REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym - kiedy wypłata?

ubezpieczenie kredytu gotówkowego
ubezpieczenie kredytu gotówkowego
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W dobie spadających stop procentowych banki poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Należą do nich różnego rodzaju prowizje i opłaty a także ubezpieczenia.

Banki już dość dawno temu odkryły, że sprzedaż pakietów ubezpieczeniowych jest jednym z najefektywniejszych sposobów na dodatkowe zyski.. Współpraca banków z towarzystwami ubezpieczeniowymi – tzw. bancassurance – rozwija się w Polsce bardzo dobrze. Dość powiedzieć, że obecnie zdecydowana większość ofert kredytowych udostępniania jest klientom wraz z różnego rodzaju ubezpieczeniami. Przed czym one chronią i kiedy można się ubiegać o tego rodzaju świadczenie? Sprawdźmy!

REKLAMA

Szukasz kredytu? Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy!

Ubezpieczenia przy kredytach gotówkowych – warto?

Banki często gratyfikują swoich klientów przystępujących do ubezpieczenia obniżeniem oprocentowania nominalnego pożyczki (od 2,5 pp. w ING Banku Śląskim, przez 3 pp. w Banku Millennium oraz PKO Banku Polskim do nawet 5 pp. w BGŻ) lub obniżeniem prowizji za udzielenie kredytu (jak np. Kredyt Bank). Wydawać by się mogło, że korzyść finansową odczujemy od razu. Ale czy na pewno?

Na poniższej liście wymienia to, co  wchodzi w zakresy ochrony przy polisach ubezpieczeniowych udostępnianych przy kredytach i pożyczkach gotówkowych:

 • Zgon, w tym zgon w następstwie nieszczęśliwego wypadku (NNW);
 • Utrata pracy;
 • Trwała i całkowita niezdolność do pracy;
 • Czasowa niezdolność do pracy;
 • Poważne zachorowanie;
 • Trwałe inwalidztwo;
 • Hospitalizacja;
 • Assistance domowy i medyczny.

Poza stosunkowo szerokim zakresem ochronnym taki pakiet bezpieczeństwa kosztuje. Ile? Postanowiliśmy to przeanalizować.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Cena, jaką będziemy musieli zapłacić za polisę ubezpieczeniową oferowaną przy pożyczkach i kredytach gotówkowych jest wyliczana jako iloczyn długości okresu spłaty, współczynnika (określonego w punktach procentowych) oraz kwoty pożyczki. Opłata za ubezpieczenie płatna jest z góry przy zawieraniu umowy i, w zależności od banku – kredytobiorcy, wynosi:

 • 0,45% albo 0,35% w zależności od wariantu dla pakietu w PKO Banku Polskim;
 • 0,30% w Banku Millennium;
 • 0,27% w ING Banku Śląskim;
 • 0,34% w Banku Pekao S.A;
 • 0,25% do 0,48% w BZ WBK;
 • 0,25% do 0,50% w Credit Agricole Bank Polska.

Jak należy zgłosić się po świadczenie?

Najczęściej, aby uzyskać przysługujące nam świadczenie z tytułu ryzyka objętego ochroną ubezpieczeniową wystarczy wypełnić wniosek o wypłatę świadczenia oraz dostarczyć go do ubezpieczyciela (samodzielnie lub za pośrednictwem banku). Czynności tej można również dokonać przy pomocy poczty elektronicznej lub formularza internetowego ewentualnie - telefonicznie. Możemy zostać oczywiście poproszeni również o dostarczenie odpowiednich dokumentów potwierdzających zajście zdarzenia ubezpieczeniowego. To naprawdę dość innowacyjne i wygodne rozwiązania – ułatwiające i usprawniające cały proces!

Zobacz: Dostęp do kredytów dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych


Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia, czyli „wyłączenia”

Ubezpieczyciel zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia podaje wykaz sytuacji, wystąpienie których spowoduje ograniczenie jego odpowiedzialności i nie będzie obligowało go do wypłaty świadczenia. Zaliczyć do nich należy m.in.:

 • Pozostawanie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających;
 • Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron;
 • Czynny udział w aktach terroryzmu/wandalizmu;
 • Leczenie się testowanymi dopiero używkami;
 • Brak uprawnień do prowadzenia pojazdem, przy jeździe którym doszło do nieszczęśliwego wypadku;
 • Wystąpienie zdarzenie w okresie tzw. karencji, czyli odroczenia terminu rozpoczęcia odpowiedzialności przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy dla siebie!

Bezpieczeństwa nigdy dość!

Jak powszechni wiadomo wypadki krążą po ludziach. Z tego chociażby powodu oraz faktu, że nikt z nas nie jest niezniszczalny powinniśmy zastanowić się przy zaciąganiu umowy kredytowej nad przystąpieniem do ubezpieczenia chroniącego nas samych, ale również naszych najbliższych. Oczywiście taka ochrona kosztuje, jednak potencjalne korzyści z nią związane są naprawdę niewspółmiernie wysokie i warto się nad nimi zastanowić. Na plus takiego rozwiązania dochodzi również to, że wypłata świadczenia na ogół jest bardzo szybka i nie przysparza żadnych większych problemów. Polecamy dbanie o siebie i własne finanse, do czego to zalicza się również rozważne zabezpieczenie się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Pamiętajmy – przezorny zawsze ubezpieczony!

Zobacz: Rekomendacja T - banki chcą więcej pożyczać na dowód

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA