reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > W poniedziałek było spokojnie na rynku walutowym

W poniedziałek było spokojnie na rynku walutowym

Tak spokojnie na złotym, jak dzisiaj, nie było chyba od dawna. Notowania EUR/PLN pozostawały w okolicach 4,17-4,18, a USD/PLN 2,77-2,79. Inwestorów dopadł istny marazm, co można tłumaczyć brakiem istotnych publikacji z rynków światowych.

Uwagę w poniedziałek zajmowały jedynie opublikowane rano dane o nastrojach konsumenckich w Niemczech (w listopadzie gorsze od oczekiwań, co jednak nie wpłynęło na notowania euro), a rynkowych „newsów” publikacja w chińskiej gazecie wydawanej notabene przez Ludowy Bank Chin. To ona stała się jedną z przyczyn obserwowanego w nocy umocnienia się euro i jena – to te waluty zostały wskazane jako te, które warto byłoby mieć w swoich (chińskich) rezerwach banku centralnego. Temat ten lubi co jakiś czas wracać i krótkookresowo wpływać na rynki walutowe.

Nowy, nocny szczyt EUR/USD na poziomie 1,5061 nie otworzył jednak drogi do dalszych wzrostów. W kolejnych godzinach autor artykułu przyznał, iż dywagacje o zmianie struktury rezerw kosztem dolara, były jego prywatną opinią, a inwestorzy skupili się na sytuacji na giełdach. Ta mimo lepszych wyników, jakie opublikował przed sesją telekomunikacyjny gigant Verizon (0,60 USD na akcję wobec prognozowanych 0,59 USD), pozostała słaba. Zachowanie się indeksów na Wall Street nie daje na razie szans na odwrócenie negatywnej tendencji z piątku. W efekcie, jeżeli dzisiaj również zakończymy handel na minusach, to będzie to sygnałem do spadku EUR/USD w okolice 1,49. Po południu para ta znalazła się poniżej bariery 1,50 spadając w okolice 1,4970 (stan z godz. 16:24).

Możliwy spadek EUR/USD może przełożyć się na osłabienie złotego, zwłaszcza ruch USD/PLN powyżej 2,80. A co w kalendarzu? We wtorek uwaga rynków skupi się na danych o podaży pieniądza M3 we wrześniu w strefie euro (godz. 10:00) , indeksie cen domów w 20 największych metropoliach w USA (godz. 14:00), oraz wskaźniku zaufania konsumentów sporządzanym przez instytut Conference Board (godz. 16:00). Widać jednak, iż inwestorzy na rynkach szykują się do kluczowych w tym tygodniu danych o amerykańskim PKB w III kwartale, które poznamy w czwartek.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama