REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa linia notebooków Toshiby

REKLAMA

REKLAMA

Toshiba poszerza swoją ofertę mobilnego sprzętu o kilka pozycji. Nowa linia prezentuje osiem komputerów przenośnych, jeden netbook i pięć notebooków Satellite, w tym dwa z dotykowym ekranem.

Toshiba chce być dobrze przygotowana na premierę systemu Windows 7, dlatego rozszerza swoją ofertę mobilnych komputerów o nie mniej niż osiem nowych urządzeń, które na rynek trafią 22 października. Zacznijmy od netbooka Toshiba mini NB205, wyposażonego w 10,1-calowy ekran LCD, procesor Atom N280 z zegarem 1,66 GHz, 1 GB pamięci RAM, 160- lub 250-gigabajtowy dysk twardy, pełnowymiarową klawiaturę oraz baterię zapewniającą do 9 godzin pracy.

REKLAMA

Maszyna dostępna będzie z preinstalowanym systemem Windows 7 Starter w cenie zaczynającej się od 400 dolarów (ponad 1150 złotych).

REKLAMA

Dalej mamy pięć notebooków z linii Satellite. Model U500 posiada 13,3-calowy ekran panoramiczny, unikalne wykończenia na obudowie, dwurdzeniowy procesor Intela, wagę około 2,2 kilograma oraz cztery wersje kolorystyczne - czerwoną, różową, białą i brązową. Cena zaczyna się od 700 dolarów (powyżej 2000 zł).

Satellite M500 to 14-calowy notebook z LED-owym ekranem, dwurdzeniowym procesorem Intela lub AMD oraz ceną również 700 dolarów. Satellite A500 posiada 16-calowy ekran, procesor Core 2 Duo lub Turion II Ultra, podświetlaną klawiaturę, pamięć DDR3 i opcjonalnie napęd SSD. Cena zaczyna się od 590 dolarów (ponad 1650 zł).

Notebook Satellite P500 jest wyposażony w 18,4-calowy ekran TruBrite, procesor Core 2 Duo lub Turion II Ultra, głośniki harman/kardon, multidotykowe touchpady. Jego cena to 800 dolarów, czyli powyżej 2250 zł. Seria Satellite L500 składa się zaś z modeli o przekątnych ekranu 14, 15,6, 15 oraz 17,3 cali, wyposażonych w procesory Intela lub AMD i maksymalnie 500-gigabajtowe dyski twarde. Cena zaczyna się od 505 dolarów, czyli powyżej 1400 złotych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Teraz kolej na dwa notebooki z dotykowymi ekranami. Satellite M505 Touch posiada 14-calowy ekran dotykowy TruBrite z podświetleniem diodami LED, procesor Core 2 Duo T6600 z zegarem 2,2 GHz, 4 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 500 GB, zintegrowaną grafikę Intela oraz 6-ogniwową baterię. Cena to minimum 950 dolarów, czyli ponad 2700 złotych.

Ostatni, ale wcale nie najgorszy jest notebook Satellite U505 Touch, który zadebiutuje 1 listopada, a wyposażony będzie w 13,3-calowy ekran dotykowy i mniej więcej te same komponenty, co jego większy odpowiednik M505. Mniejszy ekran, ale wyższa cena - U505 będzie kosztować minimum 1050 dolarów, czyli powyżej 2950 złotych.

Źródło: PC WORLD

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Aż 25 proc. mężczyzn i jedynie 3 proc. kobiet chciałoby prowadzić firmę w branży IT

Aż 44 proc. polskich przedsiębiorczyń korzysta lub chce zacząć korzystać ze sztucznej inteligencji – AI w codziennej pracy. Generalnie jednak do prowadzenia firm w branży IT jest chętnych zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn.

Zgodność z prawem i standardami. Przykłady dobrych praktyk w compliance

Compliance stało się nieodłącznym elementem zarządzania każdą odpowiedzialną organizacją. Choć pojęcie to bywa różnie używane, jego istota jest jasna: chodzi o zapewnienie, że firma działa zgodnie z przepisami prawa, regulacjami branżowymi oraz wewnętrznymi zasadami i procedurami. Compliance jest więc fundamentem odpowiedzialności prawnej i etycznej w biznesie, ale jego zastosowanie może się różnić w zależności od branży, regionu, a także charakteru działalności firmy.

Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

REKLAMA

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

By uciec przed komornikiem, płacą pod stołem. Ale czy tylko dlatego. Gdzie najczęściej pracuje się na czarno, czym to grozi

Wypłacanie wynagrodzenia pod stołem,  w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Jednak praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają przepisy prawa pracy, podatkowego i karnego, a także zagrażają reputacji i stabilności firmy. Jakie są skutki prawne i biznesowe, potencjalne zagrożenia tego typu działań.

Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

REKLAMA

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

REKLAMA