reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Jak wykorzystać Internet do rozwoju małej firmy? - sklep

Jak wykorzystać Internet do rozwoju małej firmy? - sklep

Z ust przedsiębiorców i ich klientów możemy coraz częściej usłyszeć, że firma nieobecna w sieci to firma, która nie istnieje. Z publikowanych danych statystycznych wynika, że z internetu korzysta nieco więcej niż połowa Polaków, czyli około 16 mln osób. 85% z nich kupuje za jego pośrednictwem. Czy małe przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na utratę szansy na dotarcie do tak licznej rzeszy potencjalnych klientów? Oczywiście nie.

Po drugie sklep

Jednym ze sposobów na wykorzystanie potencjału jaki stawia przed małym przedsiębiorcą Internet jest uruchomienie sprzedaży za jego pośrednictwem. Zwiększenie obrotu może okazać się zaskakujące, tym bardziej, że dla niektórych firm wejście do wirtualnego świata będzie równoznaczne z trafieniem w niszowe, niezagospodarowane dotychczas rynki. O tym jak skuteczny może być e-handel przekonało się w ostatnich latach między innymi wielu księgarzy i właścicieli antykwariatów, kiedy to przedświąteczny rynek w dużej mierze zajęły e-księgarnie.

Polecamy: Jak mała firma może wykorzystać internet?

Ja też mogę on-line

E-sklep posiada zasadniczą przewagę nad punktem stacjonarnym przejawiającą się w stosunkowo niewielkich kosztach prowadzenia w porównaniu z finansowaniem wynajmu lub zakupem lokalu. Przygotowanie e-sklepu zabiera także zdecydowanie mniej czasu niż jego namacalnego odpowiednika.

Od złożenia zlecenia na stworzenie aplikacji (lub skorzystania z gotowej) do rozpoczęcia funkcjonowania internetowego biznesu z reguły mija nie więcej niż kilka dni. Kluczową jest przy tym data przygotowania towaru.

Założenie sklepu internetowego nie jest trudne nawet dla komputerowego i internetowego laika. Na rynku krążą darmowe lub płatne aplikacje, które pozwalają na skorzystanie z gotowych szablonów, bez konieczności zgłębiania tajników zaawansowanej wiedzy programistycznej.

Drzwiami i oknami wchodzą także w świat firm projektanci oraz graficy stron internetowych i e-sklepów. Wysyp ofert z łatwością można zauważyć na portalach aukcyjnych, czy na ogłoszeniowych stronach lokalnej prasy.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Po postawieniu sklepu na nogi nie pozostaje nic innego jak zadbać o jego odpowiednie administrowanie. I tu potrzebne są ręce do pracy, które można znaleźć wśród dotychczasowych lub nowych pracowników (w zależności od generowanych obrotów).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po postawieniu sklepu na nogi nie pozostaje nic innego jak zadbać o jego odpowiednie administrowanie.
Po postawieniu sklepu na nogi nie pozostaje nic innego jak zadbać o jego odpowiednie administrowanie.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Cymcyk

Menedżer Komunikacji Inwestycyjnej ING TFI S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama