REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inwestowanie na emeryturę pod parasolem złożonym z 53 funduszy

REKLAMA

REKLAMA

Expander wprowadził do swojej oferty Indywidualne Ubezpieczenie na Życie z Funduszem „5+”. To wyjątkowo elastyczne rozwiązanie dla osób, które chcą długoterminowo inwestować w szerokie spektrum funduszy inwestycyjnych. Produkt pozwala dokonywać konwersji środków między aż 53 zarejestrowanymi w Polsce funduszami bez konieczności płacenia podatku „Belki”

Indywidualne Ubezpieczenie na Życie z Funduszem „5+” to kolejny nowy produkt emerytalny w ofercie Expandera, przygotowany przez Credit Agricole Ubezpieczenia na Życie (Credit Agricole Life Insurance Europe Oddział w Polsce). Oferta jest skierowana do osób, które chcą inwestować, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom życia na emeryturze. Produkt pozwala również zabezpieczyć sytuację finansową bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego.

REKLAMA

REKLAMA

„5+” to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą długoterminowo inwestować w szerokie spektrum funduszy inwestycyjnych i jednocześnie odroczyć płatność podatku od zysków kapitałowych. Produkt pozwala oszczędzać aż w 53 zarejestrowanych w Polsce funduszach inwestycyjnych o różnych strategiach i dokonywać konwersji środków między nimi bez konieczności płacenia podatku „Belki”.

- W przypadku długoterminowych programów może pojawić się potrzeba modyfikacji struktury portfela inwestycyjnego z powodu zmiany warunków rynkowych czy sytuacji rodzinnej lub zawodowej ubezpieczonego. Oszczędzając na emeryturę warto zapewnić sobie możliwość przeprowadzania takich zmiany bez konieczności każdorazowego płacenia podatku. Odraczając zapłatę powodujemy, że wyższa kwota pracuje i przynosi dodatkowe zyski – mówi Dominika Bajer, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w Expander Advisors. – Im większa jest liczba funduszy inwestycyjnych dostępnych w programie oszczędzania, tym większe są możliwości dopasowania struktury portfela do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego – dodaje. Przypomina jednocześnie, że Expander Advisors dysponuje unikalnym narzędziem pozwalającym zbudować dopasowany do potrzeb klienta portfel złożony z funduszy oparty o profil ryzyka oszczędzającego. Narzędzie to umożliwia ponadto modyfikację struktury portfela funduszy w zależności od zmieniających się warunków rynkowych oraz sytuacji i potrzeb klienta.

Produkt „5+” jest bardzo elastycznym rozwiązaniem. W trakcie oszczędzania istnieje możliwość czasowego zawieszenia opłacania składek, a w razie konieczności szybkiej rezygnacji z ubezpieczenia na korzystnych warunkach. Minimalna składka miesięczna wynosi 200 zł.

Szczegóły Indywidualnego Ubezpieczenia na Życie z Funduszem „5+” zawarte są w OWU dostępnych w oddziałach Expandera.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

  Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

  Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

  Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

  "DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

  Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

  Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

  "Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

  REKLAMA

  Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

  W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

  Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

  12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

  Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

  Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

  Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

  Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

  REKLAMA

  Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

  Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

  Coraz więcej firm ma w planach inwestycje – najwięcej wśród średnich, co trzecia. Co to oznacza dla gospodarki

  Czwarty kwartał z rzędu rośnie optymizm wśród przedsiębiorców, co oznacza powrót do normalności jakiego nie było od czasów pandemii. Stabilność w pozytywnych nastrojach właścicieli i kadry zarządzającej firmy dobrze rokuje dla tempa wzrostu polskiej gospodarki.

  REKLAMA