REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Telewizor Samsunga idealnym monitorem

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Łukasz Plewa

REKLAMA

REKLAMA

Telewizor w roli monitora? Nietrudno to sobie wyobrazić w dobie telewizorów ciekłokrystalicznych o przekątnej 32" oferujących rozdzielczość FullHD (1920x1080). Rozwiązanie takie wydaje się mieć wiele zalet, czy jednak telewizor o takiej przekątnej jest w stanie faktycznie zastąpić tradycyjny monitor wykorzystywany nie tylko do oglądania filmów, ale również i do pracy.

Ogólnie

REKLAMA

REKLAMA

Samsung LE32A553 to 32" telewizor ciekłokrystaliczny wyposażony w matryce S-PVA o rozdzielczości 1920x1080 (FullHD 1080p. Wymiary modelu LE32A553 (wraz z podstawą) to 801mm szerokości, 573,5mm wysokości i 251,9mm głębokości - dla porównania wymiary modelu LE32A551 to 865x561x220mm. Zastosowana matryca S-PVA wraz z podświetleniem lampami CCFL cechuje się jasnością 500 kandeli na metr kwadratowy i kontrastem dynamicznym równym 35000:1. To wartości imponujące w porównaniu do tradycyjnych monitorów LCD, których jasność zamyka się zwykle w granicach 300~400 kandeli na metr kwadratowy a współczynnik kontrastu dynamicznego sięga zaledwie do 3000:1.

Do tych parametrów należy podchodzić z dystansem, w szczególności w przypadku kontrastu dynamicznego, którego wartość często nijak ma się do rzeczywistości. Istotnym parametrem jest wartość kontrastu statycznego, która w przypadku większości telewizorów LCD jest po prostu pomijana w specyfikacjach przez producentów. Kontrast dynamiczny to funkcja większości współczesnych telewizorów i monitorów polegająca na ciągłej regulacji jasności podświetlenia matrycy w zależności od wyświetlanego aktualnie obrazu.

Sama zasada funkcjonowania tego mechanizmu jest prosta - w scenach jasnych podświetlenie lamp jest bliskie maksymalnemu, w przypadku scen ciemnych podświetlenie jest zaś redukowane. Dzięki takiemu zabiegowi stosunek kontrastu wzrasta niejednokrotnie nawet kilkukrotnie, sama użyteczność kontrastu dynamicznego jest jednak wątpliwa, w szczególności jeśli rozważamy wykorzystanie TV w roli monitora.

Wygląd

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Wygląd telewizora to oczywiście kwestia gustu, nie da się jednak ukryć że stylistyka LE32A553 może się podobać. Obudowa lakierowana na fortepianową czerń, niewielki dodatek w postaci srebrnego paska na dole obudowy, zgrabna podstawka i prosta forma - to wszystko sprawia, że całość jest przyjemna dla oka. Obudowę dodatkowo zdobi napis "Samsung" oraz niewielkie loga "HD Ready 1080p" i "SRS TruSurround XT" w lewym dolnym rogu obudowy telewizora. W prawym rogu znajdziemy zaś niewielką czerwoną diodę (świeci się gdy telewizor jest w stanie czuwania) oraz odbiornik pilota.

Panel tylny telewizora wraz z zestawem złącz. Znajdziemy tu wejście typu Component, dwa złącza SCART, wejście DSUB, wejście audio dla PC (DVI IN), złącze antenowe, analogowe wyjście audio i dwa złącza HDMI. Całości dopełnia gniazdo zasilania i opaska zaciskowa ułatwiająca utrzymanie wiązki kabli bezpośrednio za nóżką telewizora.

Z lewej strony telewizora znajdziemy kolejny zestaw złączy - trzecie i ostatnie złącze HDMI, wejście S-VIDEO, wejście VIDEO, wejście AUDIO, wyjście słuchawkowe oraz złącze USB2.0 WISELINK. Funkcjonalność tego ostatniego umożliwia podpięcie aparatu, czytnika, pendrive'a i wyświetlanie zdjęć oraz odtwarzanie muzyki zapisanej w formacie MP3. Z prawej strony LE32A553 umieszczono zestaw przycisków - przycisk do zmiany źródła obrazu (SOURCE), przycisk MENU, przyciski regulacji głośności i zmiany kanałów oraz przycisk zasilania.

Podłączamy komputer 

Telewizory Samsunga są często rekomendowane jako zamienniki monitorów nie bez powodu - posiadają one unikalny tryb współpracy z komputerem, tryb współpracy o którym na próżno szukać informacji w instrukcji obsługi. Tryb ten nie jest aktywowany automatycznie i dostępny jest zarazem jedynie na wspomnianym złączu HDMI2. Aktywujemy go w menu "Opcje wejść", w którym to wybieramy opcję "Edytuj nazwę" i dla portu HDMI2 z listy dostępnych etykiet wybieramy nazwę PC. Po dokonaniu tego ekran wygaśnie i włączy się ponownie - tryb PC został aktywowany a menu ekranowe przybrało nieco odmienną formę. W trybie tym bowiem telewizor deaktywuje wiele opcji, w tym głównie tych związanych z programową korekcją wyświetlanego obrazu.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

Family Business Future Summit - podsumowanie po konferencji

Pod koniec kwietnia niniejszego roku, odbyła się druga edycja wydarzenia Family Business Future Summit, które dedykowane jest przedsiębiorczości rodzinnej. Stolica Warmii i Mazur przez dwa dni gościła firmy rodzinne z całej Polski, aby esencjonalnie, inspirująco i innowacyjne opowiadać i rozmawiać o sukcesach oraz wyzwaniach stojących przed pionierami polskiej przedsiębiorczości.

REKLAMA

Fundacja rodzinna po dwóch latach – jak zmienia się myślenie o sukcesji?

Jeszcze kilka lat temu o sukcesji w firmach mówiło się niewiele. Przedsiębiorcy odsuwali tę kwestię na później, często z uwagi na brak gotowości, aby się z nią zmierzyć. Mówienie o śmierci właściciela, przekazaniu firmy i zabezpieczeniu rodziny wciąż należało do tematów „na później”.

Potencjał 33 GW z wiatraków na polskim morzu. To 57% zapotrzebowania kraju na energię. Co dalej z farmami wiatrowymi w 2026 i 2027 r.

Polski potencjał na wytwarzanie energii elektrycznej z wiatraków na morzu (offshore) wynosi 33 GW. To aż 57% rocznego zapotrzebowania kraju na energię. W 2026 i 2027 r. powstaną nowe farmy wiatrowe Baltic Power i Baltica 2. Jak zmieniają się przepisy? Co dalej?

Jak zwiększyć rentowność biura rachunkowego bez dodatkowych wydatków?

Branża księgowa to jedna z dziedzin, w których wynagrodzenie za świadczone usługi często jest mocno niedoszacowane, mimo tego, że błędy w księgowości mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorców. W związku z tak doniosłą rolą biur rachunkowych powinny one dbać o poziom rentowności, który pozwoli właścicielom skupić się na podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz większego spokoju, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na dobrostan właścicieli biur oraz ich pracowników.

Samozatrudnieni i małe firmy w odwrocie? wzrasta liczba likwidowanych i zawieszanych działalności gospodarczych, co się dzieje

Według znawców tematu, czynniki decydujące ostatnio o likwidacji takich firm nie różnią się od tych sprzed roku. Znaczenie mają m.in. koszty prowadzenia biznesu, w tym składki zusowskie, a także oczekiwania finansowe pracowników.

REKLAMA

Szybki wzrost e-commerce mocno zależny od rozwoju nowych technologii: co pozwoli na zwiększenie zainteresowania zakupami online ze strony klientów

E-commerce czyli zakupy internetowe przestają być jedynie wygodną alternatywą dla handlu tradycyjnego – stają się doświadczeniem, którego jakość wyznaczają nie tylko oferta i cena, lecz także szybkość, elastyczność i przewidywalność dostawy oraz prostota ewentualnego zwrotu.

Przedsiębiorczość w Polsce ma się dobrze, mikroprzedsiębiorstwa minimalizując ryzyko działalności gospodarczej coraz częściej zaczynają od franczyzy

Najliczniejszą grupę firm zarejestrowanych w Polsce stanowią mikroprzedsiębiorstwa, a wśród nich ponad 87 tys. to podmioty działające w modelu franczyzowym. Jak zwracają uwagę ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, Polska jest liderem franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA