reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Ile zarobisz na bankowym koncie oszczędnościowym za granicą?

Ile zarobisz na bankowym koncie oszczędnościowym za granicą?

Konto oszczędnościowe w zagranicznym banku może wydać się ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie są zatrudnione w Polsce i chcą przywieźć to kraju część zarobionych pieniędzy. Czy jednak oprocentowanie rachunków bankowych w Wielkiech Brytanii, Niemczech lub USA rzeczywiście może konkurować z oprocentowaniem polskich kont oszczędnościowych? Czym różni się stosunek banków do kont oszczędnościowych w poszczególnych krajach?

Konto oszczędnościowe jest kuszącą alternatywą, jeśli chcemy bezpiecznie przechować pieniądze przez pewien okres bez konieczności ponoszenia strat związanych z inflacją. W tym sensie zdecydowanie lepiej jest skorzystać z rachunku niż ze schowka w kredensie. Pewną prawidłowością są jednak ograniczenia w korzystaniu ze zgromadzonych środków.

Wypłata środków z konta oszczędnościowego

Tradycyjny rachunek oszczędnościowy nie pozwala na dowolne, bezprowizyjne dysponowanie środkami. Standardem jest jeden bezpłatny przelew miesięcznie. Zasada ta dotyczy również kont Banku Millennium i Deutsche Banku, przodujących obecnie w internetowych rankingach najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych.

Nie pozwól pieniądzom się marnować – oszczędzaj maksymalnie!

Oprocentowanie db Konta Oszczędnościowego 24h Deutsche Banku oraz Konta Oszczędnościowego Banku Millennium wynosi 7%, podobne są także zasady, dotyczące wypłat. W obu przypadkach pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny. Za kolejne zapłacimy odpowiednio 8 zł oraz 5 zł.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych w Polsce

Osoba, która zdecyduje się na założenie konta oszczędnościowego na tradycyjnych zasadach, może liczyć na coś więcej niż tylko kompensację inflacyjnej utraty wartości pieniądza. Środki, którym pozwolimy „poleżakować”, przyniosą nam na wspomnianych powyżej rachunkach do 7% zysku w skali roku. W 2010 roku inflacja wyniosła 2,6%, w 2011 ma wynieść ok. 4%, co ciągle pozostawia nam margines zysku.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych za granicą

Na tle innych krajów oferta naszych rodzimych banków wypada całkiem dobrze. Brytyjskie fixed rate accounts pozwalają zarobić do 4,5%, ale ich funkcjonowanie bardziej przypomina naszą rodzimą lokatę – wpłacamy środki na kilka lat bez możliwości ich wycofania.

Jeśli chcemy dysponować środkami w każdej chwili, lepszym rozwiązaniem będzie otwarcie rachunku z szybkim dostępem do gotówki (easy access). Musimy jednak liczyć się z niższym oprocentowaniem, które standardowo wyniesie ok. 3%.

Podobnym w swojej istocie do brytyjskiego fixed rate account jest niemieckie Festgeldkonto. Odestki, jakie możemy uzyskać, są nieco wyższe niż oferują banki brytyjskie. Jeśli jednak pragniemy osiągnąć najwyższą stopę zwrotu, niezbędne będzie założenie depozytu na dłuższy okres.

Festgeldkonto w BigBanku oferuje do 5,65% (kapitalizacja roczna), warunkiem jest jednak złożenie depozytu na okres 10 lat.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Oprocentowanie rachunków oszczędnościowych w zagranicznych bankach jest niskie. / Fot. Fotolia
Oprocentowanie rachunków oszczędnościowych w zagranicznych bankach jest niskie. / Fot. Fotolia

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Da Wanda

DaWanda to platforma online z produktami hand-made i designem.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama