REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking Kredytów Mieszkaniowych Gold Finance – wrzesień 2009

Rafał Janowicz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W porównaniu do rankingu opublikowanego przez Gold Finance w sierpniu, na rynku kredytów hipotecznych nie zaszło wiele zmian. Nadal możliwe jest uzyskanie kredytu bez wkładu własnego zarówno w złotówkach, jak i walutach obcych.

Ranking koncentruje się na porównaniu kredytów w euro i CHF oraz na omówieniu najtańszych na rynku kredytów w PLN. Ponadto, przedstawione zostały możliwe warianty uzyskania kredytów dla klientów nie dysponujących wkładem własnym.

REKLAMA

REKLAMA

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym coraz częściej zastanawiają się, czy korzystniejszy będzie dla nich kredyt w euro czy w CHF. Wątpliwość jest jak najbardziej zasadna, ponieważ w wiele banków kusi ostatnio klientów różnego rodzaju promocjami w zakresie kredytów w euro. Dotyczą one zwłaszcza prowizji za udzielenie kredytu lub wysokości marży. Czy jednak rzeczywiście bardziej opłacalny jest kredyt w euro? Załóżmy, ze jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania w kwocie 350 tys. zł. Dysponujemy wkładem własnym w wysokości 70 tys. zł. Interesuje nas kredyt w kwocie 280 tys. zł.

Okazuje się, że na rynku dostępnych jest kilka interesujących ofert kredytów w euro i CHF. W ogólnym porównaniu ich pod kątem oprocentowanie kredytu w poszczególnych bankach, korzystniej wypada jednak kredyt w CHF. Przy założonych przez nas parametrach kredytu możemy liczyć na oprocentowanie w CHF w przedziale 3,95% - 4,40%. Te same założenia w przypadku kredytu w euro dadzą nam oprocentowanie w przedziale 4,08 - 4,83% w zależności od banku. Należy jednak podkreślić, że w niektórych bankach m.in. Deutsche Bank i Nordea, różnice pomiędzy kredytem w CHF i euro są bardzo niewielkie. Co więcej, rata kredytu w euro wypada nieco korzystniej niż w CHF, ze względu na to, że banki te stosują niższy spread walutowy dla euro niż dla CHF. W niektórych bankach obowiązują dodatkowo promocje w zakresie prowizji za udzielenie kredytu w euro np. w Dnb Nord prowizja wynosi 0%. Z punktu widzenia klientów bardziej stabilną walutą wydaje się frank szwajcarski. Należy jednak pamiętać, że kredyt w tej walucie jest trudniej dostępny na rynku, chociażby ze względu na stawiane przez banki wymagania odnośnie zdolności kredytowej. Rozpatrując natomiast kredyt w euro należy mieć na uwadze fakt, że w perspektywie kilku lat będziemy wstępować do strefy euro i będzie to nasza narodowa waluta. Tak więc, przy wyborze kredytu będą decydować również tego rodzaju czynniki.

REKLAMA

Wielu klientów z różnych przyczyn preferuje kredyt w PLN zamiast w CHF czy Euro. Wynika to z obawy przed wahaniem kursu walut, a także ze zdecydowanie łagodniejszego badania zdolności kredytowej przez banki w przypadku polskiej waluty. Gdzie obecnie można uzyskać najtańszy kredyt złotówkowy? Załóżmy, że kupujemy mieszkanie za 300 tys. zł i interesuje nas kredyt w kwocie 240 tys. zł.

Przy takich parametrach kredytu, mamy dostęp do dość szerokiej oferty banków. Możemy liczyć na oprocentowanie w przedziale od 6,17% w BZ WBK do 6,91% w Deutsche Banku. Maksymalny okres kredytowania, w zależności do banku, to 30 - 40 lat. Biorąc pod uwagę ratę kredytu, najniższą uzyskamy w ING przy kredycie na 40 lat - rata wyniesie ok. 1393 zł. Uwzględniając taki kredyt należy jednak dobrze rozważyć prowizję za jego udzielenie. W tym zakresie występują bowiem dość znaczne różnice w poszczególnych bankach np. w Lukas Banku w ramach promocji nie zapłacimy w ogóle prowizji, natomiast w BZ WBK prowizja wyniesie 3%. Z kolei w Eurobanku możemy liczyć na dość korzystne oprocentowanie kredytu, jednak jego koszty znacznie podniosą pakiety ubezpieczeń.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jedynie „kosmetyczne” zmiany zaszły w ofercie kredytów bez wymaganego wkładu własnego. W porównaniu do rankingu z sierpnia, nie zmieniła się ani liczba banków udzielających kredytów bez wymaganego wkładu własnego, ani ogólne parametry oferty. Jednak ze względu na duże zainteresowanie klientów tego tupu kredytami, poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie. Załóżmy, że chcemy uzyskać kredyt w kwocie 250 tys. na 30 lat bez wkładu własnego. Na jaką ofertę możemy liczyć?

Przy naszych parametrach kredytu najniżej oprocentowany kredyt walutowy, zarówno w CHF, EURO, jaki USD otrzymamy w mBanku i Multibanku.

Uwzględniając natomiast kredyt złotówkowy, najniższe oprocentowanie uzyskać możemy w Eurobanku (po wykupieniu wymaganego przez Bank pakietu ubezpieczeń na życie) oraz w PKO BP. Biorąc pod uwagę takie parametry kredytu należy jednak pamiętać, że w wielu bankach wystarczy wykazać się 10% wkładem własnym, aby móc liczyć na atrakcyjniejszy poziom marż niż w przypadku kredytu bez wkładu własnego. Korzystając z oferty Lukas Banku z opcją wkładu własnego, dodatkowo nie będzie pobierana prowizja za udzielenie kredytu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA