reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > W którym banku założyć lokatę? – ranking z lipca 2011

W którym banku założyć lokatę? – ranking z lipca 2011

Prognozy ekspertów ziściły się – banki zmieniły oprocentowanie lokat. Trzy instytucje na cztery przygotowały nowe oferty. Który depozyt wybrać?

Najmniejsze zmiany zaszły w lokatach na 1 miesiąc depozytu. W tej kategorii Dobolokata Inteligo ma teraz 3,70% z dzienną kapitalizacją odsetek, zaś Allianz Bank podniósł oprocentowanie Allianz lokaty z codziennym zyskiem o 0,5%, do 3,65%. Natomiast, jak wynika z zestawienia na 3, 6 i 12 miesięcy, niemal wszystkie oferty - oprócz FM Lokaty z kapitalizacją dzienną na 6 miesięcy depozytu i dwunastomiesięczną lokatą (Nie) Codzienną Invest Banku - zmieniły swoje oprocentowanie.

Porównaj najlepsze lokaty na rynku

Oprócz ofert Banku Pocztowego (1. miejsce), Inteligo (2. miejsce) i Allianz Banku (4. miejsce), w zestawieniu na miesiąc wszystkie oferty są z kapitalizacją na koniec okresu depozytu. W zestawieniu na kwartał oraz pół roku wszystkie oferty zawierają lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Również na okres 1 roku najbardziej opłacalne okazują się lokaty z codziennym naliczaniem odsetek. Najlepsze propozycje to – Lokata Zyskowna Raiffeisen Banku na 3 miesiące (5,27%) oraz Lokata Idealna Idea Banku – na pół roku (5,40%) i rok (5,85%) depozytu. Ciekawą alternatywą dla rocznej inwestycji jest Lokata Niezmienna Getin Banku, oprocentowana na 5,27%, która ma za zadanie powalczyć o klienta pomimo szykowanych zmian, mających zakończyć karierę dziennej kapitalizacji odsetek.

Szukasz dobrej lokaty? Tu znajdziesz wszystkie w 1 miejscu!

Prawdopodobnie tendencja ta utrzyma się przynajmniej do końca bieżącego roku, kiedy lokaty z dzienną kapitalizacją mają zniknąć z rynku w wyniku zmian w ordynacji podatkowej. Tymczasem nadal opłaca się nam inwestować w tego typu depozyty – szczególnie godne polecenia są lokaty, przekraczające próg inflacji. Możemy także zainwestować w propozycję Getin Banku – Lokatę Niezmienną – która w przypadku zniesienia dziennej kapitalizacji ma przynieść takie same zyski, jakie osiągnęlibyśmy w przypadku kapitalizacji na koniec okresu depozytu.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama