REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Telewizor Samsunga idealnym monitorem

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Łukasz Plewa

REKLAMA

REKLAMA

Telewizor w roli monitora? Nietrudno to sobie wyobrazić w dobie telewizorów ciekłokrystalicznych o przekątnej 32" oferujących rozdzielczość FullHD (1920x1080). Rozwiązanie takie wydaje się mieć wiele zalet, czy jednak telewizor o takiej przekątnej jest w stanie faktycznie zastąpić tradycyjny monitor wykorzystywany nie tylko do oglądania filmów, ale również i do pracy.

Ogólnie

REKLAMA

REKLAMA

Samsung LE32A553 to 32" telewizor ciekłokrystaliczny wyposażony w matryce S-PVA o rozdzielczości 1920x1080 (FullHD 1080p. Wymiary modelu LE32A553 (wraz z podstawą) to 801mm szerokości, 573,5mm wysokości i 251,9mm głębokości - dla porównania wymiary modelu LE32A551 to 865x561x220mm. Zastosowana matryca S-PVA wraz z podświetleniem lampami CCFL cechuje się jasnością 500 kandeli na metr kwadratowy i kontrastem dynamicznym równym 35000:1. To wartości imponujące w porównaniu do tradycyjnych monitorów LCD, których jasność zamyka się zwykle w granicach 300~400 kandeli na metr kwadratowy a współczynnik kontrastu dynamicznego sięga zaledwie do 3000:1.

Do tych parametrów należy podchodzić z dystansem, w szczególności w przypadku kontrastu dynamicznego, którego wartość często nijak ma się do rzeczywistości. Istotnym parametrem jest wartość kontrastu statycznego, która w przypadku większości telewizorów LCD jest po prostu pomijana w specyfikacjach przez producentów. Kontrast dynamiczny to funkcja większości współczesnych telewizorów i monitorów polegająca na ciągłej regulacji jasności podświetlenia matrycy w zależności od wyświetlanego aktualnie obrazu.

Sama zasada funkcjonowania tego mechanizmu jest prosta - w scenach jasnych podświetlenie lamp jest bliskie maksymalnemu, w przypadku scen ciemnych podświetlenie jest zaś redukowane. Dzięki takiemu zabiegowi stosunek kontrastu wzrasta niejednokrotnie nawet kilkukrotnie, sama użyteczność kontrastu dynamicznego jest jednak wątpliwa, w szczególności jeśli rozważamy wykorzystanie TV w roli monitora.

Wygląd

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Wygląd telewizora to oczywiście kwestia gustu, nie da się jednak ukryć że stylistyka LE32A553 może się podobać. Obudowa lakierowana na fortepianową czerń, niewielki dodatek w postaci srebrnego paska na dole obudowy, zgrabna podstawka i prosta forma - to wszystko sprawia, że całość jest przyjemna dla oka. Obudowę dodatkowo zdobi napis "Samsung" oraz niewielkie loga "HD Ready 1080p" i "SRS TruSurround XT" w lewym dolnym rogu obudowy telewizora. W prawym rogu znajdziemy zaś niewielką czerwoną diodę (świeci się gdy telewizor jest w stanie czuwania) oraz odbiornik pilota.

Panel tylny telewizora wraz z zestawem złącz. Znajdziemy tu wejście typu Component, dwa złącza SCART, wejście DSUB, wejście audio dla PC (DVI IN), złącze antenowe, analogowe wyjście audio i dwa złącza HDMI. Całości dopełnia gniazdo zasilania i opaska zaciskowa ułatwiająca utrzymanie wiązki kabli bezpośrednio za nóżką telewizora.

Z lewej strony telewizora znajdziemy kolejny zestaw złączy - trzecie i ostatnie złącze HDMI, wejście S-VIDEO, wejście VIDEO, wejście AUDIO, wyjście słuchawkowe oraz złącze USB2.0 WISELINK. Funkcjonalność tego ostatniego umożliwia podpięcie aparatu, czytnika, pendrive'a i wyświetlanie zdjęć oraz odtwarzanie muzyki zapisanej w formacie MP3. Z prawej strony LE32A553 umieszczono zestaw przycisków - przycisk do zmiany źródła obrazu (SOURCE), przycisk MENU, przyciski regulacji głośności i zmiany kanałów oraz przycisk zasilania.

Podłączamy komputer 

Telewizory Samsunga są często rekomendowane jako zamienniki monitorów nie bez powodu - posiadają one unikalny tryb współpracy z komputerem, tryb współpracy o którym na próżno szukać informacji w instrukcji obsługi. Tryb ten nie jest aktywowany automatycznie i dostępny jest zarazem jedynie na wspomnianym złączu HDMI2. Aktywujemy go w menu "Opcje wejść", w którym to wybieramy opcję "Edytuj nazwę" i dla portu HDMI2 z listy dostępnych etykiet wybieramy nazwę PC. Po dokonaniu tego ekran wygaśnie i włączy się ponownie - tryb PC został aktywowany a menu ekranowe przybrało nieco odmienną formę. W trybie tym bowiem telewizor deaktywuje wiele opcji, w tym głównie tych związanych z programową korekcją wyświetlanego obrazu.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

REKLAMA

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA