reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Najlepsze kredyty gotówkowe

Najlepsze kredyty gotówkowe

Jeśli potrzebujesz pożyczki a jesteś klientem BOŚ Banku, Banku Zachodniego WBK, czy Deutsche Banku możesz spokojnie skorzystać z oferty tych instytucji.

Analitycy Open Finance po raz kolejny porównali ofertę kredytów gotówkowych. Pod uwagę wzięto dwa parametry: cenę takiej pożyczki i łatwość jej uzyskania. Pierwsze kryterium oceniono pod kątem kosztu całkowitego kredytu, czyli tego ile musimy oddać bankowi ponad to co od niego pożyczyliśmy. Oceniając drugi parametr, zwracano uwagę na to czy dany kredyt można uzyskać na oświadczenie. Największe znaczenie dla końcowej oceny miał jednak koszt kredytu.

Sprawdziliśmy pożyczkę w wysokości 5 tys. PLN na okres 12 miesięcy zaciąganą przez rodzinę w modelu ”2+1” o dochodach w wysokości 5 tys. PLN. Przyznawaliśmy noty w skali od 1 do 4. Ocenialiśmy banki w dwóch kategoriach: pożyczek dla własnych klientów i dla tych „z ulicy”. Zazwyczaj banki mają bowiem nieco lepsze propozycje dla osób, o których już coś wiedzą. Dlatego też poszukiwania pożyczki gotówkowej najlepiej zacząć od instytucji, w której mamy konto, albo od której pożyczaliśmy już pieniądze. Nie można się jednak ograniczać do własnego banku, bo może się okazać, że u konkurencji na promocyjnych warunkach możemy kredyt dostać taniej.

W kategorii kredytu dla własnego klienta najlepiej wypadły: BOŚ Bank, Bank Zachodni WBK i Deutsche Bank, którym przyznaliśmy cztery punkty. Jeśli zaś chodzi o pożyczkę dla nowego klienta, to najwyższą notę dostały: Deutsche Bank, Polbank EFG i Volkswagen Bank direct. W przypadku powyższych instytucji całkowity koszt kredytu tylko w dwóch przypadkach przekracza 400 PLN, podczas gdy w najdroższych bankach trzeba zapłacić nawet 900 PLN. To, że kredyty w najwyżej ocenionych bankach nie są zbyt drogie, widać także jeśli spojrzymy na inne parametry: oprocentowanie nie przekracza 12 proc., a do tego żaden z tych banków nie pobiera maksymalnej prowizji. Nieco mniej jednoznacznie wygląda sytuacja jeśli chodzi o przyznawanie kredytu tylko na podstawie oświadczenia. Takie rozwiązania wśród najwyżej ocenionych banków znajdziemy tylko w BZ WBK i Deutsche Banku. To zresztą znak naszych czasów, bo banki zacieśniają politykę kredytową i stają się ostrożniejsze w przyznawaniu kredytów.

Szukając kredytu dla siebie warto zwrócić uwagę na parametry, o których piszemy, ale trzeba też pamiętać o kilku innych rzeczach. Na przykład o tym, czy bank kredytuje prowizję. Jeśli tak, to przyzna nam kredyt na nieco wyższą kwotę, niż to czego potrzebujemy. Jeśli nie, to albo dostaniemy do ręki o kilkaset złotych mniej, albo będziemy musieli złożyć wniosek na wyższą kwotę. Trzeba też pamiętać o ubezpieczeniach. W rankingu uwzględniliśmy koszty tych obowiązkowych, ale bardzo często opcjonalne ubezpieczenia są „wciskane” przez bankowych sprzedawców. W takiej sytuacji trzeba dowiedzieć się, jaka jest możliwość rezygnacji z takiej polisy, i jeśli stwierdzimy, że nie jest nam ona do niczego potrzebna (a tak zazwyczaj bywa), to lepiej się pozbyć tego dodatkowego kosztu. Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać o regularnej spłacie kredytu gotówkowego. Każde nasze potknięcie zostanie odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej i później możemy mieć problem z zaciągnięciem kolejnego kredytu.

Oferta banków

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama