| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > W którym banku założyć lokatę? – ranking z lipca 2011

W którym banku założyć lokatę? – ranking z lipca 2011

Prognozy ekspertów ziściły się – banki zmieniły oprocentowanie lokat. Trzy instytucje na cztery przygotowały nowe oferty. Który depozyt wybrać?

Najmniejsze zmiany zaszły w lokatach na 1 miesiąc depozytu. W tej kategorii Dobolokata Inteligo ma teraz 3,70% z dzienną kapitalizacją odsetek, zaś Allianz Bank podniósł oprocentowanie Allianz lokaty z codziennym zyskiem o 0,5%, do 3,65%. Natomiast, jak wynika z zestawienia na 3, 6 i 12 miesięcy, niemal wszystkie oferty - oprócz FM Lokaty z kapitalizacją dzienną na 6 miesięcy depozytu i dwunastomiesięczną lokatą (Nie) Codzienną Invest Banku - zmieniły swoje oprocentowanie.

Porównaj najlepsze lokaty na rynku

Oprócz ofert Banku Pocztowego (1. miejsce), Inteligo (2. miejsce) i Allianz Banku (4. miejsce), w zestawieniu na miesiąc wszystkie oferty są z kapitalizacją na koniec okresu depozytu. W zestawieniu na kwartał oraz pół roku wszystkie oferty zawierają lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Również na okres 1 roku najbardziej opłacalne okazują się lokaty z codziennym naliczaniem odsetek. Najlepsze propozycje to – Lokata Zyskowna Raiffeisen Banku na 3 miesiące (5,27%) oraz Lokata Idealna Idea Banku – na pół roku (5,40%) i rok (5,85%) depozytu. Ciekawą alternatywą dla rocznej inwestycji jest Lokata Niezmienna Getin Banku, oprocentowana na 5,27%, która ma za zadanie powalczyć o klienta pomimo szykowanych zmian, mających zakończyć karierę dziennej kapitalizacji odsetek.

Szukasz dobrej lokaty? Tu znajdziesz wszystkie w 1 miejscu!

Prawdopodobnie tendencja ta utrzyma się przynajmniej do końca bieżącego roku, kiedy lokaty z dzienną kapitalizacją mają zniknąć z rynku w wyniku zmian w ordynacji podatkowej. Tymczasem nadal opłaca się nam inwestować w tego typu depozyty – szczególnie godne polecenia są lokaty, przekraczające próg inflacji. Możemy także zainwestować w propozycję Getin Banku – Lokatę Niezmienną – która w przypadku zniesienia dziennej kapitalizacji ma przynieść takie same zyski, jakie osiągnęlibyśmy w przypadku kapitalizacji na koniec okresu depozytu.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »