REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak funkcjonuje Sony Ericsson Xperia X10? - recenzja

Sony Ericsson Xperia X10
Sony Ericsson Xperia X10

REKLAMA

REKLAMA

Sony Ericsson Xperia X10 jest to telefon przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników oczekujących urządzenia z górnej półki po brzegi wypełnionego funkcjonalnością.

Wymiary 119.0 x 63.0 x 13.0 mm mogą wydawać się dość duże lecz są one porównywalne z konkurencyjnymi modelami znajdującymi się aktualnie na rynku.

REKLAMA

Testowane urządzenie wyposażone jest w pojemnościowy dotykowy wyświetlacz TFT pozwalający na przedstawienie do 65 tysięcy kolorów (jest to ograniczenie wynikające z systemu operacyjnego Android w wersji 1.6) w imponującej rozdzielczości 854 x 480 pikseli (4 cale). Jest on pokryty specjalnym szkłem, które ma zwiększyć jego odporność na uszkodzenia mechaniczne takie jak np. zadrapania.

Jakość obrazu jest bardzo dobra, ale przewyższają ją możliwości aparatów innych producentów wyposażone w ekrany AMOLED.

Polecamy: Jak funkcjonuje Nokia E5?

REKLAMA

Wbudowany w telefonie aparat o matrycy 8,1 megapikseli z funkcją stabilizacji obrazu pozwala na robienie zdjęć o bardzo dobrej jakości. Podobnie jak i inne modele tego producenta z serii Xperia ten również posiada funkcję Touch Focus umożliwiającą wskazanie nam najważniejszą część zdjęcia. Filmy są dobrej jakości i w rozdzielczości 800 x 480 pixeli są nagrywane w 30 kl./s.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Standardowy akumulator litowo-polimerowy o pojemności 1500 mAh w zależności od intensywności użytkowania naszego smartfona pozwala na jego niezbyt intensywne wykorzystywanie przez ok. 1,5 dnia. Przy większej aktywności należy liczyć się ze skróceniem pracy urządzenia do ok. pół doby. Starając się oszczędzać energię i niewiele korzystając z multimedialnych opcji telefonu udało mi się korzystać z niego przez ok. 85 godzin.

Pamięć wewnętrzna w telefonie wynosi ok. 1GB. Dodatkowe miejsce na przechowywanie danych możemy uzyskać dzięki karcie microSD (z telefonem dodawana jest egzemplarz o pojemności 8GB). Maksymalnie można je zwiększyć o 16GB. Bardzo ciekawe są 2 aplikacje standardowo zaimplementowane: Timescape i Mediascape. Ta pierwsza pozwala na ukazanie za pomocą elementów graficznych wszystkich wiadomości pisanych przez nasze kontakty (sms, mms oraz na portalach społecznościowych). Drugi program umożliwia nam segregowanie i odtwarzanie multimediów. Na plus należy również zaliczyć łatwość z jaką możemy pozyskiwać dodatkowe elementy do naszego urządzenia dzięki wykorzystanie opcji Android Market.

Polecamy: serwis Mała firma

Telefon Sony Ericsson Xperia X10 mogę szczerze polecić przedsiębiorcom, którzy zamiast tradycyjnego urządzenia preferują wielofunkcyjne smartfony. Ten model jest bardzo solidnie wykonany, a dzięki procesorowi Snapdragon o częstotliwości 1GHz prędkość jego działania zachwyca. Wrażenia z użytkowania mogą stać się jeszcze lepsze gdyż planowana jest aktualizacja systemu operacyjnego Android.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA