reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dostosowanie lubelskich firm do wymogów ochrony środowiska– Działanie 1.3 RPO WL

Dostosowanie lubelskich firm do wymogów ochrony środowiska– Działanie 1.3 RPO WL

W dzisiejszych czasach tematy związane z ochroną środowiska naturalnego oraz możliwościami jakie stwarzają odnawialne źródła energii niemal codziennie wypełniają czołówki stron gazet. Unia Europejska mając na uwadze szczególne znaczenie powyższych kwestii zdecydowała o przeznaczeniu specjalnej puli środków dla przedsiębiorców na ten właśnie cel.

W przypadku województwa lubelskiego, przedsiębiorstwa mogą sięgnąć po unijną dotację w zakresie dostosowania do wymogów ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wsparcie jest udzielane w ramach działania 1.4 i ma na celu zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw, które są zobowiązane dostosować swoją infrastrukturę do wymogów ochrony środowiska, zwiększyć wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł energii oraz ograniczyć emisję zanieczyszczeń do powietrza. 

Zobacz także: Regulaminy przeprowadzania konkursu

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie projektów w ramach tego działania mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, zdefiniowane zgodnie z przepisami unijnymi. Wymagane jest przy tym, aby projekty o wsparcie których będą ubiegać się MŚP były realizowane na obszarze województwa lubelskiego.

W ramach Działania nie będą wspierane:

  • podmioty wyłączone z uwagi na możliwość uzyskania komplementarnego wsparcia w zakresie tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013;
  • Podmioty wyłączone z uwagi na możliwość uzyskania komplementarnego wsparcia w ramach działań 2.1, 2.4 oraz 2.5 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich w latach 2007-2013”.

Zapoznaj się z serwisem: Mała firma

Na co można otrzymać dotację?

Działanie to zostało podzielone w zależności od tego na co chcemy pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej. W przypadku projektów polegających na dostosowaniu przedsiębiorstwa do wymogów w zakresie ochrony środowiska (schemat A) będą mogły otrzymać dofinansowanie inwestycje związane m.in. z wdrażaniem Systemów zarządzania środowiskowego, uzyskaniem lub utrzymaniem pozwolenia zintegrowanego, budową małych i średnich jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu, budową i przebudową istniejących sieci ciepłowniczych. W przypadku drugiego rodzaju projektów, tzn. inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (schemat B), wsparcie unijne będą mogły otrzymać przedsięwzięcia polegające m.in. na budowie, rozbudowie i modernizacji infrastruktury służącej do produkcji energii odnawialnej oraz umożliwiającej przyłączenie jednostek wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, budowie i modernizacji sieci elektroenergetycznych umożliwiających przyłączenie jednostek wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. 

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dostosowanie lubelskich firm do wymogów ochrony środowiska– Działanie 1.3 RPO WL
Dostosowanie lubelskich firm do wymogów ochrony środowiska– Działanie 1.3 RPO WL

Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja ITAKA

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama