REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Banki promują specjalne konta dla młodzieży akademickiej. Student, wybierając konto bankowe powinien jednak przejrzeć całą ofertę banku, często wybór zwykłego konta może okazać się tańszym rozwiązaniem.

Słowo „student” w nazwie produktu finansowego nie wystarcza by stwierdzić, że to najlepsza propozycja dla uczącej się osoby. Szczególnie w przypadku ROR-ów, które można bez problemu zakładać w każdym banku, nawet jeśli nie posiada się stałych dochodów. Regularne wpływy na konto były koniecznym warunkiem w połowie lat 90-tych, ale teraz konkurencja na rynku bankowym zrobiła swoje.

REKLAMA

Policzyliśmy ile student może przez rok wydać na użytkowanie konta. Uwzględniliśmy opłatę za prowadzenie rachunku, koszty użytkowania i wydania karty płatniczej, opłaty za przelewy (głównie internetowe) oraz koszty sporadycznych wypłat z obcych bankomatów.

Zobacz też serwis: Student

REKLAMA

Według naszych szacunków najtańszymi propozycjami dla studentów okazały się: eKonto w mBanku i db Net w Deutsche Banku. Oba rachunki będą kosztowały 20 zł rocznie. To niewiele, a co więcej kosztów tych można by nawet uniknąć, bo w Deutsche Banku to efekt wykonania przez naszego przykładowego studenta dwóch przelewów w oddziale, które kosztują aż 10 zł. Z kolei w mBanku 5 zł kosztuje skorzystanie z obcego bankomatu.

Dla porównania nasz przykładowy koszyk usług bankowych w Millennium dla Konta Osobistego Student będzie kosztował 83 zł, a w Kredyt Banku za używanie Ekstrakonta Student przyjdzie zapłacić 78 zł.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Inne typowo studenckie konta też będą droższe niż wydatki związane z utrzymaniem dwóch wspomnianych kont internetowych. Oczywiście można sobie wyobrazić sytuację, że liczba placówek będzie dla studenta i jego rodziny istotna, chociażby po to by łatwo można było wpłacać na konto gotówkę w oddziale. Wtedy warto zapłacić więcej za konto na przykład w PKO BP, czy w Banku Pekao. Jeśli jednak ktoś chce za konto wydać jak najmniej to najlepszym rozwiązaniem są rachunki prowadzone przez Internet. Tym bardziej, że wiele młodych osób nie wyobraża sobie życia bez Internetu, więc taki sposób zarządzania finansami będzie jak najbardziej naturalny.

Wybierając konto student powinien więc zwrócić uwagę na koszty użytkowania, ale również na kilka innych parametrów. Istotna może być liczba placówek, a co się z tym wiąże bliskość oddziału banku. Warto zwrócić uwagę jak duża jest sieć bezpłatnych bankomatów, bo wypłaty obarczone prowizją mogą zrobić sporą wyrwę w studenckim budżecie. Przydatna może być również możliwość płacenia kartą do rachunku w Internecie, którą oferują niektóre banki. Inną zaletą może być ubezpieczenie dodawane do konta. Tu przoduje Bank Pekao, którego rachunki wyposażone są w bogaty pakiet assistance. Z kolei w Banku Zachodnim WBK karta do rachunku może mieć funkcję zbliżeniową, czyli umożliwiać szybkie mikropłatności. Taka technologiczna nowinka z pewnością zainteresuje niejednego studenta.

Bank Millennium oferuje zaś możliwość wydania karty debetowej Euro<26 uprawniającej do zniżek w Polsce i w Europie.

//g4.infor.pl/p/_files/93000/zestawienie_kont_dla_studenta_wrzesien_2009_10146.xls
Tytuł załącznika: 
Opis załącznika: Zestawienie kont dla studenta - wrzesień 2009
Autor załącznika: 
Źródło załącznika: nieznane
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

REKLAMA

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA