reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Banki promują lokaty internetowe

Banki promują lokaty internetowe

Coraz więcej banków proponuje szybkie założenie lokaty przez internet bez wychodzenia z domu. Lokatę internetową, bez konieczności posiadania rachunku ma w swojej ofercie już pięć instytucji.

Ostatnio bank DnB Nord zaproponował coś, co można nazwać internetowym sklepem z lokatami. Zasada działania jest taka, że depozyt można założyć za pośrednictwem Internetu bez jakiegokolwiek kontaktu z pracownikiem banku. Z pozoru wydaje się, że to nic nowego, bo e-lokaty proponują niemal wszystkie banki. Różnica polega na tym, że w większości trzeba mieć w nich założone konto i dostęp do bankowości internetowej. W przypadku sklepów z lokatami założenie depozytu może być pierwszym i jedynym kontaktem z tą instytucją. Nie trzeba w niej zakładać ROR-u. Jednak trzeba pamiętać, że jakiś rachunek bankowy posiadać musimy, bo założyć lokatę można przelewem z konta bankowego. Tego typu rozwiązań przybywa, bo oprócz DnB Nord mają je swojej ofercie Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska, Meritum Bank i Getin Noble Bank za pośrednictwem strony Open Finance.

Internetowe lokaty poza wygodą mają dla klientów jeszcze ważniejszą zaletę, a mianowicie wysokość oprocentowania. Generalnie jest ono wyższe niż w przypadku tradycyjnych lokat zakładanych w oddziałach banków. Ta zasada dotyczy również e-lokat oferowanych przez pozostałe banki posiadaczom rachunków. Decydując się na taki depozyt można liczyć na wyższe oprocentowanie. Nic dziwnego, bo internetowy klient jest dużo lepiej zaznajomiony z ofertami banków i wybiera instytucje oferujące najwyższe stawki. Wystarczy rzut oka na tabelę oprocentowania lokat w internetowych sklepach. W Banku Pocztowym znajdziemy dwuletnią lokatę z oprocentowaniem na poziomie 7 proc. W GNB jest depozyt z dzienną kapitalizacją, czyli pozwalający uniknąć 19-proc. podatku Belki, który odpowiada lokacie na 6,98 proc. Niewiele mniej oferuje Meritum Bank gdzie na rocznym depozycie można zarobić prawie 6,5 proc.

Czytaj też: Lokaty bez podatku Belki

Banki oferujące lokaty internetowe, bez konieczności zakładania konta

Bank / adres

1M

3M

5M

6M

12M

24M

Bank Ochrony Środowiska
(bosbank.pl)

-

4,8% (5%)

-

5,2% (5,5%)

4,7% (5%)

-

Bank Pocztowy
(lokaty-online.pl)

3,20%

3,80%

4,00%

5,50%

5,75%

7% z

DnB Nord
(lokaty.dnbnord.pl)

-

5%

-

-

5%

-

Getin Noble Bank
(lokaty.open.pl)

-

6,98% (dz.)

-

6,98% (dz.)

6,98% (dz.)

I rok: 6%,
II rok: 4,75%

Meritum Bank
(meritumbank.pl)

4,70%

5,70%

6,36% (dz.)

6,42% (dz.)

6,48% (dz.)

-

W przypadku BOŚ oproc. w nawiasie dotyczy kwoty powyżej 100 tys. zł
(dz.) - kapitalizacja dzienna, źródło: Open Finance

Zobacz też: Ranking lokat bankowych - styczeń 2010

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć ofertę Alior Banku. Tu mamy przykład, że nie wszystko złoto co się świeci. Na stronach WWW banku znajdziemy informację, że przez Internet możemy założyć iLokatę, że możemy to zrobić bez wychodzenia z domu, i że nie musimy posiadać konta osobistego w Alior Banku. I to wszystko prawda, trzeba się jednak wczytać w regulamin, by dowiedzieć się, że po zakończeniu lokaty środki nie będą mogły być z powrotem przelane na rachunek w obcym banku. Trzeba będzie założyć konto w Alior Banku, albo pofatygować się do jego placówki, a wtedy już trudno mówić o lokacie internetowej. 

Kalkulator zysków z lokaty

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama