reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > W którym banku założyć lokatę kwartalną lub na 1 miesiąc?

W którym banku założyć lokatę kwartalną lub na 1 miesiąc?

Eksperci radzą, żeby przeczekać niekorzystną sytuację na parkiecie w banku. Możemy umieścić tam swoje oszczędności i założyć lokatę na 1 albo 3 miesiące. W którym banku oprocentowanie tego typu produktów jest najwyższe?

Możliwość założenia lokaty na 1 lub na 3 miesiące daje praktycznie każdy bank. Oferty różnią się minimalną kwotą lokaty i oczywiście oprocentowaniem. Lokaty 1-miesięczne oprocentowane są od 1,35% do 4,6 a 3-miesięczne od 1,65% aż do 7,41%. Co do minimalnej kwoty, to najczęściej do założenia lokaty wystarczy nam 1000 zł (choć są banki, w których wystarczy 500 zł, ale też i takie, w których minimum to 3 a nawet 5 tys. zł).. Poniżej przedstawiamy po 5 najbardziej godnych polecenia lokat 1- i 3-miesięcznych.

Dwie spośród najkorzystniej oprocentowanych lokat 1-miesięcznych: Banku Pocztowego (1. miejsce) i Inteligo (2. miejsce) to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Miejsca 3. (Alior Bank), 4. (eurobank) i 5. – Meritum Bank – zajmują produkty, w których odsetki kapitalizują się na koniec okresu umownego. Oznacza to, że zyskami z nich podzielimy się z budżetem państwa. Minimalne kwoty czterech z pięciu lokat 1-miesięcznych wynoszą 1000 zł. Jedynie w Banku Pocztowym wystarczy dysponować kwotą 500 zł.

Szukasz dobrej lokaty? Sprawdź obiektywne porównanie!

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku lokat, zakładanych na 3 miesiące. Cztery z nich: „Lokata na Start” Getin Banku (1. miejsce), „Lokata Zyskowna” Raiffeisen Banku (2. miejsce), „Lokata Idealna” Idea Banku (3 miejsce) i „Lokata Gorąca II” Banku Millennium (4. miejsce), to produkty z dzienną kapitalizacją odsetek. Podatek Belki zapłacimy jedynie od odsetek, naliczonych na lokacie, prowadzonej przez Invest-Bank. Podobnie jak w przypadku lokat 1-miesięcznych, żeby zainwestować pieniądze na 3 miesiące również w większości przypadków wystarczy dysponować kwotą 1000 zł. Reguły tej nie potwierdzają jedynie dwa wyjątki: Raiffaisen Bank, w którym minimalna kwota lokaty to 3000 zł i Getin Bank, w którym wystarczy 500 zł.

Sprawdź najlepsze lokaty na rynku!

Lokaty 1- czy 3-miesięczne na pewno nie przyniosą nam oszałamiających zysków. Pozwolą jednak na spokojne przeczekanie bessy na giełdzie i na niewielkie pomnożenie naszych kapitałów. Warto więc założyć krótkoterminową lokatę – zwłaszcza taką, której oprocentowanie jest wyższe od inflacji – choćby po to, żeby nasze pieniądze nie traciły na wartości, leżąc na koncie osobistym.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Drugi tydzień sierpnia okazał się fatalny dla osób, inwestujących na warszawskiej giełdzie.
Drugi tydzień sierpnia okazał się fatalny dla osób, inwestujących na warszawskiej giełdzie.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama