REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nie zabraknie pieniędzy na dopłaty do kredytów

Sławomir Łuniewski
Sławomir Łuniewski
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Program kredytów z dopłatą państwa „Rodzina na swoim” staje się coraz bardziej wśród kredytobiorców. W kwietniu padł koleiny rekord sprzedaży preferencyjnych kredytów.

W programie preferencyjnych kredytów, Bank Gospodarstwa Krajowego, ze środków budżetowych przekazuje dopłaty do oprocentowania kredytów mieszkaniowych. Państwo pokrywa 50% odsetek w ciągu pierwszych 8 lat.
O popularności preferencyjnych kredytów poprawiane w kolejnych miesiącach rekordy liczby udzielonych kredytów i ich wartości. W kwietniu udzielono 2288 kredytów na łączną sumę ponad 396 mln zł. W ciągu ostatnich 3 miesięcy liczba udzielonych kredytów wzrosła o ponad 240%, ich ogólna wartość zwiększyła się w tym czasie czterokrotnie.

REKLAMA

Liczba kredytów udzielonych w poszczególnych miastach wojewódzkich i pozostałych obszarach tych województw (poza stolicami) w okresie styczeń-kwiecień 2009 r.

Białystok

79

podlaskie

95

Bydgoszcz

134

kujawsko-pomorskie

244

Gdańsk

188

pomorskie

317

Gorzów Wlkp

39

lubuskie

148

Katowice

32

śląskie

669

Kielce

61

świętokrzyskie

120

Kraków

150

małopolskie

264

Lublin

80

lubelskie

290

Łódź

169

łódzkie

235

Olsztyn

86

warmińsko-mazurskie

234

Opole

53

opolskie

111

Poznań

130

wielkopolskie

432

Rzeszów

68

podkarpackie

280

Szczecin

80

zachodniopomorskie

260

Warszawa

402

mazowieckie

428

Wrocław

174

dolnośląskie

347

Preferencyjny kredyt w ramach programu „Rodzina na swoim” jest obecnie dostępny w 9 bankach, które podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa krajowego.

Banki udzielające kredytów preferencyjnych:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Bank PKO BP SA,
  • Bank Pekao SA,
  • Gospodarczy Bank Wielkopolski SA,
  • Bank Polskiej Spółdzielczości SA,
  • Mazowiecki Bank Regionalny S.A.,
  • Bank Pocztowy SA.,
  • Alior Bank S.A.,
  • Dombank Hipoteczny Oddział Getin Bank S.A.
  • Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Rosnąca popularność kredytów „Rodzina na swoim” powoduję, że zaplanowana na 2009 r. przez Ministerstwo Infrastruktury i Bank Gospodarstwa Krajowego kwota 80 mln zł na dopłaty do kredytów może być przekroczona o ok. 20 proc. Nie oznacza to jednak, że pieniędzy na dopłaty zabraknie. W przypadku wcześniejszego wykorzystania środków, BGK wystąpi do Ministerstwa Infrastruktury z prośbą o zwiększenie kwoty potrzebnej na dopłaty do kredytów. BGK jest także ustawowo zobowiązany do udzielania dopłat do kredytów ze środków własnych.

Źródło: BGK

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA