Nagrania poczty głosowej
REKLAMA
REKLAMA
Nagranie w naszej poczcie głosowej powinno być krótkie i rzeczowe. Należy powstrzymać się od nagrywania wstępów w postaci naszego ulubionego kawałka muzycznego, słów wdzięczności, że ktoś do nas zadzwonił, dowcipów itp. Zbędna w takim nagraniu wydaje się też być informacja o tym, że nie jesteśmy w stanie teraz odebrać telefonu.
REKLAMA
Najlepsze są nagrania o treści typu : „Cześć, tu Anita. Proszę, zostaw wiadomość, a ja oddzwonię tak szybko, jak będę mogła”. Jeśli nie chcemy podać swoich personaliów, imię i nazwisko zastępujemy numerem telefonu. W tym przypadku nasza wiadomość może brzmieć w ten sposób: „Witam, dodzwoniłeś się na numer … Proszę, zostaw wiadomość, podaj swoje dane i namiary, a ja oddzwonię, jak tylko będę mogła”.
Zobacz: Komórka może stać się Twoim wrogiem
Nagrywanie się na pocztę głosową
REKLAMA
Kiedy sami chcemy się nagrać na czyjąś pocztę głosową również powinniśmy kierować się zasadą zwięzłości i rzeczowości. Najważniejszymi informacjami w tej sytuacji są: nasze imię i nazwisko oraz numer telefonu. Po ich podaniu możesz dopiero przedstawiać sprawę, w której dzwonisz. Taka kolejność sprawi, że nawet jak się zbytnio rozgadasz, zdążysz podać najważniejsze wiadomości, zanim skończy się czas na nagranie.
Strzeż się jednak przed nagrywaniem zbyt długich wiadomości. Odbiorcy zazwyczaj nie lubią wysłuchiwać długich wywodów, a nawet jak je pośpiesznie wysłuchają to i tak zapomną połowę ich treści. Wyjaśnienie powodu, dla którego dzwonimy powinno zająć od jednego do trzech zdań. Dobrym pomysłem jest powtórzenie na końcu nagrania swojego numeru telefonu. To pozwoli nadawcy zanotować poprawnie Twój numer, bez ponownego odsłuchiwania wiadomości.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA