REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego w USA

Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker

REKLAMA

REKLAMA

Utrzymuje się nadal wyraźna zbieżność notowań dolara i giełd. Im słabsza amerykańska waluta, tym lepszy klimat na rynkach akcji. Przez dużą część czwartku notowania dolara szły w dół, a euro przekroczyło nawet barierę 1,4 USD, ale potem nastąpiła realizacja zysków. To odbiło się na kursach akcji.

Do sprzedaży euro pretekstem mogły się stać słowa szefa Europejskiego Banku Centralnego, który z jednej strony dał do zrozumienia, że jest przeciwko gwałtownym zmianom kursów walutowych, a z drugiej strony, nie dał nadziei na dalsze polityki pieniężnej. To zostało odebrane jako sygnał, że Europa może przeciwdziałać nadmiernemu wzmocnieniu euro.

REKLAMA

REKLAMA

Logika mogła też być taka, że skoro ECB nie zamierza drukować pieniędzy, to i Rezerwa Federalna będzie do tego mniej skłonna. Generalnie jednak musimy mieć na uwadze to, że w ostatnim czasie mamy do czynienia przede wszystkim ze spekulacyjnymi zachowaniami inwestorów i wskazywanie poszczególnych wydarzeń jako przyczyn danego ruchu trzeba rozpatrywać w kategoriach pretekstów, a nie realnych powodów.

O tym, jak napięta jest sytuacja na warszawskim parkiecie świadczyła końcówka notowań z czwartku, kiedy ujawniła się pokaźna podaż i rynek w dół najmocniej od 24 sierpnia. Oczywiście jeden spadkowy ruch nie może zmieniać ogólnego obrazu rynku, ale bez wątpienia zwiększał ostrożność inwestorów. W ostatnich dniach sprawiali wrażenie, jakby strach przed pogorszeniem nastrojów zupełnie nie istniał. Trzeba pamiętać, że w ostatnim czasie wzrost cen akcji wynikał z napływu globalnego kapitału do funduszy lokujących na rynkach wschodzących. Taki kapitał jednak szybko potrafi zmienić kierunek.

Rynki nieruchomości

Bardzo słabe okazały się dane o sierpniowych pozwoleniach na budowę w Kanadzie. Ich wartość obniżyła się aż o 9,2%, do 5,75 mld dolarów kanadyjskich (CAD). To był miesięczny spadek od lutego 2009 r. Spodziewano się regresu o 2%. Wartość pozwoleń na budowę obiektów niemieszkalnych spadła o 23%, do 2,2 mld CAD. W przypadku obiektów użyteczności publicznej obniżka sięgnęła 39%. Wartość pozwoleń na budynki przemysłowe zmniejszyła się o 12%, podobnie, jak w przypadku budownictwa komercyjnego. W najmniejszym stopniu regres dotknął obiekty mieszkalne, gdzie zniżka wyniosła 2%, do 3,54 mld CAD. W skali roku notowany jest natomiast wzrost wartości pozwoleń na budowę o 11%.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy Tanie mieszkanie

Do najniższego poziomu w historii spadło oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego w Stanach Zjednoczonych. W tym tygodniu ukształtowało się na poziomie 4,27%. W przypadku 15-letniej pożyczki jest to 3,72%. Mimo niskiego oprocentowania brak wciąż jest jednak popytu na kredyt.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA