| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek finansowy > Inwestowanie na emeryturę pod parasolem złożonym z 53 funduszy

Inwestowanie na emeryturę pod parasolem złożonym z 53 funduszy

Expander wprowadził do swojej oferty Indywidualne Ubezpieczenie na Życie z Funduszem „5+”. To wyjątkowo elastyczne rozwiązanie dla osób, które chcą długoterminowo inwestować w szerokie spektrum funduszy inwestycyjnych. Produkt pozwala dokonywać konwersji środków między aż 53 zarejestrowanymi w Polsce funduszami bez konieczności płacenia podatku „Belki”

Indywidualne Ubezpieczenie na Życie z Funduszem „5+” to kolejny nowy produkt emerytalny w ofercie Expandera, przygotowany przez Credit Agricole Ubezpieczenia na Życie (Credit Agricole Life Insurance Europe Oddział w Polsce). Oferta jest skierowana do osób, które chcą inwestować, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom życia na emeryturze. Produkt pozwala również zabezpieczyć sytuację finansową bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego.

„5+” to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą długoterminowo inwestować w szerokie spektrum funduszy inwestycyjnych i jednocześnie odroczyć płatność podatku od zysków kapitałowych. Produkt pozwala oszczędzać aż w 53 zarejestrowanych w Polsce funduszach inwestycyjnych o różnych strategiach i dokonywać konwersji środków między nimi bez konieczności płacenia podatku „Belki”.

- W przypadku długoterminowych programów może pojawić się potrzeba modyfikacji struktury portfela inwestycyjnego z powodu zmiany warunków rynkowych czy sytuacji rodzinnej lub zawodowej ubezpieczonego. Oszczędzając na emeryturę warto zapewnić sobie możliwość przeprowadzania takich zmiany bez konieczności każdorazowego płacenia podatku. Odraczając zapłatę powodujemy, że wyższa kwota pracuje i przynosi dodatkowe zyski – mówi Dominika Bajer, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w Expander Advisors. – Im większa jest liczba funduszy inwestycyjnych dostępnych w programie oszczędzania, tym większe są możliwości dopasowania struktury portfela do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego – dodaje. Przypomina jednocześnie, że Expander Advisors dysponuje unikalnym narzędziem pozwalającym zbudować dopasowany do potrzeb klienta portfel złożony z funduszy oparty o profil ryzyka oszczędzającego. Narzędzie to umożliwia ponadto modyfikację struktury portfela funduszy w zależności od zmieniających się warunków rynkowych oraz sytuacji i potrzeb klienta.

Produkt „5+” jest bardzo elastycznym rozwiązaniem. W trakcie oszczędzania istnieje możliwość czasowego zawieszenia opłacania składek, a w razie konieczności szybkiej rezygnacji z ubezpieczenia na korzystnych warunkach. Minimalna składka miesięczna wynosi 200 zł.

Szczegóły Indywidualnego Ubezpieczenia na Życie z Funduszem „5+” zawarte są w OWU dostępnych w oddziałach Expandera.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK