| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Jak dostać pierwszy kredyt?

Jak dostać pierwszy kredyt?

Konto puste, a warto przeprowadzić remont mieszkania, wyjechać na wakacje lub ferie zimowe lub zrobić większe zakupy. To tylko kilka powodów, które decydują o tym, że klient chce zaciągnąć pożyczkę lub kredyt - aktualnie najpopularniejsze źródło dodatkowych środków finansowych. Jednak, aby mieć taką możliwość wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa oraz kilka innych warunków. Co zrobić, aby dostać pierwszy w życiu kredyt?

Prędzej czy później większość z nas zmuszona jest skorzystać z pomocy banku lub innych instytucji finansowych. Najważniejszy jest wtedy wybór odpowiedniej oferty, a ta z kolei zależna jest od kilku czynników. Bardzo duże znaczenie ma historia kredytowa pożyczkobiorcy. Osobom z „czystym kontem” wbrew pozorom o wiele trudniej uzyskać pożyczkę na najatrakcyjniejszych warunkach. Aby ułatwić sobie późniejsze zaciągnięcie kredytu można np. wcześniej zakupić sprzęt na raty lub zaciągnąć niewielką pożyczkę i spłacić ją w terminie lub nawet przed nim. Dzięki temu nasze dane nie zostaną wpisane do rejestru KRD, a dla pożyczkodawcy staniemy się wiarygodnym, wartym zaufania klientem.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Po podjęciu decyzji o zaciągnięciu pożyczki należy staranne wybrać instytucję finansową oraz ofertę dostosowaną do potrzeb. Na rynku jest ich wiele, ale mogą znacznie różnić się w oprocentowaniu czy też wysokości prowizji. Taki research można przeprowadzić samodzielnie za pomocą porównywarek kredytowych dostępnych w Internecie, które wciągu kilku minut odpowiedzą na wszystkie pytania. Jednakże żadna z porównywarek internetowych nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z doradcą kredytowym, którego wiedza i doświadczenie pozwolą dokonać optymalnego wyboru oferty. Taką rolę najlepiej wypełniają pośrednicy kredytowi, posiadający rozeznanie wśród wielu ofert bankowych i mający praktyczną wiedzę na temat ich wykorzystania – podpowiada Paweł Kosmala, Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Finansowego GTF Sp. z.o.o.

W celu zaciągnięcia pierwszego kredytu lub pożyczki niezbędne jest przygotowanie takich dokumentów jak dowód tożsamości (np. dowód osobisty) i zaświadczenie o dochodach, które pracownik może uzyskać od pracodawcy. Powinno ono zawierać średnie wynagrodzenie z co najmniej ostatnich 3 miesięcy.

Jakie korzyści niesie kredyt konsolidacyjny?

Dużym ułatwieniem dla nowych klientów jest wzięcie kredytu w banku, w którym posiadają już swój rachunek osobisty. Instytucja taka może bez problemu sprawdzić historię konta i na jej podstawie wydać pozytywną decyzję kredytową. Czasami trzeba zacząć od pożyczenia mniejszej kwoty, aby nasza wypłacalność i zdolność kredytowa wzrosła. 

Sam wybór kredytu powinien być uzależniony od celu, na jaki go zaciągamy. Do wyboru mamy m.in. kredyt konsumencki, kredyt samochodowy, rolniczy, dla firm, hipoteczny i wiele innych. Po uzyskaniu dodatkowych środków finansowych niezwykle ważna jest terminowość spłat rat kredytu. To one kształtują naszą historię kredytową i mogą później zadecydować o pożyczeniu pieniędzy lub odmowie.

Łatwiejsze uzyskanie kredytu konsumenckiego

GTF Sp. z o.o.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »