reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Nie czekaj! Spraw, by Twoja faktura stała się najważniejsza.

Nie czekaj! Spraw, by Twoja faktura stała się najważniejsza.

Sprawdź kontrahenta jeśli masz wątpliwości względem jego wypłacalności i ogranicz ryzyko. Wpisz dłużnika jeśli jego nierzetelność płatnicza powoduje zatory płatnicze w twojej firmie i spraw, by twoja faktura stała się dla niego priorytetem. Potwierdź swoją wiarygodność za pomocą Certyfikatu i pokaż innym, że masz przewagę.

To podstawowe obszary, na których powinien się dziś poruszać i nimi wspierać każdy przedsiębiorca, biorąc pod uwagę obecną trudną sytuację na rynku gospodarczym i częsty problem egzekwowania należności od kontrahentów.

Według opinii przedsiębiorców badanych przez TNS Polska we współpracy z BIG InfoMonitor nieterminowe płatności stanowią poważną przeszkodę w prowadzeniu działalności gospodarczej aż dla 83% ankietowanych.

Źródło: BIG InfoMonitor, Raport BIG

Ponadto prawie 31%. faktur nie jest płaconych w terminie, a średni czas spłaty to 4,5 miesiąca. Opóźnienia w fakturach z kolei tworzą zatory płatnicze, które są poważnym zagrożeniem szczególnie dla małych firm, dla których utrata płynności finansowej, może nawet zagrozić jej istnieniu.

Eksperci alarmują, że poziom zatorów płatniczych ciągle wzrasta. Przedsiębiorcy twierdzą, że nie są w stanie uregulować należności, bo ich dłużnicy spóźniają się z uregulowaniem rachunków, co może doprowadzić do ograniczenia działalności firm.

Certyfikat jako praktyczne narzędzie w budowaniu dialogu

Największą barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej wywołaną zatorami płatniczymi jest w tej chwili niemożność inwestowania i ograniczenie wydatków na rozwój firmy i wynagrodzenia. Ponad połowa 55% przedsiębiorców wskazuje właśnie na to zjawisko, a  jako przyczynę podaje brak pieniędzy od kontrahentów na swoim koncie na czas.

Stąd też na rynku dostępne są narzędzia, które w łatwy i szybki sposób pozwalają eliminować i zapobiegać zatorom płatniczym. Dziś miękka windykacja nie cieszy się już złą sławą, a staje się profesjonalnym instrumentem finansowym.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Lech

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama