REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rekordowa wartość wypłat z funduszy akcyjnych

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku o 4% wzrosną ceny wynajmu mieszkań w USA.
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku o 4% wzrosną ceny wynajmu mieszkań w USA.

REKLAMA

REKLAMA

Początek nowego tygodnia na polskim parkiecie napawa optymizmem. W piątek na Giełdzie Papierów Wartościowych zostało ustanowione nowe maksimum. Tendencja wzrostowa utrzymuje się już od lutego 2009 r. WIG zdobył 48,6 tys. pkt.

REKLAMA

Nie widać powodów, dla których indeks miałby zmienić specyfikę swojego zachowania, z jaką mamy do czynienia od wielu miesięcy. Chodzi o niskie tempo wzrostu. W pobliżu 48 tys. pkt WIG znalazł się na jesieni minionego roku. Od tego czasu przeważa trend boczny, a poszczególne, mocniejsze ruchy w górę i w dół mają nietrwały charakter. Stąd uzasadnione wydaje się podejście, zgodnie z którym podczas zwyżki należy szukać okazji do skrócenia pozycji w akcjach, a nie ich powiększania.

REKLAMA

O trwałym ruchu zwyżkowym nie pozwalają myśleć globalne przepływy kapitału. Miniony tydzień znów stał pod znakiem odpływu z funduszy lokujących w akcje. Odpłynęło z nich 7,7 mld USD, z czego 2,7 mld USD przypadło na podmioty rynków wschodzących. W tym roku w sumie nadwyżka wypłat nad wpłatami przekroczyła już 26 mld USD. To najgorszy początek roku w historii tych danych, sięgającej 1995 r. Pogarsza się też bilans napływających danych z gospodarek, jak również prognoz wyników, przedstawianych przez amerykańskie firmy. W takich warunkach utrzymuje się ryzyko, że ostatnia poprawa notowań okaże się jedynie krótkotrwała i w niedalekiej przyszłości na rynki akcji powrócą spadki.

Dowiedz się także: Ile światowych spółek mogłoby znaleźć się w chińskim holdingu?

Wydaje się, że dobrą strategią inwestycyjną jest ograniczenie udziału akcji w portfelach w krótkim terminie. Ma to związek z ich rosnącymi cenami.

Rynek nieruchomości w USA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zdaniem specjalistów z RREEF, inwestycyjnego ramienia Deutsche Banku, koszty wynajmu mieszkań w USA podniosą się w tym roku o 4%, a w dwóch kolejnych latach – po 5%. Sprzyjać temu będzie rosnąca liczba osób, które straciły własny dom, nie będąc w stanie obsługiwać kredytu, zaciągniętego na jego kupno.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

REKLAMA

W Londynie w I kwartale tego roku ceny apartamentów wzrosły o 2%, w porównaniu z ostatnim kwartałem minionego roku. Do tej grupy zalicza się nieruchomości mieszkaniowe, warte powyżej 1 mln funtów. W skali roku wzrost wyniósł 3,3%. Ceny znalazły się 6,2% poniżej maksimum z III kwartału 2007 r.

Przyczyn zwyżki cen upatruje się głównie w zainteresowaniu tego rodzaju nieruchomościami zagranicznych inwestorów. Wpływ na nie ma deprecjacja funta, która od ustanowienia szczytu cen na rynku nieruchomości wyniosła blisko jedną czwartą względem koszyka walut. Znaczenie ma też zbliżający się termin podniesienia podatku od sprzedaży mieszkań, wartych ponad 1 mln funtów, z 1% do 5%.

Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

REKLAMA

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA

Już 400 tysięcy firm wpisanych na listy dłużników. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze?

W Polsce na listy dłużników wpisanych jest już 400 tysięcy firm. Najtrudniej jest w branży meblarskiej, transportowej, budowlanej i IT. Aż 27% dłużników nie płaci zobowiązań nie dlatego, że nie ma pieniędzy, ale dlatego że ma złe intencje. Takie alarmujące dane podaje Skaner MŚP 2024 dla BIG InfoMonitor. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze? 

Właściciele wiodących firm rodzinnych na Kongresie 4 GENERATIONS w Fabryce Norblina w Warszawie

Według badań Instytutu Biznesu Rodzinnego i GUS-u w Polsce jest nawet 2,2 mln firm, w których większościowe udziały ma rodzina: „rodzina biznesowa”. To nowe pojęcie wprowadzone przez IBR, ale stare w swoim znaczeniu, struktura oparta na więzach krwi i wspólnym zaangażowaniu w biznes, która może trwać przez pokolenia. Właśnie rodziny biznesowe spotkają się na Kongresie 4 GENERATIONS.

REKLAMA