REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Alior Bank wspiera innowacyjne firmy

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Dotacje unijne dają szansę na realizację wielu ciekawych projektów biznesowych, dlatego ciągle wzbudzają duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Z unijnego budżetu polityki spójności na lata 2014-2020 Polska może otrzymać ponad 82,5 mld euro. Unijne finansowanie dla firm, głównie małych i średnich (MŚP), jest dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych (w tym Inteligentny Rozwój, Infrastruktura i Środowisko, Polska Cyfrowa i Polska Wschodnia) oraz w 16 regionalnych programach operacyjnych.

REKLAMA

W tym roku wartość dotacji dla firm, na które zostaną ogłoszone nabory, wyniesie ponad 8 mld złotych. Dotacje dla MŚP mogą dotyczyć różnych obszarów, m.in: prowadzenia i wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, wprowadzenia nowych rozwiązań technologicznych, wejścia na rynki zagraniczne czy poprawy efektywności energetycznej. Środki mogą też otrzymać firmy z branży przetwórstwa rolno-spożywczego. Dotacje pokrywają jednak tylko część kosztów projektu lub są wypłacane jako refundacja poniesionych już wydatków, dlatego przedsiębiorcy poszukują często dodatkowego finansowania i specjalistycznego doradztwa.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Alior Bank stworzył specjalną ofertę – Pakiet Europejski, czyli zestaw produktów finansowych i usług doradczych, który zapewnia kompleksową obsługę przedsięwzięć współfinansowanych środkami unijnymi.

REKLAMA

Pakiet Europejski daje możliwość zrealizowania inwestycji firmy przy niewielkim, zaledwie 10-proc. wkładzie własnym. Bank proponuje m.in. promesę kredytową (często wymaganą na etapie składania wniosku o dotację), kredyt nawet na 20 lat, bezpłatny audyt możliwości otrzymania środków unijnych, pomoc w przygotowaniu wniosku o dotacje oraz w rozliczeniu projektu. Dotychczas Alior Bank, w ramach u Europejskiego, udzielił około 270 promes na kwotę ponad 1 mld złotych oraz około 170 kredytów unijnych (na wkład własny) o łącznej wartości ponad 370 mln zł.

– Naszą przewagą jest nie tylko wiedza o sektorze MŚP i rozległa sieć sprzedaży. Stawiamy przede wszystkim na jakość obsługi i indywidualne podejście do klienta. Nie ograniczamy się do pomocy w uzyskaniu dotacji. Kładziemy także duży nacisk na prawidłowe rozliczenie przez klientów finansowania unijnego. Bezpłatny audyt możliwości uzyskania środków unijnych, odpowiednie przygotowanie wniosku o płatność czy końcowe rozliczenie dotacji to obszary, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanych pracowników banku – mówi Maciej Surdyk, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Informacje na temat dotacji unijnych i Pakietu Europejskiego przedsiębiorcy mogą znaleźć na stronie internetowej Alior Banku oraz na portalu Zafirmowani.pl, który jest praktycznym poradnikiem dla firm i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej. Dostęp do pełnego zakresu treści merytorycznych portalu można uzyskać po dokonaniu rejestracji.

Ze wszystkich funkcjonalności portalu, w tym z bezpłatnej księgowości on-line, mogą natomiast korzystać klienci Alior Banku.

Alior Bank ma już bogate doświadczenie w finansowaniu innowacyjnych przedsiębiorstw, nie tylko w udzielaniu kredytów uzupełniających dotacje unijne czy popularnego Kredytu na inwestycje technologiczne. Uczestniczył także w programach gwarancyjnych realizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). W zakończonym w tym roku procesie udzielania kredytów z gwarancjami oferowanymi przez BGK w ramach programu Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013, bank sfinansował ponad 100 projektów.

W III kwartale br. Alior Bank. poszerzy swoją ofertę o kredyty z gwarancją finansowaną z Funduszu Gwarancyjnego Programu Inteligentny Rozwój. Gwarancja będzie udzielana przedsiębiorcom bezpłatnie, nawet na 20 lat, a maksymalna jej kwota wyniesie 2,5 mln euro. Firmy będą mogły zabezpieczyć do 80 proc. kapitału kredytu.

O gwarancje kredytowe będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy, którzy planują zrealizować projekt inwestycyjny polegający na wdrożeniu wyników prac badawczo-rozwojowych lub spełniają jedno z 15 kryteriów innowacyjności. Docelowo, środki, jakimi dysponuje BGK pozwolą na udzielenie gwarancji kredytowych na blisko 1,4 mld złotych, dzięki którym możliwe będzie wygenerowanie finansowania kredytowego dla MŚP o wartości 1,75 mld zł.

– Jesteśmy gotowi, aby kompleksowo wspierać klientów w skorzystaniu ze środków unijnych. Przeszkoliliśmy nasze kadry i uprościliśmy procedury. Prowadzimy też rozmowy z renomowanymi firmami doradczymi, z którymi chcemy wspólnie informować przedsiębiorców o dostępnych programach pomocowych i wspierać w przygotowaniu wniosku o dotację – podkreśla Aleksandra Podobińska-Durka dyrektor ds. Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ten głos zaboli polityków. "Do 2030 roku zabraknie nam prądu, firmy uciekną za granicę"
Ponad 80 proc. specjalistów pozytywnie ocenia szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie

Szybki rozwój technologii oraz zwiększone ryzyko cyberataków przyczyniają się do rosnącego zainteresowania bezpieczeństwem IT. Zdaniem szkolonych menadżerów, szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie: są nie tylko potrzebne, ale i skuteczne.

Dłużnicy wykorzystują brak znajomości prawa u wierzycieli i specjalnie zwlekają z zapłatą za faktury, traktując zwłokę jako formę bezpłatnego kredytu. Powinni i mogą jednak słono za to zapłacić

Słaba znajomość podstawowych przepisów prawa finansowego u przedsiębiorców sprawia, że dłużnicy celowo przeciągają płatności, zyskując w ten sposób darmowy, nieoprocentowany kredyt. Dzieje się to w czasie, gdy zatory płatnicze w polskich przedsiębiorstwach cały czas rosną, a utrata płynności finansowej jest realnym zagrożeniem dla małych i średnich firm.

Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

REKLAMA

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

REKLAMA

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

REKLAMA