REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Akredytacja w zakresie obronności i bezpieczeństwa - jakie dokumenty złożyć?

Akredytacja w zakresie obronności i bezpieczeństwa - jakie dokumenty złożyć?
Akredytacja w zakresie obronności i bezpieczeństwa - jakie dokumenty złożyć?

REKLAMA

REKLAMA

Akredytacja w zakresie obronności i bezpieczeństwa umożliwia prowadzenie działalności związanej z oceną zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa z wymaganiami określonymi w specyfikacji technicznej. Jakie należy złożyć dokumenty, aby uzyskać akredytację?

Wniosek o udzielenie akredytacji jest składany do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Dyrektora Departamentu Analiz i Nadzoru. Wniosek powinien spełniać wymagania art.15 ust. 2 ustawy z dn. 17 listopada 2006r. o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa i zawierać:

REKLAMA

• określenie jednostki certyfikującej ubiegającej się o akredytację,
• siedzibę jednostki,
• określenie zakresu akredytacji.

Załącznikami do wniosku są:

• dokumentacja systemu zarządzania,
• wnioskowany zakres akredytacji,
• nieznormalizowane metodyki badawcze i programy certyfikacji stosowane do potwierdzenia zgodności wyrobów z wymaganiami zawartymi w specyfikacjach technicznych.

REKLAMA

Jeżeli jednostka certyfikująca posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji dostarcza również kopię ważnego certyfikatu akredytacji i aktualny zakres akredytacji. Wniosek o udzielenie akredytacji jest dekretowany przez Dyrektora Departamentu Analiz i Nadzoru do Naczelnika Wydziału Modernizacji i Normalizacji, który wyznacza pracownika prowadzącego proces akredytacji jednostki certyfikującej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pracownik przyjmujący prowadzenie procesu akredytacji jednostki certyfikującej wpisuje otrzymany wniosek do ewidencji wniosków o udzielnie akredytacji OiB. Wniosek wraz z dokumentacją są analizowane pod względem kompletności dostarczanych dokumentów oraz przeprowadzane jest ocena merytoryczna w zakresie opisanego systemu zarządzanie jednostki certyfikującej. Działania te powinny być zakończone w terminie 14 dni od wpłynięcia wniosku.

Jeżeli w wyniku przeprowadzonej analizy stwierdzona zostanie kompletność dostarczonych dokumentów oraz przydatności dokumentacji systemu zarządzania jednostki certyfikującej do przygotowania audytu, pracownik prowadzący proces akredytacji rejestruje wniosek w ewidencji wniosków o udzielenie akredytacji OiB.

Polecamy: Żłobek w mieszkaniu - jakie warunki otwarcia?

REKLAMA

Jeżeli w wyniku przeprowadzonej analizy zostanie stwierdzona niekompletność dokumentów lub niepełna przydatność dokumentacji systemu zarządzania jednostki certyfikującej, pracownik prowadzący proces akredytacji OiB informuje pisemnie jednostkę organizacyjną o występujących problemach i niemożliwości zarejestrowania wniosku. Pismo zawiera również wezwanie do uzupełnienia wniosku w terminie określonym w Kodeksie Postępowania Administracyjnego.

Zgodnie z przepisami ustawy decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotycząca udzielenia akredytacji OiB lub decyzja odmowy udzielenia akredytacji OiB powinna zostać podjęta w terminie 6 miesięcy od daty zarejestrowania wniosku.

Polecamy: Najem dla początkującego przedsiębiorcy-porada

Źródło: MSWiA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

REKLAMA

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA