REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

4,6 mld komórek na rynku

REKLAMA

REKLAMA

Sprzedaż telefonów komórkowych w dalszym ciągu wzrasta. Kryzys jak widać nie dotknął branży telekomunikacyjnej. Widać jednak w ostatnim okresie nowe trendy na rynku urządzeń mobilnych.

Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna szacuje, że pod koniec 2009 roku na całym świecie działać będzie 4,6 miliardów telefonów komórkowych, co oznacza, że ma je już 2/3 światowej populacji. Wzrost w dziedzinie telekomunikacji nie został zachwiany przez kryzys gospodarczy. Należy jednak podejrzewać, że w dużej mierze zawdzięczamy go największym państwom rozwijającym się - Chinom, Indiom czy Brazylii, gdzie w zakresie infrastruktury jest nadal wiele do zrobienia.

REKLAMA

REKLAMA

W tym samym czasie spada liczba telefonów stacjonarnych, co jest w dużej mierze wynikiem powolnego odchodzenia od tej technologii w krajach rozwiniętych. Telefonia komórkowa jest z kolei podstawowym sposobem komunikowania się w krajach rozwijających się, gdzie budowa infrastruktury kablowej byłaby zbyt kosztowna.

Dostęp do internetu posiada już co czwarty mieszkaniec naszej planety. Jednocześnie po raz pierwszy liczba osób posiadających szybki dostęp mobilny ma być wyższa niż osób łączących się z wykorzystaniem kabli i osiągnie poziom 600 milionów.

Najgorzej z dostępem do szybkiego internetu jest w Afryce - ma go zaledwie jedna na tysiąc osób, podczas gdy w Europie co piąty mieszkaniec. Jednocześnie to na Czarnym Lądzie są najwyższe ceny tej usługi, co dodatkowo negatywnie wpływa na wzrost jej penetracji.

Blisko 2 miliardy osób posiada w domu komputer, co jest szczególnie istotne w krajach rozwijających się, a także na terenach słabo zurbanizowanych. W połączeniu z dostępem do internetu gospodarstwa domowe zyskują dostęp do oferty edukacyjnej czy też nowych możliwości zarobkowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sytuacji nadal jednak daleko do ideału, szczególnie trudna jest ona w biednych krajach Afryki czy Azji Środkowej. Państwa tych regionów nie będą w stanie same sobie poradzić z niedostatkami w infrastrukturze, głównie z powodu bardzo ograniczonych środków finansowych. Walka z cyfrowym wykluczeniem musi być wspólnym działaniem wszystkich państw - zarówno bogatych, jak i biednych.

Źródło: PC World

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA