. Wyniki tego badania sugerują m.in., że dwie trzecie mieszkań kupowanych w celu odsprzedaży jest finansowanych bez kredytu. W przypadku lokali kupowanych na własne potrzeby, analogiczny wynik spada do zaledwie 25%.

  Czy przedsiębiorca może ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych?

  Spory z kontrahentami mogą nie zakończyć się na wezwaniu do zapłaty i konieczne będzie wystąpienie do sądu z pozwem o zapłatę. Jeżeli zaległość z otrzymaniem pieniędzy z przeterminowanej faktury jest dla firmy dotkliwa, zwłaszcza w przypadku młodych przedsiębiorstw, samo poniesienie kosztów sądowych może okazać się blokadą w dochodzeniu należności. Można usłyszeć, że osoby w trudnej sytuacji majątkowej mogą ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych. Czy firmy także mogą liczyć na takie udogodnienie? Pytanie to jest o tyle aktualne, że wobec pandemii, wcześniejszych lockdownów oraz ograniczeń sytuacja majątkowa wielu firm znacznie się pogorszyła.

  Opel Vectra B: gdzie się podziały tamte pryw… auta?

  Opel Vactra B: w zeszłym roku minęło 25 lat od premiery tego modelu, w przyszłym minie 20 lat od zakończenia jego produkcji. Co warto wiedzieć o nim?

  Pozytywne tendencje w eksporcie artykułów rolno-spożywczych

  Eksport artykułów rolno-spożywczych. Od stycznia do lipca 2021 r. wartość eksportu ogółem polskich towarów rolno-spożywczych wzrosła o 5,2%, do 20,5 mld EUR, w porównaniu z tym samym okresem roku 2020 - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dotacje na wymianę pieców w budynkach wielorodzinnych i Mój Prąd 4.0. - w 2022 roku

  Dotacje na wymianę pieców i Mój Prąd 4.0. Trzecia edycja programu Mój Prąd, z budżetem przekraczającym 530 mln zł, wciąż cieszy się rekordową popularnością. Do tej pory do NFOŚiGW wpłynęło już ok. 150 tys. wniosków o dofinansowanie przydomowej fotowoltaiki. Fundusz szacuje, że budżet programu wystarczy w sumie na sfinansowanie ok. 178 tys. wniosków i przy obecnym tempie za chwilę się wyczerpie. NFOŚiGW pracuje już jednak nad uruchomieniem kolejnej, czwartej edycji, która ma zachęcić prosumentów do autokonsumpcji energii wytwarzanej w gospodarstwach domowych. Trwają też prace nad poszerzeniem kolejnego, popularnego programu Czyste Powietrze o dotacje na wymianę kopciuchów w budynkach wielolokalowych.

  Duży popyt na mieszkania. Problemem deficyt gruntów

  Popyt na rynku mieszkaniowym nie słabnie, gdyż Polacy chcą kupować nowe mieszkania, a rynek jest chłonny. Powodem jest wysoki deficyt mieszkań, jeden z najniższych, na tle krajów UE, wskaźników liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców, a także sprzyjająca sytuacja makro – ocenia członek zarządu Grupy Murapol Iwona Sroka.

  Gaz dla gospodarstw domowych droższy o 7,4% od 1 października

  Cena gazu dla gospodarstw domowych. Od 1 października 2021 r. gospodarstwa domowe korzystające z taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą za gaz więcej o 7,4 proc. PGNiG poinformowało w czwartek 16 września 2021 r., że Prezes URE zaakceptował wniosek o podwyżkę cen w taryfie. Zmiana będzie obowiązywać od października do końca 2021 roku. Stawki opłat abonamentowych oraz stawki za dystrybucję paliw gazowych pozostały bez zmian.

  Continental SportContact 7: sportowa nowość na rynku

  Continental SportContact 7 to opona przeznaczona do sportowych kompaktów, aut sportowych, supersportowych i tuningowanych.

  Branża transportowa... przeżywa renesans

  Branża transportowa jak i mechanicy przeżywają renesans. Usługi w tych dwóch sektorach są obecnie trudniej dostępne i przede wszystkim poszukiwane.

  Roczny koszt utrzymania samochodu? Policz go z... Yanosikiem

  Roczny koszt utrzymania samochodu – ile może wynosić? Yanosik postanowił odpowiedzieć na to pytanie i udostępnił właśnie nową funkcję w aplikacji.

  Ford Mondeo Mk4: Budżetowe auto Bonda

  Ford Mondeo MK4: jeździł nim James Bond, a Top Gear okrzyknął go samochodem roku 2007. W skrócie jest lepszy niż... Ferrari.

  Nieważność decyzji administracyjnych - co się zmienia od 16 września 2021 r.

  Nieważność decyzji administracyjnych. Jeśli od decyzji administracyjnej minęło 30 lat nie wszczyna się postępowania w sprawie jej zakwestionowania - stanowią przepisy, które weszły w życie w czwartek 16 września 2021 r. Niezakończone postępowania ws. nieważności decyzji, wszczęte po 30 latach od ich ogłoszenia, zostają umorzone.

  Katowice. Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont”

  Program „Mieszkanie za remont”. 50 lokali w różnych częściach Katowic znalazło się w tegorocznej edycji miejskiego programu "Mieszkanie za remont", umożliwiającego wynajęcie od miasta mieszkania na preferencyjnych warunkach w zamian za jego odnowienie.

  Zakup uszkodzonego samochodu: 1/3 używek po szkodzie

  Zakup uszkodzonego samochodu? W 2019 roku 1/3 aut na rynku wtórnym miała odnotowaną szkodę. Obecnie odsetek ten zbliża się do połowy.

  Ford Kuga I 2.0 TDCI: Super Użytkowy Vóz

  Dobry SUV musi ładnie wyglądać, być przestronny i oferować poprawne osiągi połączone z niskim spalaniem. To wszystko oferuje Ford Kuga I.

  Toyota RAV4 Adventure: czarne akcenty i napęd 4x4 w standardzie

  Toyota RAV4 Adventure - japoński SUV doczekał się nowej wersji specjalnej. Auto wyróżniają czarne akcenty, srebrny dach i napęd AWD-i w standardzie.

  Większość studentów mieszka u rodziny lub znajomych

  Studenci na rynku nieruchomości. Rynek wynajmu nieruchomości zmienił się istotnie w czasie pandemii. Wzrosła liczba studentów mieszkających u rodziny lub znajomych i nieponoszących opłaty za najem – z poziomu 27% w 2020 r. do 52% w 2021 r. Jednocześnie, spadł odsetek wynajmujących nieruchomości (z 51% do 33%). Centrum AMRON, we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości i koordynatorami Programu Edukacyjnego „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem”, opublikowało raport „Studenci na rynku nieruchomości 2021”. Jednocześnie zapowiedziano, że już w drugiej połowie września 2021 r. zostanie opublikowana kolejna edycja raportu „Portfel studenta” nt. sytuacji finansowej polskich studentów.