| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Mobilna rewolucja w bankowości dla firm

Mobilna rewolucja w bankowości dla firm

Otwarcie własnego biznesu to trudny proces. Wymaga nieszablonowych rozwiązań, oszczędzających czas i pieniądze, przy jednoczesnym znalezieniu niszy na rynku. Pomocną w tym zakresie ofertę, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu jednoosobowych firm i przedstawicieli wolnych zawodów przedstawił jeden z liderów bankowości dla firm PKO Bank Polski.

Bez nowoczesnych narzędzi nie da się prowadzić biznesu

„Dziś lepszy nie zjada gorszego, ale szybszy zjada wolniejszego” – te słowa jak mantrę powtarzają specjaliści od nowoczesnych rozwiązań na rynku. Dlatego taż ważny jest szybki rozwój firmy, wykorzystanie innowacyjnych narzędzi w biznesie i pełen dostęp do wszelkich funkcjonalności w dowolnym momencie. Nie ulega wątpliwości, że wszystko, co pozwala ograniczać koszty, zwiększać zysk i nie tracić czasu – powinno być priorytetem dla osób decydujących się na prowadzenie działalności gospodarczej. Rachunki bankowe oparte na innowacyjnych rozwiązaniach to idealny pomysł dla firm oczekujących kompleksowego i nowoczesnego zarządzania finansami. Dzięki nim, skorzystają z produktów bankowych w każdej chwili za pośrednictwem aplikacji na smartfona.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, PKO Bank Polski uruchomił „Pakiet MOBILNY DLA FIRM” – ofertę, która została stworzona specjalnie z myślą o aktywnych i mobilnych przedsiębiorcach, ceniących całodobowy dostęp do wachlarza usług bankowych w telefonie. Pakiet ten umożliwia praktycznie bezkosztowe korzystanie z rachunku bankowego.

Bankowość mobilna to nieodwracalny trend na rynku. Praktycznie każdy nowo sprzedawany telefon jest smartfonem, a w taryfach operatorów telekomunikacyjnych standardem jest również pakiet danych w ramach abonamentu.  Pozwoliło to na zamianę zachowań i sposobów wykorzystania telefonu, nie tylko do standardowych rozmów czy SMS, ale do korzystania z wielu udogodnień, jakie dostarczają aplikacje mobilne – uważa Dariusz Dzwonnik z PKO Banku Polskiego.

Co znajduje się w pakiecie?

Pakiet „MOBILNY DLA FIRM” przeznaczony jest wyłącznie dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz wykonujących wolne zawody.

W skład pakietu wchodzą:

 • prowadzenie rachunku bieżącego,
 • przelewy w kanale mobilnym (IKO) na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim oraz w innych bankach krajowych,
 • przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO) z rachunku bieżącego,
 • przelewy na numer telefonu w kanale mobilnym (IKO/BLIK),
 • wypłaty gotówki za pośrednictwem kanału mobilnego (IKO/BLIK) z bankomatów PKO Banku Polskiego,
 • przyjmowanie przelewów zleconych w ramach kanału mobilnego (IKO/BLIK),
 • przyjmowanie płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla firm (IKO/BLIK),
 • wydanie karty debetowej,
 • dostęp do rachunku przez Internet w ramach iPKO

Dzięki aplikacji mobilnej klient może bezpłatnie wykonywać przelewy krajowe, wypłacić gotówkę z bankomatów oraz skorzystać z funkcjonalności płatnościowych IKO takich jak płatność w sklepach internetowych, wykonanie przelewu na numer telefonu (również klienta, który nie posiada konta w PKO). Ciekawą funkcją jest również  przekazanie  gotówki na odległość za pośrednictwem dowolnego bankomatu PKO Banku Polskiego z wykorzystaniem funkcji czeków. Takie rozwiązanie może być wykorzystane w sytuacji konieczności wyposażenia pracownika w gotówkę lub przekazania kontrahentowi np. zaliczki - dodaje Dariusz Dzwonnik z PKO BP.

Warto dodać, że pakiet oferowany jest zarówno dla nowych jak i dotychczasowych klientów Banku.

Pakiet oparty jest na wykorzystaniu aplikacji IKO. Dzięki temu umożliwia za pośrednictwem tejże aplikacji na  m.in.:

 • zlecanie przelewów, sprawdzanie salda i historii operacji,
 • przyjmowanie płatności na numer telefonu,
 • wypłatę gotówki w bankomatach,
 • przekazywanie środków za pośrednictwem elektronicznych czeków realizowanych w bankomatach

Słowo o kosztach

Nową ofertę PKO Banku Polskiego charakteryzuje szereg funkcjonalności, za które klienci nie muszą płacić. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku to 0 zł, pod warunkiem wykonania w danym miesiącu przelewu do ZUS i dokonania operacji kartą debetową do rachunku na sumę co najmniej 700 złotych. W przypadku nie spełnienia tych warunków opłata miesięczna za pakiet wyniesie 15 zł.

Ponadto za 0 zł udostępniane są przelewy w kanale mobilnym (IKO) na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim oraz w innych bankach krajowych, a także przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO). Klienci nie płacą także dodatkowo, za przelewy na numer telefonu w kanale mobilnym (IKO) oraz za wypłaty gotówki za pośrednictwem kanału mobilnego (IKO) z bankomatów PKO Banku Polskiego.

W ramach pakietu bezkosztowe jest również przyjmowanie przelewów zleconych w ramach kanału mobilnego (IKO), przyjmowanie płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla firm (IKO), wydanie karty debetowej, dostęp do rachunku przez Internet, wyciąg elektroniczny, wpłaty we wpłatomatach (w kwocie pojedynczej wpłaty do 5 tys. zł), a także korzystanie z platformy do prowadzenia księgowości przez okres 6 miesięcy.

Ważna jest również możliwość skorzystania z dodatkowych środków od chwili rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz otwarcia rachunku w Banku. PKO umożliwia nowym firmom skorzystanie z usługi dopuszczalnego salda debetowego bez konieczności przedstawienia dokumentów finansowych. Limit waha się od 1 tys. zł (dostępny już od dnia otwarcia rachunku) do 20 tys.

Oczywiście rachunek, który opiera się na mobilnych rozwiązaniach ma swoje mankamenty. Korzystanie z usług standardowych poprzez oddział bankowy będzie generowało wyższe opłaty, niż przy pozostałych pozycjach w ofercie PKO Banku Polskiego. Decydując się na skorzystanie z pakietu „Mobilnego dla firm” lepiej zatem korzystać ze wszystkich funkcjonalności online, niż kierować swoje kroki do banku. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z naprawdę konkurencyjnej oferty na rynku, gdzie większość operacji wykonamy bezpłatnie. Ale to nie wszystko…

Bonusy

Co ważne, dzięki pakietowi, klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z dodatkowych usług jak szybkafaktura.pl, bezpłatnie przez okres 6 miesięcySzybkafaktura.pl to platforma księgowości online, dzięki której można wystawić fakturę lub każdy inny dokument przychodowy, skontrolować finanse swojej firmy i automatycznie rozliczyć podatki

Pakiet mobilny dla firm można uruchomić w oddziale lub zdalnie na dwa sposoby (składając wniosek online możemy zdecydować czy umowę ma dostarczyć kurier, czy wolimy ją podpisać w oddziale).

Artykuł powstał przy współpracy z PKO Bankiem Polskim

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Zwolańska

Biegły rewident, dyplomowany księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »