REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najlepsze pożyczki gotówkowe

Mateusz Ostrowski
Analityk rynku produktów bankowych
Michał Sadrak

REKLAMA

REKLAMA

Analitycy Open Finance przeanalizowali oferty kredytów gotówkowych banków. Najtańszych pożyczek można szukać w Polbanku, Getin Banku i Eurobanku – wynika z przygotowanego rankingu.

REKLAMA

Kredyty gotówkowe to dla wielu osób sposób na finansowanie różnych zakupów. Zazwyczaj tych potrzebnych, ale dość drogich. Sprawdziliśmy, które banki mają w tej chwili najtańsze szybkie pożyczki. Oceniliśmy ofertę kredytów gotówkowych z 26 banków dla rodziny 2 plus 1 o dochodach 5 tys. zł netto, która chce pożyczyć 5 tys. zł na 12 miesięcy. Danych nie dostarczyły nam Cetelem Bank, GE Money Bank. Osobno sprawdziliśmy ofertę dla stałych klientów banku i dla tych nowych. Ci pierwsi mogą zazwyczaj liczyć na lepsze warunki, bo skoro bank ma o nich więcej informacji, to może lepiej ocenić ryzyko. Propozycje kredytów ocenialiśmy na podstawie całkowitego kosztu kredytu, czyli tego ile trzeba bankowi oddać ponad to co pożyczyliśmy. Składają się na to odsetki, prowizja i ubezpieczenia.

REKLAMA

Najtańsze kredyty dla stałych klientów banku znajdziemy w Polbanku, Getin Banku i Millennium. Wartość całkowitego kosztu nie przekracza w dwóch pierwszych bankach 400 zł. To dużo mniej niż w najdroższych instytucjach, bo na przykład klienci PKO BP będą musieli bankowi zapłacić za kredyt prawie 800 zł. W przypadku Polbanku o niskim koszcie kredytu decyduje brak prowizji i oprocentowanie na poziomie 11,9 proc. Z kolei Getin ma oprocentowanie niższe, bo wynoszące 8,4 proc., ale za to pobiera 3 proc. prowizji. W Millennium trzeba zapłacić 3 proc. prowizji, a oprocentowanie wynosi 10,9 proc.

REKLAMA

W przypadku nowych klientów najlepsze oferty znaleźliśmy w Polbanku, Eurobanku i Volkswagen Banku direct. Całkowity koszt tych pożyczek nie przekracza 500 zł. W przypadku Polbanku mamy identyczną ofertę jak dla stałych klientów. Eurobank z kolei wprowadził promocję i obniżył oprocentowanie do 6,9 proc. Klienci, którzy w terminie zapłacą ratę, po dwóch tygodniach dostaną różnicę między ratą wynikającą z oprocentowania standardowego, a tego promocyjnego. W VW Banku direct oprocentowanie wynosi 11,95 proc., prowizja też jest niska (1 proc.), ale dochodzi obowiązkowe ubezpieczenie.

Nasz ranking pokazuje też, że kredyty gotówkowe mocno podrożały. W kilku najdroższych bankach klienci dostaną pożyczki niemal po maksymalnych dostępnych cenach. Zgodnie z antylichwiarskimi przepisami oprocentowanie nie może przekroczyć 20 proc. (czterokrotność stopy lombardowej NBP), a prowizja i inne koszty przyznania kredytu 5 proc. I takie oferty znajdziemy w polskich bankach. Jeśli do tego jeszcze dołożymy obowiązkowe ubezpieczenia, to wiemy dlaczego koszty pożyczki w niektórych bankach są trzy razy wyższe niż te z najtańszych ofert.

//g8.infor.pl/p/_files/93000/kredyty_gotowkowe_listopad_2009_11915.xls
Tytuł załącznika: 
Opis załącznika: Kredyty gotówkowe - listopad 2009
Autor załącznika: 
Źródło załącznika: nieznane
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA