Kategorie

Praktyczne konta z dostępem do wszystkich bankomatów

Jarosław Sadowski
Jarosław Sadowski
Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.
Banki coraz częściej myślą o wygodzie swoich klientów oferując konta pozwalające bez prowizji korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju. W trzech bankach - Deutsche Banku, Meritum Banku i Volkswagen Bank direct - takie konta są zupełnie bezpłatne. W innych, za prowadzenie trzeba oczywiście zapłacić – nawet 287 zł rocznie.

Zimą, zwłaszcza jeżeli jest mroźna, doceniamy zalety kont bankowych zapewniających dostęp do wszystkich bankomatów bez prowizji. Niestety w naszym kraju płatności bezgotówkowe nie są jeszcze zbyt popularne. W rezultacie okazuje się, że wielu klientów przynajmniej raz w tygodniu musi udać się po gotówkę do bankomatu. W tej sytuacji warto posiadać konto zapewniające bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów. W ten sposób unikamy wyboru, albo płacić za korzystanie z bankomatów obcych, albo marznąć w czasie wyprawy do swojego bankomatu. 

Wyszukiwarka bankomatów

Reklama

Expander sprawdził które banki prowadzą najlepsze rachunki dla „zmarzluchów” i ile trzeba zapłacić za ich prowadzenie oraz korzystanie z karty. Z zebranych danych wynika, że na naszym rynku funkcjonują trzy konta, które praktycznie są bezpłatne. Należy ich szukać w Deutsche Banku, Meritum Banku i Volkswagen Bank direct. W pierwszym z nich Konto db easyNET jest prowadzone bezpłatne. Nic nie kosztuje również korzystanie z karty, ale tylko pod warunkiem, że klient wykona w miesiącu przynajmniej jedną transakcję. W przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł miesięcznie.

Reklama

Drugim darmowym kontem pozwalającym korzystać ze wszystkich bankomatów jest MeritumKonto Zarabiające. Aby nie zapłacić za kartę (3 zł miesięcznie) klient musi jednak wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę nie niższą niż 500 zł. W przypadku Konta e-direct oferowanego przez Volkswagen Bank direct sytuacja wygląda nieco inaczej. Zarówno prowadzenie konta jak i korzystanie z karty jest bezpłatne. Bank pobiera jednak prowizję (1,5 zł) za każda wypłatę z bankomatu kwoty niższej niż 400 zł.

Ze wszystkich bankomatów z Polsce za mniej niż 50 zł rocznie można korzystać również w Banku Nordea, Toytota Banku i Banku Pocztowym. W Nordeii trzeba zapłacić 1,5 zł miesięcznie za korzystanie z karty, co daje 18 zł w ciągu roku. Koszt ten może jednak znacznie wzrosnąć, jeśli przeciętne wpływy w ciągu ostatnich 3 miesięcy spadną poniżej 1500 zł. Wtedy za prowadzenie konta trzeba bowiem zapłacić 8 zł miesięcznie. W tym przypadku po roku łączny koszt mógłby więc wynieść 114 zł. Tanie jest również Konto osobiste w Toyota Banku. Za kartę trzeba zapłacić 30 zł rocznie, chyba że roczne obroty na niej przekroczą 12 tys. zł – wtedy jest bezpłatna. W tej ofercie istnieje jednak pewne ograniczenie. Za darmo może wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów tylko 3 razy w miesiącu. Każda kolejna wypłata kosztuje 4,5 zł. W gronie najtańszych kont znalazł się również Bank Pocztowy. Za kartę do Pocztowego Konta Standard trzeba zapłacić 4 zł miesięcznie.

Warto również wspomnieć o ofercie mBanku. Jest on znany jest z tego, że zarówno jego eKonto jak i wydawana do niego karta Visa Electron od wielu lat są bezpłatne. Podstawowa karta pozwala korzystać ze wszystkich bankomatów tylko za granicą. W Polsce obejmuje sieci: Euronet, Cash4You, eCard oraz bankomaty należące do BZ WBK. W listopadzie ubiegłego roku mBank wprowadził do swojej oferty karty zbliżeniowe. Wśród pojawiła się karta o nazwie MasterCard Debit Gold, która daje możliwość bezprowizyjnego dokonywania wypłat ze wszystkich bankomatów w naszym kraju. Niestety za tą przyjemność trzeba zapłacić 9,99 zł miesięcznie. 

Czytaj też: Coraz więcej kart zbliżeniowych

Zestawienie kosztów dla kont pozwalających korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce

Nazwa banku

Nazwa konta

Roczny koszt (konto + karta)

Miesięczna opłata za konto

Nazwa karty

Miesięczna opłata za kartę

Meritum Bank

 MeritumKonto Zarabiające

0 zł

0 zł

Karta debetowa VISA Standard

3 zł lub 0 zł gdy transakcje bezgotówkowe w miesiącu min. 500 zł

Deutsche Bank PBC

db easyNET

0 zł

0 zł

Visa Electron

0zł w przypadku wykonania min. 1 transakcji, w przeciwnym razie - 5zł

Volkswagen Bank direct

Konto e-direct

0 zł

0 zł

Visa Electron

0 zł

Nordea Bank

Nordea Spektrum

18 zł

0 zł

Visa Electron

1,5 zł

Toyota Bank Polska

Konto osobiste

30 zł

0 zł

Toyota Super Red III lub Toyota Ruby Passion

30 zł rocznie, zwrot kwoty jeżeli roczne obroty przekroczą 12 000 zł

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto Standard

48 zł

0 zł

Visa Electron

4 zł

Alior Bank

Konto z lokatą nocną

60 zł

0 zł

Maestro, Debit MasterCard

5 zł lub 9 zł jeżeli nie jest to główne konto klienta

mBank

eKonto

119,88 zł

0 zł

MasterCard Debit Gold

9,99 zł

BOŚ

Konto Wyjątkowe

171 zł

pierwsze trzy miesiące 0 zł, następnie 19 zł 

Maestro 

pierwszy rok bezpłatnie, następnie 20 zł rocznie

Fortis Bank

Pakiet L

180 zł

15 zł

Visa lub MasterCard

0 zł

DnB Nord

Pakiet Personale

216 zł

18 zł

karta debetowa VISA lub Maestro

0 zł

Multibank

MultiKonto Aquarius z taryfą Classic

234 zł

19,50  zł*

Visa Electron  Aquarius**

0 zł

Citi Handlowy

Konto Osobiste Citibank typu CitiOne

287,76 zł

17,99 zł

Mastercard/ Maestro

5,99 zł

* zwracana, jeśli miesięczne wpływy na rachunek wynoszą min. 8 000 zł lub klient ulokował w banku min. 100 000 zł
** Karta daje możliwość dokonania jednej bezpłatnej wypłaty w miesiącu z bankomatów innych sieci
Założenia: Koszt liczony przy założeniu dokonania co miesiąc 5 transakcji po 100 zł każda, na konto wpływa co miesiąc wynagrodzenie w kwocie 2000 zł.
Dowiedz się więcej z naszej publikacji
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych
Tylko teraz
89,00 zł
99,00
Przejdź do sklepu
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  1 sty 2000
  30 lip 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Prawo, a zakłady bukmacherskie!

  2017 rok to przełomowa data w historii polskiej branży zakładów bukmacherskich. Właśnie wtedy weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, którą wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Co zmieniło się po tej dacie pod kątem prawnym i jak było wcześniej?

  Test: Peugeot 508 SW PSE, czyli francuskie AMG w akcji

  Test: Peugeot 508 PSE, czyli napęd na cztery koła, 360 koni mechanicznych i hybryda plug-in. W skrócie francuskie AMG spisało się na medal.

  Ile lat wstecz sprawdza UFG?

  Ile lat wstecz sprawdza UFG? Czyli za ile lat kierowca może otrzymać karę za brak ubezpieczenia OC? Postanowiliśmy to sprawdzić.

  Jak uniknąć regresu ubezpieczeniowego?

  Jak uniknąć regresu ubezpieczeniowego? Jest kilka zasad, o których kierowca powinien pamiętać podczas zdarzenia drogowego. Dziś je przypomnimy.

  30% Club Poland: „Różnorodność we władzach to wymierne korzyści spółki” [PODCAST]

  Dane dowodzą, że zróżnicowane zespoły są bardziej efektywne. Ale czy faktycznie tak jest? Czy firma, która w swojej strategii stawia na różnorodność może liczyć na wymierne korzyści?

  Bezpieczny zakup samochodu używanego: co oznacza?

  Bezpieczny zakup samochodu używanego nie zawsze jest łatwy. Szczególnie że sprzedający ukrywają informacje, a kupujący mają ograniczone zaufanie.

  Wyższe grzywny za wykroczenia drogowe

  Podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny za wykroczenia drogowe do 30 tys. zł zakłada projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, przyjęty przez rząd.

  Ceny mieszkań w Europie rosną szybciej niż w Polsce

  Ceny mieszkań w Europie. Ceny mieszkań oderwały się od fundamentów? Szybciej w Europie niż w Polsce – sugerują dane Eurostatu. W Polsce przez ostatnie lata ceny rosły tylko trochę szybciej niż dochody ludności. W państwach Europy Zachodniej dynamika była nawet kilkukrotnie wyższa.

  Wynajem domów w Polsce

  Wynajem domów. Wynajem domów w Polsce stanowi około 3% - 5% rynku najmu, ale jest ciekawym rozwiązaniem. Osoby zastanawiające się nad wynajmem większego mieszkania, powinny wziąć pod uwagę również dom, bo stawki czynszów za 1 mkw. są konkurencyjne. Na popularność wynajmu domów w innych krajach wpływa m.in. udział budynków jednorodzinnych w zasobie mieszkaniowym i wskaźnik urbanizacji.

  Studencie - nie daj się oszukać. Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie, gdy sezon w pełni

  Wynajem mieszkania - studenci. Okres wakacji aż do września to typowy sezon najmu. Wiele osób stara się zaplanować na ten czas zmianę miejsca zamieszkania. Jest zazwyczaj trochę więcej wolnego, łatwiej o urlop w pracy, jest też korzystniej ze względu na zmianę szkoły dla dzieci. Równocześnie w tym samym czasie na rynku pojawiają się osoby studiujące. Młodzież rozpoczynająca studia w nowym mieście, studenci wyższych lat zmieniają lokum. Kwestie towarzyskie, uczuciowe czy chęć uzyskania większego komfortu - to najczęstsze przyczyny zmiany kwatery przez studentów.

  Kiedy warto prowadzić działalność w formie prostej spółki akcyjnej

  Od 1 lipca 2021 r. przedsiębiorcy mogą zacząć korzystać z nowej formy prowadzenia działalności, jaką jest prosta spółka akcyjna (PSA). W opracowaniu przedstawiamy, dla jakich przedsiębiorców taka forma prowadzenia działalności może być korzystna.

  Najpopularniejsze rodzaje napędów [NOWE DANE]

  Stowarzyszenie ACEA opublikowało najświeższe dane na temat najpopularniejszych rodzajów napędów. Jakie samochody wybierają kierowcy w Polsce?

  Ekspres kapsułkowy czy ciśnieniowy – który i dla kogo sprawdzi się lepiej?

  Ostatnimi czasy picie kawy przeniosło się z kawiarni pod strzechy. Nic dziwnego więc, że wiele osób stoi przed niezwykle trudnym wyborem – jaki ekspres do domu wybrać? Wśród wielu firm i modeli łatwo się zagubić. Jednak nie obawiajcie się! Odpowiadając na kilka prostych pytań, możemy łatwo stwierdzić, jaki ekspres będzie dla nas odpowiedni.

  Firmy szukają nowych pracowników

  Firmy szukają coraz więcej nowych pracowników. Liczba ofert pracy w urzędach pracy rośnie. Jakie są przyczyny?

  Dostępność infrastruktury miejskiej dla niepełnosprawnych - raport NIK

  Dostępność infrastruktury miejskiej dla niepełnosprawnych. Z przeprowadzonej przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Gdańsku kontroli wynika, że miasta Gdynia, Kartuzy i Tczew inwestowały w infrastrukturę miejską, jednak nie w pełni zapewniły dostęp do niej osobom z utrudnionym poruszaniem się. Analizowały potrzeby i konsultowały je z mieszkańcami, jednak nie potrafiły egzekwować właściwych rekomendacji. Każda ze zbadanych przez NIK inwestycji miała jakąś przeszkodę, utrudniającą samodzielne przemieszczanie się po mieście.

  Ilu Polaków mieszka w domach jednorodzinnych a ilu w blokach?

  Dom jednorodzinny a mieszkanie w bloku. Marzenia o wyprowadzce z bloku do domu nie są w Polsce nowością. Już dziś w domach jednorodzinnych mieszka 55% rodaków – wynika z danych Eurostatu. Problem w tym, aby decyzję o wyprowadzce podjąć świadomie.

  Nie tylko negatywne skutki pandemii? [BADANIE]

  Według co czwartego Polaka pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych. Tak wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor.

  Kooperatywy mieszkaniowe - projekt ustawy w konsultacjach

  Kooperatywy mieszkaniowe. Projekt ustawy regulujący tworzenie kooperatyw mieszkaniowych zamieszczono 22 lipca 2021 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji i skierowano do konsultacji publicznych. Jego celem jest upowszechnienie kooperatyw mieszkaniowych, a przez to zwiększenie dostępności mieszkań. W projekcie zrezygnowano niestety z propozycji ulgi podatkowej dla członków kooperatywy mieszkaniowej.

  Mieszkanie Plus znów w ogniu politycznego sporu. Co to oznacza dla najemców?

  Mieszkanie Plus - Koalicja Obywatelska domaga się zwiększenia ochrony najemców programu. Jednak objęci nią byliby także najemcy mieszkań oferowanych przez prywatne firmy i fundusze. Istnieje ryzyko, że więcej by na tym stracili niż zyskali.

  Jakie są długi spółek giełdowych w 2021 r.?

  Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, iż zmniejszyło się zadłużenie spółek notowanych na giełdzie. Ile wynosi obecnie?

  Branża opakowań rośnie dzięki e-commerce [BADANIE]

  Pomimo wzrostu cen surowców branża opakowań rośnie w rekordowym tempie. Ważnym impulsem rozwoju pozostaje e-commerce.

  Społeczne agencje najmu od 23 lipca. Kto i jak może skorzystać z SAN?

  Społeczne agencje najmu. 23 lipca 2021 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Dzięki nowym przepisom mogą już powstawać społeczne agencje najmu (SAN) – podmioty pośredniczące między właścicielami mieszkań na wynajem i osobami, którym dochody lub sytuacja życiowa utrudniają najem mieszkania w warunkach rynkowych. Kto i jak może skorzystać na działalności SAN?

  Ważny termin dla najemców centrów handlowych

  Covidowe prolongaty umów najmu można anulować tylko do 6 sierpnia 2021 r. Co z najemcami, którzy płacili czynsze?

  Fotowoltaika - skąd wziąć pieniądze?

  Fotowoltaika - skąd wziąć pieniądze na inwestycję? Z jakich programów korzystają Polacy? Czy fotowoltaika to oszczedności?

  Jak firmy MŚP oceniają wpływ pandemii na ich branże? [BADANIE]

  Co czwarta firma MŚP uważa, że pandemia pomoże rozwinąć ich branżę, a w produkcji – co druga. Tak wynika z 8. edycji Barometru COVID-19, realizowanego przez EFL.