reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > EUR/USD: korekta coraz bliżej?

EUR/USD: korekta coraz bliżej?

Dynamika wczorajszego umocnienia dolara może świadczyć o tym, iż do końca dynamicznej korekty wcześniejszego ruchu jest coraz bliżej, a być może została ona już zakończona. O tym może świadczyć zachowanie się rynków dzisiaj rano.

Wczoraj późnym wieczorem kurs EUR/USD spadł w okolice 1,2830 i to praktycznie bez żadnej większej korekty – dzienny ruch wyniósł zatem 400 pipsów (!) Zbliżyliśmy się jednocześnie do istotnej strefy wsparć 1,2730-1,2800, a w przypadku tak silnych zmian na rynkach niekoniecznie rynek dochodzi dokładnie do zadanych poziomów. Powrót powyżej 1,29 podczas sesji japońskiej może być sygnałem, iż spadki zaszły za daleko, a sytuacja zaczyna się normować, czyli wracamy do góry (1,30).

Zresztą trzeba pamiętać o tym, iż w średnim terminie cały czas bardziej prawdopodobny jest scenariusz wzrostowy na EUR/USD (wspierany przez oczekiwania na dalsze quantitative easing w wykonaniu FED), a w kraju złoty może nadal zyskiwać (wspierany przez dobre dane makroekonomiczne z kraju i lepszą od zakładanej kilka miesięcy temu sytuację w Eurolandzie). Zresztą perspektywy utrzymania polityki niskich stóp procentowych w głównych gospodarkach (USA, Eurostrefa, Wielka Brytania, Japonia) powinny raczej wspierać inwestycje na emerging markets (oczywiście, jeżeli perspektywy tych rynków są obiecujące).

Dzisiaj kluczowymi informacjami będą dane o dynamice produkcji przemysłowej w strefie euro z godz. 11:00 (odczyt lepszy, niż 0,7 proc. m/m powinien poprawić nastroje i stać się katalizatorem do większego odbicia euro/dolara), a także dane o dynamice importu i eksportu w lipcu i oczywiście cotygodniowego bezrobocia (godz. 14:30). Niemniej tutaj niezależnie jaki będzie odczyt, to dolar straci na wartości – słabszy, będzie sygnałem do tego, że pogarszająca się sytuacja na rynku pracy będzie skłaniać FED do dodatkowych działań wspierających gospodarkę; z kolei lepszy, będzie sugerował większą tolerancję dla ryzyka, a zatem do kupna euro i innych walut przeciwko dolarowi.

Zobacz też: Wiadomości finansowe

EUR/PLN: Rejon 4,02 może stać się oporem na dłużej, a rynek nie zrealizuje raczej scenariusza zwyżki do 4,05. Dość prawdopodobny jest powrót dzisiaj poniżej poziomu 3,99, co będzie sygnałem do zniżki w okolice 3,9750 w kolejnych dniach. Dzienne wskaźniki w tej sytuacji dają większe prawdopodobieństwo ruchu w górę, ale trzeba mieć na uwadze to, że nie zawsze ich wskazania są „na czasie”. Niemniej może to być sugestia, iż poniżej 3,9750 nie zejdziemy.

USD/PLN: Celem dla tego ruchu był poziom 3,1350, a rynek osiągnął wczoraj okolice 3,1210. Tym samym dzienna zmiana przekroczyła 10 groszy! Tyle, że cel można uznać za zrealizowany, co potwierdza dzisiejsze zachowanie się rynku (powrót poniżej 3,10). Dzienne wskaźniki po takim ruchu muszą pokazywać sygnały kupna, chociaż na dzisiaj nie jest to preferowany scenariusz. Warto patrzeć na zachowanie się EUR/USD. Może być to sygnał do zejścia poniżej 3,07 i celowania na 3,05 w kolejnych dniach.

reklama

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama