REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zgrać dźwięk z zewnętrznego źródła?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Każdy wie, jak wszechstronnym urządzeniem jest komputer. O ile „goły” komputer bez oprogramowania jest niewiele warty, to już dodatkowe aplikacje rozszerzają jego możliwości niemal w nieograniczony sposób. Podobnie sprawa wygląda w przypadku, gdy chcemy zarejestrować w komputerze dźwięk z mikrofonu lub zewnętrznego odtwarzacza. Musimy wtedy skorzystać z odpowiedniego oprogramowania. Nie wszystko jest standardowo w systemie, dlatego też część oprogramowania możemy pobrać bezpłatnie z Internetu.

Jeśli chcemy zgrać dźwięk z zewnętrznego źródła, w pierwszym kroku powinniśmy sprawdzić ustawienia systemu Windows. Jeśli słyszymy wszystkie dźwięki prawidłowo bez zniekształceń podczas normalnej pracy oznacza to, że podłączona karta dźwiękowa i głośniki działają prawidłowo. Następnie wchodzimy w ustawienia głośności, klikając dwukrotnie ikonę głośnika obok zegara na pasku na dole ekranu. Jeśli ikonka nie wyświetla się w powyższym miejscu, przechodzimy do Start/Panel sterowania/Dźwięki i urządzenia audio. W zakładce Głośność zaznaczamy „Umieść ikonę głośności na pasku zadań” i potwierdzamy wybór. Od tego momentu ikona głośnika pojawi się przy zegarze.

REKLAMA

Zobacz również: Jak przyspieszyć start systemu Windows 7?

REKLAMA

Gdy już ikonka znajduje się obok zegara, po jej kliknięciu otworzy się panel regulacji odtwarzania/nagrywania. Jeśli chcemy wybrać właściwy widok, przechodzimy do Opcje/Właściwości. Najpierw powinniśmy sprawdzić, czy wejście liniowe (line-in) nie jest wyciszone. Jeśli jest, sygnał dźwiękowy nie dotrze do komputera. Jeśli używamy wejścia mikrofonu, suwak przesuwamy na samą górę.

Za pierwszym razem gdy chcemy przeprowadzić próbę nagrywania, możemy zgrać muzykę używając Rejestratora dźwięku, który jest na wyposażeniu systemu Windows. Niestety jest on bardzo ograniczony i pozwala nagrać jedynie 60 sekund dźwięku. Jeśli chcemy narzędzia do pracy, potrzebujemy bardziej wyspecjalizowanego programu. Świetnym wyborem jest na przykład bezpłatny program Audacity, którego największą zaletą jest wysoka jakość dźwięku i wiele przydatnych funkcji. Po zainstalowaniu programu i zapoznaniu się z jego funkcjami, komputer stanie się bardzo rozbudowanym dyktafonem i mini studiem nagraniowym. 

Zobacz również: Jak przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA