Kategorie

Mobilna rewolucja w bankowości dla firm

Otwarcie własnego biznesu to trudny proces. Wymaga nieszablonowych rozwiązań, oszczędzających czas i pieniądze, przy jednoczesnym znalezieniu niszy na rynku. Pomocną w tym zakresie ofertę, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu jednoosobowych firm i przedstawicieli wolnych zawodów przedstawił jeden z liderów bankowości dla firm PKO Bank Polski.

Bez nowoczesnych narzędzi nie da się prowadzić biznesu

Reklama

„Dziś lepszy nie zjada gorszego, ale szybszy zjada wolniejszego” – te słowa jak mantrę powtarzają specjaliści od nowoczesnych rozwiązań na rynku. Dlatego taż ważny jest szybki rozwój firmy, wykorzystanie innowacyjnych narzędzi w biznesie i pełen dostęp do wszelkich funkcjonalności w dowolnym momencie. Nie ulega wątpliwości, że wszystko, co pozwala ograniczać koszty, zwiększać zysk i nie tracić czasu – powinno być priorytetem dla osób decydujących się na prowadzenie działalności gospodarczej. Rachunki bankowe oparte na innowacyjnych rozwiązaniach to idealny pomysł dla firm oczekujących kompleksowego i nowoczesnego zarządzania finansami. Dzięki nim, skorzystają z produktów bankowych w każdej chwili za pośrednictwem aplikacji na smartfona.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, PKO Bank Polski uruchomił „Pakiet MOBILNY DLA FIRM” – ofertę, która została stworzona specjalnie z myślą o aktywnych i mobilnych przedsiębiorcach, ceniących całodobowy dostęp do wachlarza usług bankowych w telefonie. Pakiet ten umożliwia praktycznie bezkosztowe korzystanie z rachunku bankowego.

Bankowość mobilna to nieodwracalny trend na rynku. Praktycznie każdy nowo sprzedawany telefon jest smartfonem, a w taryfach operatorów telekomunikacyjnych standardem jest również pakiet danych w ramach abonamentu.  Pozwoliło to na zamianę zachowań i sposobów wykorzystania telefonu, nie tylko do standardowych rozmów czy SMS, ale do korzystania z wielu udogodnień, jakie dostarczają aplikacje mobilne – uważa Dariusz Dzwonnik z PKO Banku Polskiego.

Co znajduje się w pakiecie?

Pakiet „MOBILNY DLA FIRM” przeznaczony jest wyłącznie dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz wykonujących wolne zawody.

W skład pakietu wchodzą:

 • prowadzenie rachunku bieżącego,
 • przelewy w kanale mobilnym (IKO) na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim oraz w innych bankach krajowych,
 • przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO) z rachunku bieżącego,
 • przelewy na numer telefonu w kanale mobilnym (IKO/BLIK),
 • wypłaty gotówki za pośrednictwem kanału mobilnego (IKO/BLIK) z bankomatów PKO Banku Polskiego,
 • przyjmowanie przelewów zleconych w ramach kanału mobilnego (IKO/BLIK),
 • przyjmowanie płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla firm (IKO/BLIK),
 • wydanie karty debetowej,
 • dostęp do rachunku przez Internet w ramach iPKO

Dzięki aplikacji mobilnej klient może bezpłatnie wykonywać przelewy krajowe, wypłacić gotówkę z bankomatów oraz skorzystać z funkcjonalności płatnościowych IKO takich jak płatność w sklepach internetowych, wykonanie przelewu na numer telefonu (również klienta, który nie posiada konta w PKO). Ciekawą funkcją jest również  przekazanie  gotówki na odległość za pośrednictwem dowolnego bankomatu PKO Banku Polskiego z wykorzystaniem funkcji czeków. Takie rozwiązanie może być wykorzystane w sytuacji konieczności wyposażenia pracownika w gotówkę lub przekazania kontrahentowi np. zaliczki - dodaje Dariusz Dzwonnik z PKO BP.

Warto dodać, że pakiet oferowany jest zarówno dla nowych jak i dotychczasowych klientów Banku.

Pakiet oparty jest na wykorzystaniu aplikacji IKO. Dzięki temu umożliwia za pośrednictwem tejże aplikacji na  m.in.:

 • zlecanie przelewów, sprawdzanie salda i historii operacji,
 • przyjmowanie płatności na numer telefonu,
 • wypłatę gotówki w bankomatach,
 • przekazywanie środków za pośrednictwem elektronicznych czeków realizowanych w bankomatach

Słowo o kosztach

Reklama

Nową ofertę PKO Banku Polskiego charakteryzuje szereg funkcjonalności, za które klienci nie muszą płacić. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku to 0 zł, pod warunkiem wykonania w danym miesiącu przelewu do ZUS i dokonania operacji kartą debetową do rachunku na sumę co najmniej 700 złotych. W przypadku nie spełnienia tych warunków opłata miesięczna za pakiet wyniesie 15 zł.

Ponadto za 0 zł udostępniane są przelewy w kanale mobilnym (IKO) na rachunki prowadzone w PKO Banku Polskim oraz w innych bankach krajowych, a także przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego za pośrednictwem serwisu internetowego (iPKO). Klienci nie płacą także dodatkowo, za przelewy na numer telefonu w kanale mobilnym (IKO) oraz za wypłaty gotówki za pośrednictwem kanału mobilnego (IKO) z bankomatów PKO Banku Polskiego.

W ramach pakietu bezkosztowe jest również przyjmowanie przelewów zleconych w ramach kanału mobilnego (IKO), przyjmowanie płatności z wykorzystaniem aplikacji mobilnej dla firm (IKO), wydanie karty debetowej, dostęp do rachunku przez Internet, wyciąg elektroniczny, wpłaty we wpłatomatach (w kwocie pojedynczej wpłaty do 5 tys. zł), a także korzystanie z platformy do prowadzenia księgowości przez okres 6 miesięcy.

Ważna jest również możliwość skorzystania z dodatkowych środków od chwili rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz otwarcia rachunku w Banku. PKO umożliwia nowym firmom skorzystanie z usługi dopuszczalnego salda debetowego bez konieczności przedstawienia dokumentów finansowych. Limit waha się od 1 tys. zł (dostępny już od dnia otwarcia rachunku) do 20 tys.

Oczywiście rachunek, który opiera się na mobilnych rozwiązaniach ma swoje mankamenty. Korzystanie z usług standardowych poprzez oddział bankowy będzie generowało wyższe opłaty, niż przy pozostałych pozycjach w ofercie PKO Banku Polskiego. Decydując się na skorzystanie z pakietu „Mobilnego dla firm” lepiej zatem korzystać ze wszystkich funkcjonalności online, niż kierować swoje kroki do banku. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z naprawdę konkurencyjnej oferty na rynku, gdzie większość operacji wykonamy bezpłatnie. Ale to nie wszystko…

Bonusy

Co ważne, dzięki pakietowi, klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z dodatkowych usług jak szybkafaktura.pl, bezpłatnie przez okres 6 miesięcySzybkafaktura.pl to platforma księgowości online, dzięki której można wystawić fakturę lub każdy inny dokument przychodowy, skontrolować finanse swojej firmy i automatycznie rozliczyć podatki

Pakiet mobilny dla firm można uruchomić w oddziale lub zdalnie na dwa sposoby (składając wniosek online możemy zdecydować czy umowę ma dostarczyć kurier, czy wolimy ją podpisać w oddziale).

Artykuł powstał przy współpracy z PKO Bankiem Polskim

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma

  Sąd Najwyższy wydał decyzję ws. kredytów frankowych

  Kredyty frankowe. Sąd Najwyższy uznał, że roszczenia banku i konsumenta są niezależne, nie ulegają automatycznie wzajemnej kompensacji. W opinii sądu bank może żądać zwrotu świadczenia od chwili, w której umowa kredytu stała się trwale bezskuteczna, co wyznacza bieg przedawnienia.

  Jaka jest stopa zwrotu z wynajmu mieszkań?

  Wynajem mieszkania. W ostatnich latach popyt na rynku mieszkaniowym istotnie napędzały osoby, które chciały zainwestować w wynajem. Stopy zwrotu z takiego zakupu były znacznie wyższe niż oprocentowanie lokat, a rosnące dynamicznie ceny mieszkań zachęcały do inwestycji.

  Złoto nadal jednym z najbardziej popularnych celów inwestycyjnych

  Zainteresowanie złotem na światowych rynkach jest obecnie ogromne. Samoloty ze złotymi sztabkami latają rzadziej, ale konwoje z cennym ładunkiem mkną autostradami – tak złoto jest transportowane m.in. do Polski. Kruszec stał się popularną alternatywą do inwestowania, także nad Wisłą.

  Od 15 maja bez maseczek na ulicy

  Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby. Co jeszcze się zmieni w tym zakresie?

  Ponownie otwarte kluby fitness, siłownie i baseny

  Od 29 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność klubów fitness i siłowni, a także basenów - wynika z opublikowanego rozporządzenia Rady Ministrów.

  Resort sprawiedliwości planuje nowelizację art. 388 k.c. Co to oznacza dla sprzedawców?

  Będą zmiany w przepisach. Prawnicy przerażeni proponowanymi zmianami do art. 388 k.c. Zmiana ma zwiększyć ochronę obywateli przed nieuczciwymi i nieetycznymi praktykami sprzedawców.

  Czy fintech to przyszłość bankowości?

  Mówi się, że spółki fintechowe to przyszłość tradycyjnej bankowości, a niektórzy analitycy ryzykują stwierdzenie, iż biznesy łączące świat finansów z nowymi technologiami to przyszłość, która już nadeszła. Taki wariant potwierdzają nastroje na rynkach światowych, a także w strukturach największych funduszy inwestycyjnych globu. Beneficjentem tego typu zmian będzie przede wszystkim sam klient.

  Drewniane konstrukcje szkieletowe coraz popularniejsze

  Drewniane konstrukcje szkieletowe to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród polskich inwestorów. Eksperci nie mają wątpliwości, że drewno na dobre wróciło do łask.

  Wyrok SN ws. kredytów frankowych a sektor bankowy

  Umowy kredytu frankowego. Zdaniem Związku Banków Polskich niekorzystne dla banków rozstrzygnięcia SN ws. kredytów frankowych oznaczałyby upadek części sektora bankowego. Banki nie byłyby w stanie finansować bieżących potrzeb gospodarki.

  Jak ustawić bezpieczne hasło na komputerze firmowym?

  Bezpieczne hasło i ochrona danych to podstawa każdej firmy. Tymczasem oszuści wykorzystują zaawansowane narzędzia IT do masowego łamania haseł dostępów do usług internetowych i w ten sposób pozyskują ogromne wolumeny danych do dokonywania przestępstw.

  MRiRW: blisko 2,2 mld euro z KPO na sektor rolno-spożywczy

  Sektor rolno-spożywczy ma w Krajowym Planie Odbudowy wyodrębnioną pulę na rozwój i wzmocnienie odporności na kryzysy. Jakie inwestycje będą jeszcze wspierane z KPO?

  Codzienie tracimy około 600 milionów zł z polskiego PKB

  Trzecia fala pandemii łagodniejsza dla gospodarki, ale niektóre sektory wciąż dużo tracą. Kto traci, a kto zyskuje na pandemii?

  Pakiet akcyzowy - zmiany dla firm

  Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym weszła w życie. Szereg zmian już obowiązuje m.in. uzyskiwanie lub cofanie zezwoleń akcyzowych. Co jeszcze się zmieniło?

  Jak powinna wyglądać umowa na dostawy produktów rolniczych?

  Umowa dla rolnika: jak powinny być uregulowane kwestie ceny, terminów płatności, siły wyższej, kontroli jakości czy wypowiedzenia kontraktu?

  Dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej – co dalej po śmierci przedsiębiorcy

  Prawnik wyjaśnia, co dzieje się po śmierci przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, wpisanej do CEIDG

  Hotele znów otwarte. Te miejskie na razie są omijane są przez gości

  Od 8 maja hotele znów mogą przyjmować gości. Jednak w przeciwieństwie do hoteli resortowych w tych miejskich nie widać bardzo dużego zainteresowania.

  Ceny mieszkań wzrosły od 7 do 13 proc.

  Ceny mieszkań. W ciągu roku ceny transakcyjne mieszkań na rynku wtórnym wzrosły od 7 do 13 proc., najwyższe wzrosty odnotowano w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu, najniższe w Warszawie - wynika z Barometru Metrohouse i Gold Finance. W dalszym ciągu duży jest udział zakupów w celach inwestycyjnych.

  Instalacja fotowoltaiczna - co warto wiedzieć?

  Fotowoltaika. Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej? Gdzie montować panele? Jak sprawdza się instalacja w zależności od pogody? Jakie formalności trzeba spełnić, z jakimi kosztami się liczyć?

  Jak uzyskać wyrok w sprawach budowlanych w mniej niż dwa miesiące?

  Brak płatności nawet jednej faktury może zagrozić wypłacalności wykonawcy. W poszukiwaniu wyjścia z tej pułapki, coraz więcej firm budowlanych zwraca się w kierunku e-arbitrażu.

  Ponad 20% przedsiębiorców z branży beauty zapowiada zwolnienia

  Firmy z branży beauty zamierzają zwolnić część swoich pracowników. Planowane redukcje najczęściej mają obejmować ponad 60% kadr. Branża przeżywa stagnację i zapowiada falę upadłości.

  Pieniądze z KPO na termomodernizację budynków na wsi

  Termomodernizacja budynków na wsi. Z budżetu Krajowego Planu Odbudowy (KPO) będą wspierane inwestycje mieszkańców wsi m.in. w zakresie termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, termomodernizację budynków szkół, bibliotek i domów kultury.

  Jak założyć wyząbkowane opony? Czy się da?

  Jak założyć wyząbkowane opony? To o tyle zasadnicze pytanie, że ząbkowanie oznacza uszkodzenie bieżnika w ogumieniu.

  Dotacje dla firm w maju - lista konkursów

  Dotacje z Funduszy Europejskich czekają na przedsiębiorców. Przedstawiamy listę majowych konkursów i dotacji.

  Tarcza branżowa - zasady wsparcia, nowe kody PKD

  Tarcza branżowa to wsparcie dla firm poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Od kiedy i na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy po zmianach?

  Jak rozwód Gatesów wpłynie na rynek start-upów?

  Rozwód Gatesów. Rozwody najbogatszych obywateli USA to nierzadko wyjątkowo bolesny cios wymierzony m.in. w majątek osobisty oraz portfele inwestycyjne. Czy jest się czego obawiać?