REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak usprawnić swoją firmę?

Jak usprawnić swoją firmę? / fot. Fotolia
Jak usprawnić swoją firmę? / fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Obecnie powszechną formą prowadzenia działalności są małe i średnie przedsiębiorstwa, zatrudniające mniej niż 50 bądź 250 pracowników. Często są to firmy rodzinne, zarządzane od pokoleń w ten sam sposób. Przedsiębiorcy mogą częściej liczyć na pomoc finansową ze strony państwa oraz Unii. Warto jednak usprawnić swoją firmę. Jak tego dokonać?

REKLAMA

W naszym kraju pojęcie małych i średnich przedsiębiorstw pojawiło się w momencie regulowania prawodawstwa polskiego z europejskim. Są to różnego rodzaju podmioty działające na własny interes, często firmy rodzinne, które zatrudniają mniej niż 50, bądź 250 pracowników. Ostatnie lata przynosiły w gospodarce wiele zawirowań i wiązało się to z gorszymi i lepszymi okresami. Co za tym idzie liczba przedsiębiorstw jak i inwestycji zmniejszała się. Wyraźna poprawa została zanotowana w roku 2013, co natychmiast zaowocowało polepszeniem wyników wszelkich działalności.

REKLAMA

Prowadzenie w Polsce małych i średnich firm wiąże się obecnie z wieloma przywilejami. Przedsiębiorcy mogą liczyć na różnorodne ulgi rządowe, czy bankowe. Przykładem są chociażby kredyty preferencyjne, udzielane na dużo korzystniejszych warunkach niż te na ogólnym rynku kredytowym. Oprocentowanie jest niższe, tak samo jak wymagane zabezpieczenia. Sporym atutem są również środki unijne, które wielokrotnie pomagają przy rozwijaniu interesów.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Wsparcie w codziennej działalności

REKLAMA

Każde tego typu przedsiębiorstwo posiada określony majątek, którym musi na bieżąco zarządzać. W tym jak się okazuje pomocne mogą być nowoczesne rozwiązania. Przykładem jest chociażby AssetMan, a zatem e-usługa, której najważniejszym zadaniem jest dostarczenie zintegrowanego systemu wspierającego przedsiębiorstwo w codziennej działalności biznesowej. Potencjalny klient decydując się na wykupienie tego typu e-usługi, otrzymuje innowacyjne narzędzie do zarządzania i utrzymywania majątku firmy, do którego zaliczyć możemy między innymi: maszyny, pojazdy, ale także infrastrukturę IT oraz nieruchomości.

Dużą zaletą  AssetMan'a jest również oferowana małym i średnim przedsiębiorcom cena. Dostarczane dotychczas rozwiązania często nie posiadały elastyczności i łatwości w obsłudze, a do tego odstraszały swoją wartością. Zupełnie inaczej jest w przypadku opisywanej e-usługi AssetMan. W tym wypadku poziom dostosowania się do użytkownika jest bardzo duży, a cena zapewnia sporą satysfakcję.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co jeszcze wyróżnia AssetMan'a od konkurencji? Warto wspomnieć chociażby o predykcji awarii i usterek, która bazuje na danych statystycznych i modelach data mining. Wszystko po to, aby w szybkim tempie móc zapobiec awariom. Kiedy wiemy, w jakim momencie dane urządzenie może się zepsuć, to w porę otrzymujemy szansę na jego naprawę, bądź po prostu zakup całkiem nowego sprzętu.

Zobacz również: Kredyt z gwarancją de minimis dla firm

E-usługa w zależności od wykupionego pakietu (producent oferuje trzy rodzaje: Bronze, Silver, Gold) składa się z dziewięciu modułów. Wszystkie wzajemnie uzupełniające się i dążące do zapewnienia pełnej kontroli. Pierwszym z proponowanych elementów jest moduł zarządzania majątkiem, który kompletuje wszelkie informacje związane z obiektami stanowiącymi majątek firmy. Złożony jest dokładnie z dwóch części: definicyjnej i operacyjnej. Pierwsza określa sposoby zbierania danych dotyczących majątku, druga służy do wprowadzania informacji o konkretnych elementach majątku. Moduł zarządzania zleceniami pracy służy do zarządzania pracą zespołów odpowiedzialnych za prawidłowe utrzymanie majątku firmy. Osoby korzystające z e-usługi mogą określić rodzaje wykonywanych przez zespół prac oraz dodać użyteczne atrybuty (czas wykonania, czy potrzebne materiały). Moduł predykcji awarii obsługuje komunikaty rejestrowane przez klientów. Zagwarantuje to łatwy dostęp do zgłoszeń, szybką sprawdzalność statusu realizacji oraz rejestrację nowego zadania. Moduł finanse umożliwi wprowadzenie budżetu związanego z administrowaniem majątkiem przedsiębiorstwa oraz zarządzaniem nim w trakcie całego okresu budżetowego, statystyczno-raportowy dzięki specjalnym algorytmom i modelom danych udostępni statystycznie przetworzone informacje.

Specjalny moduł został utworzony w celu budowania procesów biznesowych (model konfiguracji procesów biznesowych) oraz konfiguracji interfejsu użytkownika zgodnie z wymaganiami biznesowymi (moduł analizy danych). Konfiguracja pozwala według własnych upodobań projektować ekrany, rozmieszczać pola i kontrolki. Ostatnie dwa moduły znajdujące się w ofercie AssetMan'a służą do administracji i zarządzania użytkownikami oraz dostarczania klientom interfejsu programistycznego, za pomocą którego zintegrują się z e-usługą (moduł Api do integracji). Warto dodać, że AssetMan proponuje również swoim użytkownikom wersję mobilną.

Jak widać zarządzanie majątkiem w małych i średnich przedsiębiorstwach może być faktycznie łatwiejsze. Na rynku oferowane są różnorodne rozwiązania, ale na tle konkurencji swoją elastycznością i uniwersalnością zdecydowanie wyróżnia się AssetMan.

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka - Dotacje na Innowacje.

Zobacz: Jak zdobyć pieniądze na biznes?

Źródło: AssetMan

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

Prawdziwa rewolucja w prawie i ulga dla przedsiębiorców: Maksymalnie 6 dni w roku na kontrole w firmach

To ma być prawdziwa rewolucja w prawie gospodarczym, ale nie tylko. Deregulacja obejmująca uproszczenie działalności gospodarczej i prowadzenie firmy w Polsce ma objąć całe otoczenie prawne biznesu. Na początek zmiany w kontrolach, które w obecnym kształcie dezorganizują funkcjonowanie firm, pochłaniają czas i koszty a dodatkowo stresują właścicieli i pracowników.

REKLAMA

Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Lokalnych biznesów nie znajdziesz w sieci [Raport]

Tylko 25% firm lokalnych posiada strony internetowe, mimo że 68% Polaków szuka w internecie opinii o firmach przed dokonaniem zakupu. 27% użytkowników internetu regularnie czyta recenzje, a 41% robi to często. Najwięcej recenzji przeglądają mieszkańcy województw lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego, a także osoby z niższym wykształceniem i dochodami.

REKLAMA