REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking Kredytów Mieszkaniowych Gold Finance – wrzesień 2009

Rafał Janowicz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W porównaniu do rankingu opublikowanego przez Gold Finance w sierpniu, na rynku kredytów hipotecznych nie zaszło wiele zmian. Nadal możliwe jest uzyskanie kredytu bez wkładu własnego zarówno w złotówkach, jak i walutach obcych.

Ranking koncentruje się na porównaniu kredytów w euro i CHF oraz na omówieniu najtańszych na rynku kredytów w PLN. Ponadto, przedstawione zostały możliwe warianty uzyskania kredytów dla klientów nie dysponujących wkładem własnym.

REKLAMA

REKLAMA

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym coraz częściej zastanawiają się, czy korzystniejszy będzie dla nich kredyt w euro czy w CHF. Wątpliwość jest jak najbardziej zasadna, ponieważ w wiele banków kusi ostatnio klientów różnego rodzaju promocjami w zakresie kredytów w euro. Dotyczą one zwłaszcza prowizji za udzielenie kredytu lub wysokości marży. Czy jednak rzeczywiście bardziej opłacalny jest kredyt w euro? Załóżmy, ze jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania w kwocie 350 tys. zł. Dysponujemy wkładem własnym w wysokości 70 tys. zł. Interesuje nas kredyt w kwocie 280 tys. zł.

Okazuje się, że na rynku dostępnych jest kilka interesujących ofert kredytów w euro i CHF. W ogólnym porównaniu ich pod kątem oprocentowanie kredytu w poszczególnych bankach, korzystniej wypada jednak kredyt w CHF. Przy założonych przez nas parametrach kredytu możemy liczyć na oprocentowanie w CHF w przedziale 3,95% - 4,40%. Te same założenia w przypadku kredytu w euro dadzą nam oprocentowanie w przedziale 4,08 - 4,83% w zależności od banku. Należy jednak podkreślić, że w niektórych bankach m.in. Deutsche Bank i Nordea, różnice pomiędzy kredytem w CHF i euro są bardzo niewielkie. Co więcej, rata kredytu w euro wypada nieco korzystniej niż w CHF, ze względu na to, że banki te stosują niższy spread walutowy dla euro niż dla CHF. W niektórych bankach obowiązują dodatkowo promocje w zakresie prowizji za udzielenie kredytu w euro np. w Dnb Nord prowizja wynosi 0%. Z punktu widzenia klientów bardziej stabilną walutą wydaje się frank szwajcarski. Należy jednak pamiętać, że kredyt w tej walucie jest trudniej dostępny na rynku, chociażby ze względu na stawiane przez banki wymagania odnośnie zdolności kredytowej. Rozpatrując natomiast kredyt w euro należy mieć na uwadze fakt, że w perspektywie kilku lat będziemy wstępować do strefy euro i będzie to nasza narodowa waluta. Tak więc, przy wyborze kredytu będą decydować również tego rodzaju czynniki.

REKLAMA

Wielu klientów z różnych przyczyn preferuje kredyt w PLN zamiast w CHF czy Euro. Wynika to z obawy przed wahaniem kursu walut, a także ze zdecydowanie łagodniejszego badania zdolności kredytowej przez banki w przypadku polskiej waluty. Gdzie obecnie można uzyskać najtańszy kredyt złotówkowy? Załóżmy, że kupujemy mieszkanie za 300 tys. zł i interesuje nas kredyt w kwocie 240 tys. zł.

Przy takich parametrach kredytu, mamy dostęp do dość szerokiej oferty banków. Możemy liczyć na oprocentowanie w przedziale od 6,17% w BZ WBK do 6,91% w Deutsche Banku. Maksymalny okres kredytowania, w zależności do banku, to 30 - 40 lat. Biorąc pod uwagę ratę kredytu, najniższą uzyskamy w ING przy kredycie na 40 lat - rata wyniesie ok. 1393 zł. Uwzględniając taki kredyt należy jednak dobrze rozważyć prowizję za jego udzielenie. W tym zakresie występują bowiem dość znaczne różnice w poszczególnych bankach np. w Lukas Banku w ramach promocji nie zapłacimy w ogóle prowizji, natomiast w BZ WBK prowizja wyniesie 3%. Z kolei w Eurobanku możemy liczyć na dość korzystne oprocentowanie kredytu, jednak jego koszty znacznie podniosą pakiety ubezpieczeń.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jedynie „kosmetyczne” zmiany zaszły w ofercie kredytów bez wymaganego wkładu własnego. W porównaniu do rankingu z sierpnia, nie zmieniła się ani liczba banków udzielających kredytów bez wymaganego wkładu własnego, ani ogólne parametry oferty. Jednak ze względu na duże zainteresowanie klientów tego tupu kredytami, poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie. Załóżmy, że chcemy uzyskać kredyt w kwocie 250 tys. na 30 lat bez wkładu własnego. Na jaką ofertę możemy liczyć?

Przy naszych parametrach kredytu najniżej oprocentowany kredyt walutowy, zarówno w CHF, EURO, jaki USD otrzymamy w mBanku i Multibanku.

Uwzględniając natomiast kredyt złotówkowy, najniższe oprocentowanie uzyskać możemy w Eurobanku (po wykupieniu wymaganego przez Bank pakietu ubezpieczeń na życie) oraz w PKO BP. Biorąc pod uwagę takie parametry kredytu należy jednak pamiętać, że w wielu bankach wystarczy wykazać się 10% wkładem własnym, aby móc liczyć na atrakcyjniejszy poziom marż niż w przypadku kredytu bez wkładu własnego. Korzystając z oferty Lukas Banku z opcją wkładu własnego, dodatkowo nie będzie pobierana prowizja za udzielenie kredytu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA