REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zyski z energii odnawialnej

Łukasz Mickiewicz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Jedną z głównych strategii inwestycyjnych lokat strukturyzowanych jest inwestowanie w ekologiczną energię odnawialną.

REKLAMA

Jednym z najmodniejszych trendów wśród twórców struktur jest oparcie części inwestycyjnej o przemysł związany z czystą energią (ang. clean energy). Globalne ocieplenie jest coraz bardziej palącym problemem, któremu przeciwdziała już nie tylko Unia Europejska. Raport Energy Outlook 2006 zakłada, że aby sprostać zapotrzebowaniu na rosnące zużycie energii do 2030 r. globalne inwestycje w rozbudowę mocy energetycznych powinny sięgnąć 20 bilionów USD. Najszybciej rozwijającym się sektorem będzie właśnie energia alternatywna oparta na odnawialnych źródłach energii i na siłowniach atomowych. Najbardziej ambitne plany ma w tym względzie Wspólnota Europejska, która co roku planuje inwestować 17 mld EUR w energię wiatrową, aby w przyszłości zaspokoić potrzeby połowy jej mieszkańców.

REKLAMA

Emitenci struktur chętnie wykorzystują te plany w swoich pomysłach inwestycyjnych, tym bardziej, że sama branża czystej energii rodzi korzystne skojarzenia wśród potencjalnych inwestorów. Ponieważ to nowy trend, produkty opierają się na całych indeksach, a nie na wybranym koszyku spółek. Instrumentem bazowym w wypadku produktu Hydro Power Noble Banku są S&P Global Clean Energy Index oraz S&P Global Water Index, czyli poza producentami „czystej energii”, również spółki inwestujące w jej technologię oraz podmioty związane z infrastrukturą wodną. Green Energy BRE Banku do wspomnianych dwóch indeksów S&P dorzucił jeszcze World Nuclear Power Index, który zawiera spółki zajmujące się wydobyciem, przetwarzaniem i wzbogacaniem uranu wykorzystywanego w elektrowniach atomowych.

W wypadku rozwiązania Commercial Union – produkt CU Gwarancja Nowa Energia został oparty o indeks brytyjskiego Royal Bank of Scotland – RBS Enchanced Green, natomiast Climate Core pozwalał zarabiać na korzystnych zmianach indeksów Sarasin New Power Fund, Julius Bär SAM Sustainable Water Fund i Schroder Alternative Solutions Agriculture Fund.

Produkty inwestycyjne oparte o energię alternatywną:

  • Green Energy – BRE Bank,
  • CU Gwarancja Nowa Energia – Commercial Union,
  • HydroPower – Noble Bank,
  • Climate +, Climate Core, ekoPaliwa – New World Alternative Investments (NWAI).

Porównaj oferty lokat strukturyzowanych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

REKLAMA

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA